24.04 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
Skład: Barszczak, Kasperski, Mazur, Sygulski, Radomyski, Kowalski, Bąk, Kudzia, Ciepliński, Pitura, Bałuszyński, Kubacki, Kudzia
Skład: Szycher, Wolan, Owczarek, Matura, Wolan, Matuszny, Mazurkiewicz, Roszkowski, Wojtusik
18' Tomasz Kowalski
21' Tomasz Kowalski
24' Jacek Kudzia
25' Grzegorz Ciepliński
30' Marcin Kudzia
38' Tomasz Kowalski
39' Przemysław Matuszny
Zawodnik meczu: Grzegorz Ciepliński (Chociaż to Tomek Kowalski strzelił hattricka, to jednak Grzesiek te akcje swojemu koledze wypracowywał. Ciepliński często zagrażał bramce rywala, był pod grą, strzelił gola i zanotował asystę. Wyróżnić trzeba także wcześniej wspomnianego Kowalskiego. )

Pierwszym z poniedziałkowych pojedynków jakie przyjdzie nam śledzić w drugiej lidze będzie mecz pomiędzy Czarnym Bykiem i CSWIiCH. Wystarczy zajrzeć w tabelę i już wiemy kto występować będzie w roli faworyta. Na razie nie znalazł się mocny na Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Team Pawła Bąka zdążył już pozbawić marzeń o punktach Brak Sponsora, Zawsze Ostatnich i FC AmRest. Dużym atutem CSW jest niewątlipie Tomasz Kowalski (znany też jako "Paluch"), który z pięcioma golami na koncie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji top scorers i stanowi o sile ofensywnej debiutanta. Ale nie tylko atakiem może poszczycić się zespół Bąka - obrona dowodzona przez Zbyszka Marczaka również spisuje się znakomicie. Czarny Byk nie będzie miał łatwej przeprawy dzisiaj wieczorem, zwłaszcza jeśli w dalszym ciągu będzie miał kłopoty kadrowe. Lepiej zmobilizować większą ilość graczy na ten pojedynek, bo CSW pewnie standardowo stawi się na Estadio de Sarbinowska całą armią, której naczelnym celem jest wygranie kolejnej bitwy o trzy punkty.

