06.04 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Charzewski, Piechna, Antczak, Pruchnik, Vevrinec, Folta, Krupa, Modric, Shkurikhin, Czop, Perez, Gibała
Skład: Całka, Stopa, Knopik, Bąkowski, Stryczek, Filip, Pieśniewski, Kordas, Bolesta, Blonka, Całka
23' Piotr Antczak
39' Bartłomiej Czop
36' Michał Stopa
Zawodnik meczu: Piotr Antczak (Prawdziwy napastnik nigdy się nie załamuje, nawet po zmarnowaniu kilu dobrych okazji. Piotr pokazał charakter i choć zmarnował "setkę" w pierwszej połowie, to w drugiej zdobył arcyważnego gola.)

Zawsze Ostatni może i ostatni w XVII edycji nie byli, ale dziesiąta lokata w pierwszej lidze utrzymania nie zapewniła i teraz "Outsiderzy" rywalizować o punkty będą z drugoligowcami. A pierwszym z drugoligowców z jakim przyjdzie się mierzyć zawodnikom Pawła Pieśniewskiego będzie FC AmRest, przedostatnia ekipa drugiej ligi z sezonu jesień 2016. Ostatni sezon na Kuźnikach dla ekipy Bartka Szandrocho najlepszy nie był, ale zimą gracze AmRestu złapali formę i dopiero na koniec zmagań pod balonem w lidze Wrocbal OFC stracili szanse nas brązowe medale kosztem debiutującego Nic Się Nie Stało. Jeśli AmRest pokaże się w czwartek z tak dobrej strony jak przez większość sezonu zimowego, a do tego Marcin Krupa będzie latał między słupkami tak jak na balonie mecz dla dawnego pierwszoligowca spacerkiem nie będzie.

3, Pierwsze minuty to wzajemne badanie się obu ekip. Widać, że zawodnicy jeszcze się nie rozgrzali, a niektóre z nazwisk FC AmRest sugerują, że do tak niskich temepratur piłkarze w kwietniu nie są przyzywczajeni.
4' Marcin Krupa zalicza pierwszą udaną interwencję po strzale Krzysztofa Blonka.
4' Rzut rożny dla ekipy dowodzonej przez Bartka Szandrocho. Piłka niechybnie zmierzała na głowę Carlosa Pereza (informujemy ciekawskich, że zawodnik nie jest spokrewniony z Florentino Perezem, ale Tomasz Bąkowski w ostatniej chwili zbija piłkę do boku chroniąc drużynę przed utratą gola.
5, Piotr Antczak zewnętrzną częścią stopy uderza z dystansu, lecz piłka minimalnie mija świątynie Bąkowskiego.
7' I goooool...a jednak radość FC AmRest jest przedwczesna. 200% sytuację marnuje Antczak, który trafia z dwóch metrów, mając przed sobą tylko bramkarza, w poprzeczkę.  Napastnik wyciąga ręcę w geście protestu, że piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową, ale technologia goal-line jasno wskazuje, że snajper jest w błędzie.
9' Michal Stopa uruchomił prawą stopę i silnym uderzeniem z dystansu próbowal zdobyć gola. Na jego nieszczęście futbolówka odbija się od jednego z obrońców i ląduje na rzucie rożnym o centymetry mijając słupek.
11' Stopa w przeciągu zaledwie 30 sekund dwukrotnie groźnie strzela na bramkę Krupy, ale Krupat wychodzi z tego obronną ręką. Do pomocy użył także nóg.
13' Przez międzynarodowe towarzystwo w drużynie FC Amrest dochodzi do małych nieporozumień. Jeden z zawodników krzyczał do kolegi zza lini bocznej "Back, back" sugerując mu, by wracał się do obrony. Niestety Evgenii Shkurikhin zrozumiał, że ten ma problemy z plecami i zaczął rozglądać się za apteczką.
20, W ostatnich sekundach pierwszej polowy mieliśmy bilard w polu karnym ekipy Zawsze Ostatni. Folta najpierw nie trafia w piłkę, a w tej samej sekwencji Knopik chcial wyekspediować piłkę na aut, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że o mały włos nie skończyło się bramką samobójczą.
20' Koniec pierwszej połowy
21' Zawsze Ostatni wypowadzają pierwszą groźną akcję. Uderzenie Blonki w ostatniej chwili blokuje Perez wyręczając swojego bramkarza.
23'(0-1) Antczak- najbardziej wyróżniający się zawodnk FC AmRest otwiera wynik spotkania finalizując składną akcję swojej drużyny. Rehabilituje się tym samym za zaprzepaszczenie setki z pierwszej połowy.
25' Shkurikhin sprawdził czy Bąkowski jest na posterunku. Szybciutko podpowiadamy. Jest!
27' Zawsze Ostatni czują presje czasu i za wszelką cenę próbują zawiązać akcję bramkową. Jednak wkradająca się nerwowość powoduje, że brakuje dobrego ostatniego podania. Kapitan drużyny rozrysowuje rezerwowym założenia taktyczne na ostatnie minuty w stylu legendarnego Pana Jacka Gmocha, ale na twarzach rezerwowych rysuje się lekka konsternacja i niezrozumienie założeń taktycznych na ostatnią fazę meczu.
29, Perez strzela, ale jego uderzenie mija zarówno bramkarza, jak i bramkę.
36'  Stopa otrzymuje czerwoną kartkę i osłabia swoją ekipę. Teraz ich szanse na wyrównanie wyniku spadły praktycznie do zera.
36' Stopa schodzi z boiska wyraźnie niepocieszony. Szedł do końca na piłkę, tak samo jak obrońca FC Amrest, ale zrobił to wyprostowaną nogą i sędzia po chwili namysłu wyrzucił pomocnika "Outsiderów" z boiska.
37' A jednak Zawse Ostatni nie poddają się. Blonka wpada w pole karne, mija bramkarza, ale zabrakło mu już ewidentnie sił, by umieścić futbolówkę do pustej siatki. Pomocnik łapie się za głowę nie wierząc jak nie zdobył gola w tej sytuacji. To była najlepsza okazja Zawsze Ostatnich w dzisiejszym starciu. Czy starczy czasu i sił na jeszcze jeden zryw?
39' (0-2) I po zawodach. Bartłomiej Czop podwyższa wynik i jego trafienie praktycznie zapewnia trzy punkty jego drużynie.
40' Koniec spotkania.

Mecz nie obfitował w zbyt wiele sytuacji podbramkowych, a pierwsza połowa była dla kibiców, którzy cenią sobie bardziej wypełnianie założeń taktycznich niż oglądanie gradu goli. Outsiderzy rozpoczęli z większym animuszem drugą odsłonę, ale bramka Piotra Antczaka, a później czerwona kartka dla Michała Stopy postawiła ich w bardzo trudnej sytuacji. Wiele drużyn w takich chwilach by się załamała, bukmacherzy także nie dawali już szans na choćby skromną zdobycz punktową. Jednak drużyna Zawsze Ostatni pokazała charakter i grajac w osłabieniu miała doskonałą okazję do wyrównania, ale Krzysztof Blonka tylko w znany sobie sposób zaprzepaścił szansę na zdobycie gola. Jak mawia piłkarskie porzekadło niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i kilka sekund później podopieczni Bartosza Szandrocho przeprowadzili skuteczną kontrę, która zabiła to spotkanie.

autor: Bartosz Tęsiorowski