18.04 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
3 : 1
( 2 : 0 )
Skład: Bukowski, Leszczyński, Smulski, Zawadzki, Krupa, Chudeusz, Słomiński, Słomiński, Kieliszczyk, Cieślik, Szukalski
Skład: Całka, Stopa, Knopik, Wróbel, Bąkowski, Żarczyński, Kordas, Bąkowski, Blonka
38' Marcin Kieliszczyk
4' Michał Stopa
11' Michał Bąkowski
13' Tomasz Bąkowski
21' Michał Bąkowski
25' Krzysztof Blonka
28' Michał Stopa
Zawodnik meczu: Michał Bąkowski (Po takim meczu ciężko wybrać MVP, dlatego tytuł trafia w ręce najaktywniejszego zawodniak. Aktywny z przodu, polował na bramki, a na swoim koncie zanotował 2 trafienia dające 3 punkty!)
    vs    RedKnee

Starcie dwóch spadkowiczów - Zawsze Ostatnich i RedKnee. Czerwone Pająki grają w tym sezonie w myśl zasady "raz się remisuje, raz się remisuje". Nie jest to najlepsze motto, ale zawsze lepsze, niż "raz się przegrywa, raz się przegrywa". Outsiderom niewiele brakuje, żeby faktycznie zostać Zawsze Ostatnimi. Jeśli gracze Pawła Pieśniewskiego przypomną sobie co zrobić, żeby odesłać RedKnee do domu bez punktów (na jesień ZO wygrali aż 8:3) jest szansa, że opuszczą czerwoną strefę w ligowej tabeli.

2' Pierwsza akcja RedKnee, uderznie Roberta Cieślika zatrzymuje się na poprzeczce bramki rywali.
4' GOL! 1:0 Michał Stopa strzałem zza pola karnego zdobywa pierwszego gola w tym pojedynku.
6' Odpowiedź RedKnee, strzał Roberta Leszczyńskiego nieznacznie mija prawy słupek bramki Zawsze Ostatnich.
8' Tym razem uderzenie Roberta Leszczyńskiego dobrze blokue obrońca.
10' W sytuacji "oko w oko" z bramkarzem znalazł się Michał Bąkowski lecz przegrałten pojedynek z Jakubem Słomińskim!
11' GOL! 2:0 Prowadznie dla Zawsze Ostatnich podwyższa Michał Bąkowski!
13' Czerwoną kartką został ukarany golkiper Tomasz Bąkowski za faul poza swoim polem karnym. Po otrzymaniu czerwonej kartki bramkarz nie może pogodzić się z decyzją sędziego Malca lecz teraz to już nic nie zmieni. W bramce staje Krzysztof Wróbel.
16' Próba podania prostopadłego w wykoaniu Sebastiana Słomińskiego zostaje dobrze "przeczytana" przez Michałą Kordasa i to teraz piłkę w posiadaniu ma drużyna Zawsze Ostatnich.
21' GOL! 3:0 Pierwsza akcja II połowy i mamy bramkę! Szybka akcja Zawsze Ostatnich, Podanie Krzysztofa Blonki wykorzysuje Michał Bąkowski, który zdobywa swojego pierwszego gola w tym pojedynku!
25' Żółtym kartonikiem został ukarany Krzysztof Blonka za niesportowe zachowanie w stotunku do arbitra.
27' Piłka po uderzeniu Krzysztofa Chudeusza zatrzumuje się na poprzeczce Krzysztofa Wróbla!
28' Michał Stopa dostał żółtą kartkę za bład zmiany.
33' Na boisku nie dzieje się nic wartego odnotowania. Dużo walki w środku pola z którego nic nie wynika.
35' RedKnee próbuje zdobyć gola lecz dobrze ustawiona defensywa nie poznala na to.
36' Krzysztof Smulski zdecydował się na strzał zza pola karnego, bramkarz paruje futbolówkę na rzut rożny.
38' GOL! 3:1 Bramkę w ostatnich minutach meczu zdobywa Marcin Kieliszczyk!

Zawsze Ostatni pomimo braku nominalnego bramkarza, który otrzymał czerwoną kartkę zgarnęli 3 punkty w tym pojedynku! Drużyna Pawła Pieśniewskiego zagrała na dobrym poziomie i prowadziła 2:0 już po I połowie. W drugiej części meczu piłkarze RedKnee walczyli o strzelenie gola kontaktowego lecz dobrze ustawiona defensywa rywali nie pozwoliła im na strzelenie bramki. W kolejnym meczu piłkarze RedKnee zagrają z FC AmRest, a gracze Zawsze Ostatnich zagrają z Astechem!

autor: Marcin Niciński