24.04 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
Skład: Całka, Stopa, Wróbel, Filip, Kordas, Bolesta, Blonka, Całka, Tomas
Skład: Krzyżanowski, Wawrzyniak, Słonecki, Smoter, Zięcina, Dancewicz, Fronczek, Oborzyński, Darmochwał, Guziejewski, Fabisz
4' Krzysztof Filip
17' Kacper Całka
1' Aleksander Darmochwał
8' Dawid Fabisz
27' Dawid Fabisz
31' Dawid Fabisz
36' Grzegorz Dancewicz
37' Aleksander Darmochwał
Zawodnik meczu: Dawid Fabisz (Kapitalne spotkanie nie tylko w wykonaniu Astechu, ale przede wszystkim Dawida, który był nie do zatrzymania dla defensorów Zawsze Ostatnich. Fabisz strzelił trzy gole i zanotował asystę. Wyróżnienie ląduje do Aleksandra Darmochwała. )

W poniedziałek zagrają ze sobą także Astech i Zawsze Ostatni. Drużyna Piotra Jakubowskiego w obecnych rozgrywkach spisuje się całkiem nieźle, a po nieudanym sezonie halowym nie ma już praktycznie śladu. Niebiescy co prawda na starcie ulegli Velicante, ale później było już tylko lepiej - Astech wygrał z Bykami i Brakiem Sponsora i zremisował z Capgemini. To jak łatwo obliczyć dało teamowi popularnego "Dzidka" siedem punktów i wysoką czwartą lokatę, która w ostatecznym rozrachunku daje awans. Do końca sezonu jednak długa droga, żeby myśleć o awansie trzeba konsekwentnie zbierać punkty. Zawsze Ostatni na papierze wyglądają o wiele gorzej, mając cztery punkty mniej od Astechu (co prawda też mecz mniej rozegrany), do tego gorszy o pięć trafień bilans. Czy faworyt nie zawiedzie i pokona spadkowicza? Czy Tomasz Guziejewski spłaci kolejną ratę za swój transfer i po raz piąty trafi do siatki? Długo na odpowiedzi nie będziemy musieli czekać - mecz Astech vs Zawsze Ostatni już dziś o 19:55! W miejsce zawieszonego za czerwoną kartkę Tomasza Bąkowskiego zobaczymy Krzysztofa Wróbla.

