10.04 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 0 : 0 )
Skład: Charzewski, Antczak, Szandrocho, Pruchnik, Vevrinec, Folta, Krupa, Shkurikhin, Czop, Perez, Szewczyk, Gibała
Skład: Purtak, Zając, Baran, Stokłosa, Brożyński, Konkel, Serwata, Łuszkiewicz, Dobrowolski, Stańczyk, Rybiałek
20' Piotr Antczak
28' Mateusz Dobrowolski
Zawodnik meczu: Marcin Krupa (Najjaśniejsza postać tego widowiska. Wybronił multum strzałów, na nieszczęście AmRestu jednej dobitki już nie zdołał zatrzymać. Gdyby między słupkami stał ktokolwiek inny Capgemini wygrałoby o wiele wyżej.)

Jesień lepiej zakończyła się dla Capgemini - zespół Tomka Purtaka zajął dziewiątą lokatę w drugiej lidze, podczas gdy ich najbliższy rywal, AmRest, był dopiero jedenasty. Jesień jesienią, teraz mamy już inny rok, inną porę roku i inną formę wnioskując z osiąganych rezultatów. Czerwono-biali po udanych rozgrywkach zimowych (czwarte miejsce w OFC) wiosnę zaczęli od zwycięstwa nad Zawsze Ostatnimi, co dało drużynie Bartka Szandrocho trzecią lokatę. Capgemini zaledwie podzieliło się punktami z RedKnee, nie można jednak zapominać, że Czerwone Pająki to spadkowicz, więc remis można traktować jako całkiem niezły rezultat. Symaptyków Capgemini może cieszyć również forma Michała Stokłosy, który nie wyszedł z wprawy i nie dość, że zdobył gola to jeszcze zanotował asystę. Czy dzisiaj kapitan graczy w granatowo-białych strojach okaże się równie skuteczny? Obrona AmRestu, z Marcinem Krupą na czele, zimą spisywała się znakomicie, a na wiosnę póki co jest zero "z tyłu" Stokłosa będzie miał więc szansę się wykazać i nieco zepsuć te statystyki.

3'- Dopiero po trzech minutach możemy odnotować pierwszy strzał. Jego autorem jest Michal Stokłosa, gola jednak nie ma bo dobrze wszystko broni Marcin Krupa.
5' - Uderzenie z prawej strony Mateusza Dobrowolskiego, sporo szczęścia ma przy tym FC AmRest - futbolówka uderza w słupek!
6' - Ostrzał bramki AmRestu, tym razem uderza Michał Baran. Krupa zaczarował jednak swoją bramkę i ani myśli coś wpuścić.
8' - Piłka powędrowała z obrony do stojącego nieopodal pola karnego Stokłosy. Krupa gra dzisiaj na kodach, nie ma opcji, żeby coś wpadło.
9' - Techniczne uderzenie Arnolda Charzewskiego, gdyby futbolówka była bardziej dokręcona niewykluczone, że wpadłaby w samo okienko.
11' - Szewczyk próbował przeniesć piłkę nad bramkarzem, ta sztuka mu się udała, ale przeniósl ją także nad poprzeczką w związku z czym goli jak nie było, tak nie ma.
12' - Szandrocho z narożnika do Charzewskiego, ten próbował swoich sił z głowy, ale zabrakło 35 cm.
15' - Szewczyk z wolnego obija dwuosobowy mur (konkretnie nogi Michała Stokłosy).
17' - Andrzej Malec przeprowadza rozmowę wychowawczą z Marcinem Krupą, któremu mało, że wyczynia dziś cuda na bramce i chyba jeszcze chętnie wziąłby się za obsługę gwizdka.
19' - Piłkę przejmuje Przemek Łuszkiewicz, a następnie samotnie pędzi w stronę bramki Krupy decydując się na końcu na uderzenie. Golkiper AmRestu nie ma z tym strzałem żadnych problemów i łapie piłkę "w zęby".
20' - "Chcesz mu nogi połamać?" - niezbyt rozsądne było wejście Piotra Antczaka, aż oburzył się nasz wrocbalowy arbiter. Żółta kartka, którą Andrzej Malec pokazał "Antkowi" jest jak najbardziej zasłużona.
21' - Przez pierwszą minutę i 40 sekund drugiej odsłony spotkania FC AmRest będzie musiał sobie radzić w osłabieniu.
22' - Kontra Capgemini, Paweł Rybiałek zagrywa z prawej strony, a nogę dokłada Michał Stokłosa. A że dokłada krzywo, gola nie oglądamy, a piłka wędruje obok słupka.
24' - Dwójkowa akcja Stokłosy z Dobrowolskim, kapitan Capgemini zagrywa idealną piłkę na głowę Mateusza, ławka rezerwowych zaczyna się cieszyć "Tak jee..." ... a jednak nie jest, bo futbolówka wędruje obok bramki.
28' - (1:0) Rafał Gibała gra dzisiaj w koszulce Bayernu Monachium ale Matsem Hummelsem to on raczej nie jest. Zawodnik AmRestu traci piłkę na rzecz Mateusza Dobrowolskiego, który najpierw trafia w Krupę, ale później już się poprawia i z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki. Chyba jednak Krupa na kodach dzisiaj nie gra.
31' - Arnold Charzewski posyła piłkę na poprzeczkę, a na ławce słychać gromnie "łaaaa!".
34' - Od kilku minut oglądamy ataki AmRestu, dobrze poukładana jest jednak defensywa Capgemini.
36' - Paweł Stańczyk skutecznie interweniuje po strzale Dusana Folty.
37' - Krupa wygrywa pojedynek ze Stokłosą.
39' - AmRest rzuca wszystko na jedną kartę i wycofuje bramkarza. Krupa schodzi z boiska a w jego miejsce wchodzi zawodnik z pola. Czy taki krok pomoże ugrać choćby jeden punkcik?
40' - Dobrowolski ma przed sobą pustą bramkę, jego strzał wybija jednak na róg Arnold Charzewski.

Capgemini wykreowało sobie w dniu dzisiejszym więcej sytuacji od przeciwnika, jednak z wielu strzałów wpadł tylko jeden. Całą resztę zatrzymał świetnie dysponowany Krupa. Jego koledzy nie grzeszyli dziś jednak skutecznością, a te wszystkie czynniki przełożyły się na minimalne zwycięstwo drużyny Michała Stokłosy. Capgemini wskakuje na drugie miejsce w tabeli, AmRest spada na szóstą lokatę. Stokłosa i spółka czasu na regenerację wiele mieć nie będą - w środę przyjdzie im się mierzyć z Astechem. AmRest w akcji ujrzymy dopiero po świętach, a rywalem ekipy Bartosza Szandrocho będzie CSWIiCH.