11.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
( 2 : 0 )
Skład: Knopik, Bąkowski, Filip, Kordas, Bolesta, Całka, Żołdak
Skład: Balaga, Barszczak, Gałecki, Marczak, Mazur, Sygulski, Kowalski, Kudzia, Janicki, Matuszewski, Pitura, Bałuszyński, Kudzia
27' Kacper Całka
2' Mariusz Matuszewski
18' Tomasz Kowalski
23' Paweł Gałecki
Zawodnik meczu: Tomasz Kowalski (Ponownie najaktywniejszy na placu boju. Non stop pod grą. Często obsługiwał kolegów podaniami, do tego sam męczył kipera Outsiderów swoimi strzałami. Mecz kończy z golem i asystą. Brawa również dla Matuszewskiego i Bąkowskiego.)

Ekipa Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych debiut we Wrocbalu ma już za sobą i zaliczyć go może do udanych. Może poziom spotkania z Brakiem Sponsora galaktyczny nie był, ale to wynik idzie w świat, a rezultat tego pojedynku brzmiał 2:1. Trzy punkty przełożyły się na piątą lokatę, a więc wynik o pięć pozycji lepszy od Zawsze Ostatnich, którzy na inaugurację ulegli AmRestowi 0:2. W spotkaniu tym czerwony kartonik obejrzał Michał Stopa, którego we wtorek w barwach "Outsiderów" w związku z tym nie obejrzymy. Zamiast Stopy będzie nam dane oglądać "Palucha" - a więc póki co najskuteczniejszego strzelca CSW. Czy w tym tygodniu Tomek Kowalski okaże się równie skuteczny?

2' - Tomasz Kowalski uderza z rzutu wolnego, piłkę bez trudu łapie bramkarz Outsiderów - Tomek Bąkowski.
2' - (1:0) Znajdujący się w polu karnym Mariusz Matuszewski niemal z pozycji leżącej pokonuje Bąkowskiego. CSW na prowadzeniu!
8' - Mazur zagrywa do Kowalskiego. Popularny "Paluch" decyduje się na techniczne uderzenie z dystansu, które wypiąstkowuje kiper Zawsze Ostatnich.
10' - Matuszewski obija futbolówką Tomka Bąkowskiego.
12' - Kowalski uderza z linii pola karnego, zmuszając do wytężonego wysiłku Bąkowskiego.
13' - Kowalski podaje do Pitury, a ten decyduje się na uderzenie. Strzał Krzysztofa do najbardziej udanych jednak nie należał, komentarz rezerwowych CSW ("Ja pierd...") jest więc jak najbardziej zrozumiały.
15'- Kowalski non stop jest pod grą. Tym razem zagrywa piłke do Janickiego. Na nieszczęście "Palucha" asysty znów nie będzie - jego koledzy niespecjalnie chcą wykańczać jego podania. Możemy odnotować strzał w boczną siatkę.
18' - Kolejna udana interwencja Bąkowskiego po mocnym strzale z dystansu Kowalskiego.
18' - (2:0) Na Sarbinowskiej słychać "Brawo Paluszek". Brawa są jak najbardziej zasłużone. Koledzy nie chcieli wykorzystywać jego podań, więc Kowalski wziął sprawy w swoje ręce (a w sumie to raczej w swoje nogi) i uderzeniem z dwóch metrów zaskoczył Bąkowskiego.
21' - Standardowa zmiana między słupkami CSWIiCH - Bałagę zastępuje Barszczak.
23' - (3:0) Kontra CSWIiCH, Kowalski podaje do Gałeckiego, a ten na raty pokonuje golkipera Zawsze Ostatnich. Nie zanosi się na jakąkolwiek zdobycz punktową dla Outsiderów w dniu dzisiejszym.
25' - Bolesta uderza z linii pola karnego, nogami interweniuje Barszczak.
27' - (3:1) Zawsze Ostatni wzięli się do roboty. Na listę strzelców wpisuje się Kacper Całka, który płaskim strzałem z 12 metrów zmusza do kapitulacji golkipera CSW. Do końca pozostało 13 minut, a Outsiderzy są dwie bramki "w plecy". Czy zdołają jeszcze powalczyć o jakieś oczka?
29' - Jeśli będą nabijać piłką bramkarza, tak jak właśnie uczynił to Paweł Bolesta to może być ciężko.
30' - Bolesta poobijał futbolówką Barszczaka, to w ramach rewanżu Krzysiu Pitura zrobił to samo z Bąkowskim. Szansę na dobitkę miał Matuszewski, ale jemu szczęście też nie dopisało i gola się nie doczekaliśmy.
32' - "Oni nic nie grają, a my tym bardziej. Zeszliśmy na ich poziom" - czyli takie tam przemyślenia rezerwowych CSW na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem arbitra Hnatkiewicza.
37' - Na strzał z połowy zdecydował się Krzysztof Filip. Miał z tym nieco problemów Barszczak, ostatecznie jednak udało mu się wybronić to uderzenie.

W pełni zasłużone zwycięstwo CSWIiCH. Zespół Pawła Bąka był bardziej aktywny w poczynaniach ofensywnych, wykreował sobie o wiele więcej akcji, był bardziej zgrany, lepiej przygotowany kondycyjnie i przede wszystkim był skuteczniejszy o dwa trafienia. Zawsze Ostatni musieli radzić sobie dziś bez zmienników, a w szeregach Outsiderów najlepiej wypadł bramkarz - Tomek Bąkowski, który zatrzymał sporo strzałów, choć koniec końców i tak wiele to nie dało. CSW wskakuje na drugą lokatę w tabeli. Zawsze Ostatni jeszcze ostatni nie są, ale wiele im do tego już nie brakuje. W następnej kolejce team Pawła Bąka zmierzy się z FC AmRestem, Outsiderzy podejmą natomiast RedKnee.