1' (1:0) - Pierwsza akcja tego spotkania, pierwszy strzał na bramkę i od razu mamy otwarcie wyniku. Na uderzenie z dystansu decyduje się Aleksander Darmochwał. Piłka po rykoszecie od jednego z obrońców, tuż przy słupku wpada do siatki obok zaskoczonego Krzysztofa Wróbla.
4' Dawid Fabisz wyprzedza defensora Zawsze Ostatnich - Krzysztofa Filipa i zostaje przez niego bezpardnowo potraktowany wślizgiem. Mamy faul, żółtą kartkę dla Filipa i rzut wolny dla Astechu.
5' Arkadiusz Wawrzyniak strzałem z rzutu wolnego stara się zaskoczyć Wróbla, ale ten jest dobrze ustawiony i przenosi futbolówkę nad poprzeczkę.
6' Michał Stopa mocnym uderzeniem z dystansu zatrudnia Kamila Zięcinę, ale młody golkiper "niebieskich" jest na posterunku i odbija piłkę przed siebie.
8' (2:0) - Fabisz widząc zbyt wysuniętego na przedpolu golkipera, strzałem przy krótszym słupku go pokonuje, tym samym podwyższając prowadzenie Astechu.
10' Krzysztof Blonka mija jednego z przeciwników, wpada z piłką w pole karne i oddaje mocny strzał, po którym futbolówka niemalże ociera się o poprzeczkę bramki strzeżonej przez Zięcinę.
11' Darmochwał jest dzisiaj za szybki dla defensorów Zawsze Ostatnich. Po tym jak gracz z "17" na plecach urywa się jednemu z obrońców, postanawia dośrodkować piłkę w pole karne. Z tej centry zrobił się uwielbiany przez Tomasza Hajto - "centrostrzał" i futbolówka ląduje tylko i wyłącznie na poprzeczce bramki przeciwników.
15' Fabisz sprytnie podcina piłkę w pole karne do Wiktora Smotera, a tego strzał z woleja, z dość ostrego kąta, przelatuje tuż obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Wróbla.
17' (2:1) - Kontratak "Outsiderów". Stopa z prawej strony zagrywa płasko w pole karne do Kacpra Całki, ten tylko dokłada nogę i może cieszyć się ze zdobycia kontaktowego trafienia dla swojej drużyny.
18' Darmochwał huknął zdystansu - Wróbel z ogromnym trudem odbija piłkę przed siebie!
23' Wawrzyniak prostopadle zagrywa piłkę do Damiana Guziejewskiego. Ten staje wychodzi w sytuacji sam na sam z Wróblem, oddaje strzał, ale końcówką rękawicy - golkiper ZO - paruje piłkę na rzut rożny.
25' Stopa wykorzystując fakt, że Zięcina jest zasłonięty stara się kąśliwym strzałem go zaskoczyć. Golkiper Astechu jest jednak dobrze ustawiony i odbija futbolówkę do boku.
27' (3:1) - Smoter z prawej strony dośrodkowuje piłkę w pole karne. Gdy wydaje się, że ta minię bramkę przeciwników, wtedy jak spod ziemi wyrasta Fabisz i strzałem z głowki, z najbliższej odległości umieszcza futbolówkę w sieci!
28' Fabisz zgrywa piłkę do Grzegorza Dancewicza, a jego strzał z pierwszej piłki przelatuje tuż obok słupka.
31' (4:1) - Fatalnie rozegrany rzut wolny przez Zawsze Ostatnich. Jeden z zawodników tej drużyny uderza bez namysłu i piłka jak bumerang wraca na połowę ekipy przegrywającej. Sęk w tym, że oprócz Fabisza - nikogo tam nie ma. Dlatego też gracz z numerem "4" staje oko w oko z Wróblem, mija go i pewnym strzałem do "pustaka" - kompletuje hattricka.
32' Dawid Fronczek z prawej flanki, na przedpole podaje piłkę do Guziejewskiego, ale jego uderzenie bez przyjecia - ląduje na piłkołapie za bramką "Outsiderów".
35' Arkadiusz Całka z prawej strony pola karnego dośrodkowuje futbolówkę w pole karne, ale Zięcina dzisiaj spisuje się bardzo dobrze i odbija ją przed siebie.
36' Dośrodkowanie Fabisza może znaleźć drogę do bramki, ale ostatecznie zatrzymuje się na poprzeczce!
36' (5:1) - Zabójczy kontratak Astechu! Dancewicz-Fabisz-Dancewicz i ten ostatni strzałem do pustej bramki, pod poprzeczę rozstrzyga losy tego spotkania!
37' Żółta kartka dla Darmochwała za nieładny faul na jednym z przeciwników.
37' Uderzenie Pawła Bolesty z rzutu wolnego Zięcina odbija przed siebie!
38' Michał Kordas oddaje kąśliwy strzał z dalszej odległości - Zięcina czujnie przenosi futbolówkę poza światło bramki - na rzut rożny.
39' Filip staje przed szansą na gola, ale jego strzał golkiper Astechu instynktownie. Po chwili mamy jeszcze dobitkę autorstwa tego samego gracza - niecelną.
40' W zamieszaniu pod polem karnym Astechu do sytuacji strzeleckiej dochodzi Blonka i oddaje strzał, który nieznacznie mija dalszy słupek bramki ekipy będacej na prowadzeniu.

Astech na przestrzeni całego spotkania był lepszą drużyną od Zawsze Ostatnich, zagrał konsekwetnie od początku do końca i zasłużenie zgarnął trzy punkty. "Outsiderzy" prezentowali momenty dobrej gry, ale to za mało, aby zaskoczyć rozpędzoną drużynę Roberta Puchały. Dzięki tej wygranej "niebiescy" wskoczyli na pozycję wicelidera drugiej ligi, robiąc tym samym kolejny krok w kierunku awans. Spadkowicz z kolei ciągle zawodzi, plasuje się w dolnej połówce tabeli, z dorobkiem trzech oczek. Astech pod koniec tego tygodnia "skrzyżuje rękawice" z Awan-Bud Wrocław, natomiast "Outsiderzy" podejmą JaCierpieDole FC.