2' Grzegorz Ciepliński staje przed szansą na gola, ale po wbiegnięciu między dwóch obrońców i zameldowaniu się w polu karnym przeciwników, oddaje strzał wysokich lotów (w sensie dosłowym rzecz jasna), po którym dochodzi do styczności pomiędzy piłką, a piłkołapem za bramką Czarnego Byka.
5' Ciepliński w tempo zagrywa do Tomasza Kowalskiego, który z łatwością mija przeciwnika na skrzydle, łamie akcje do środka i oddaje mocny strzał z powietrza, po którym futbolówkę nad poprzeczkę, opuszkami palców przenosi Leszek Roszkowski.
10' Po dwóch groźnych akcjach CSWIiCH pora na atak Czarnego Byka. W roli głównej Przemysław Matuszny wraz ze swoją indywidualną akcją, po której sytuacje oko w oko z Jarosławem Barszczakiem i...przegrywa pojedynek z bardziej doświadczonym przeciwnikiem.
11' Uderzenie Tomasza Owczarka sprzed pola karnego przelatuje tuż obok bramki rywali.
15' (0:1) - Szarża Cieplińskiego w której zawodnik z numerem "16" wpada przebojem w pole karne i strzałem przy słupku znajduje sposób na pokonanie Roszkowskiego, otwierając tym samym wynik tego spotkania.
17' Mocny strzał Cieplińskiego z dystansu, Roszkowski z trudem odbija piłkę do boku. Do tej dopada Marcin Kudzia i stara się dobić strzał kolegi, ale także trafia w bramakrza. Jeszcze jedno uderzenie tego samego zawodnika i po raz kolejny ofiarnie interweniuje bramkarz "Byków".
18' (0:2) - Piękna akcja "Wojskowych" i rozklepana defensywa przeciwników. Nowak do Cieplińskiego, ten z pierwszej piłki zgrywa futbolówkę Nowakowi, a gracz z "siódemką" na plecach strzałem do pustej bramki podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
21' Uderzenie Cieplińskiego z powietrza i piłka po jego próbie trafia w poprzeczkę! To mógłbyć wspaniały gol tego zawodnika.
21' (0:3) - Ciepliński do Kowalskiego, a ten strzałem z najbliższej odległości nie daje żadnych szans Roszkowskiemu na pomyślną interwencje.
22' Matuszny huknął sprzed pola karnego - Barszczak z trudem zbija piłkę do boku. Po chwili dopada do niej Przemysław Wojtusik, ale jego dobitka zostaje również obroniona przez bramkarza CSWIiCH! Co za interwencja tego zawodnika, to powinien być gol!
24' Błąd zmiany w szeregach "Wojskowych" i jeden z graczy tej drużyny zostaje ukarany żółtą kartką przez sędziego Damiana Pasternaka. Chodzi o Jacka Kudzie.
30' (0:4) - Wojciech Kasperski staje w sytuacji sam na sam z bramkarzem i sprytnie przerzuca nad nim piłkę. Do tej w porę dopada Marcin Kudzia i pakuje futbolówkę do "pustaka".
32' Indywidualna akcja Kasperskiego zakończona zostaje strzałem tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
33' Bezradny jest dzisiaj Czarny Byk, a dowodem na to uderzenie niemalże z połowy boiska autorstwa Wojtusika. Niestety niecelne!
34' Strzał Kowalskiego z prawej strony. Piłka po rykoszecie od nogi Rafała Wolana może znaleźć drogę do siatki, ale ostatecznie ląduje na spojeniu słupka z poprzeczką bramki przeciwników.
35' Odpowiedź "Byków". Potężne uderzenie Wojtusika z dystansu i piłkę przed siebie zbija Barszczak.
36' Jacek Kudzia do Krzysztofa Pitury. Ten zgrywa piłkę do Kowalskiego, któremu w sytuacji sam na sam, bramkarz wygarnia piłkę spod nóg, tym samym zażegnując niebezpieczeństwo.
36' Łukasz Szymański strzałem sprzed pola karnego stara się zaskoczyć Barszczaka, ale ten jest na posterunku i wyłapuje piłkę po próbie tego oto przeciwnika.
37' Matuszny podaje do Wojtusika, a ten decyduje się na uderzenie, po którym futbolówkę do boku odbija Barszczak. Po chwili Matuszny staje przed kolejną szansą, ale tym razem przegrywa z golkiperem pojedynek jeden na jeden.
38' (0:5) - Rzut karny dla CSWiCH po faulu Tomasza Mazurkiewicza na jednym z rywali. Do jego wykonania podchodzi Kowalski i oddaje strzał w środek bramki tuż obok strającego się interweniować golkipera.
39' (1:5) - Oj Barszczak jednak nie zachowa dzisiaj czystego konta. Minutę przed końcem honorowe trafienie dla Czarnego Byka zdobywa Matuszny.

40' Dwa uderzenia Cieplińskiego i dwie kapitalne interwencje Roszkowskiego!

Centrum Szkolenie Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych nie dało mniejszych szans Czarnemu Bykowi, odnosząc tym samym czwarte z rzędu, jak i czwarte w sezonie zwycięstwo w drugiej lidze. Tym samym "Wojskowi' umocnili się na fotelu lidera i wyrastają na głównego z faworytów, nie tylko do awansu, ale przede wszystkim do mistrzostwa drugiej ligi. "Byki" natomiast nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych, bowiem po trzech rozegranych meczach - nie posiadają w dorobku ani jednego ligowego skalpu. Dzisiaj z kolei zrobili zbyt mało, żeby pokusić się o zdobycz punktową i ciagle na takową muszą czekać. Kolejny mecz CSWIiCH to starcie z RedKnee. Najbliższy pojedynek Czarnego Byka to batalia z KEA FC.