20.06 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
4 : 3
( 1 : 2 )
Skład: Furmanek, Przybysławski, Obremski, Bekała, Naliwajko, Graca, Księżarek, Obremski, Zawisza, Broniszewski, Wielkopolski, Bęben
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Kokociński, Rabel, Luźny, Szczucki, Piotrowski, Winnicki, Wojciechowski
3' Bartosz Naliwajko
16' Sylwester Furmanek
36' Kamil Bęben
4' Marcin Kokociński
23' Marcin Kokociński
29' Karol Luźny
30' Mateusz Wojciechowski
Zawodnik meczu: Michał Rabel ()

KP Ogrodomania w najlepszym wypadku sezon skończyć może na trzeciej lokacie. Azzurrobianco ma natomiast szanse nawet na złoto - jeśli pokonałoby KPO i Piorun Zaodrze, a Fulanito przegrałoby dwa ostatnie mecze (z Rycerzami i Leroyem) tak właśnie by się stało. Forma Ragazzi jednak ostatnio nie zachwyca - zespół Krzysztofa Obremskiego ostatni raz boisko opuścił jako zwycięzca 11 maja. Po KP Ogrodomanii nie wiadomo natomiast czego się spodziewać - ekipa Roberta Jakiela potrafi zremisować ze słabiutkim F.C. Nakacu, dostać baty (inaczej wyniku 1:7 ująć nie można) od beniaminka - Leroy Merlin Wrocław, a później zagrać koncertowo i wygrać aż 13:1 (choć w tym trochę pomógł rywal, który na mecz przyszedł w szóstkę). Żaden rezultat nas raczej nie zdziwi, no chyba, że na murawie zamelduje się Bartosz Naliwajko i Marcin Kokociński z Karolem Luźnym, a po 40 minutach będziemy mieć 0:0.

3' GOL! (0-1) - Dwójkowa akcja Naliwajko-Graca i ten pierwszy pakuje piłkę do pustej bramki.
4' GOL! (1-1) - Błyskawicz odpowiedź KPO, a do wyrównania doprowadza Marcin Kokociński!
6' Dobra centra w pole karne Kamila Bębena na nogę Bartosza Naliwajko, lecz najlepszy gracz "Raggazich" uderza niecelnie.
8' Lobem bramkarza starał się pokonać Karol Luźny, lecz próba ta okazała się minimalnie chybiona.
10' Michał Rabel głową zgrywa futbolówkę do Marcina Kokocińskiego, ten oddaje strzał z woleja i poprzeczka ratuje "Azzuro" od utraty bramki!
12' Kontra "Niebieskich" Naliwajko podaje do Wojciecha Gracy, a ten uderza obok bramki - warto wspomnieć, że obrońca dobrym powrotem trącił futbolówkę przed strzałem!
14' Mocno z pierwszej piłki uderza Arkadiusz Księżarek i piłkę odbija Paweł Szczucki, do niej dopada Bartosz Naliwajko, lecz nieczysto w nią trafia i nie mamy bramki dla "Ragazzich"!
16' GOL! (1-2) - Błąd goalkeepera KPO, który wypuścił piłkę z rąk do tej dopadł Sylwester Furmanek i z wielkim spokojem wpakował ją do "pustaka"!
18' Sprzed pola karnego niecelnie na bramkę uderza Marcin Kokociński i mamy aut bramkowy dla Azzurobianco.
20' Koniec pierwszej połowy
23' GOL! (2-2) - Udana "klepka" Karola Luźnego z Marcinem Kokocińskim i ten drugi strzałem między nogami bramkarza wpisuje się na listę strzelców!
25' Kaśliwie sprzed pola karnego uderza Bartosz Naliwajko i piłka nieznacznie mija bramkę strzeżoną przez Pawła Szczuckiego. W odpowiedzie na słupku zatrzymuje się mocny strzał z pola karnego Marcina Kokocińskiego, a w tej sytuacji piłkę sparował goalkeeper "Ragazzich"!
29' GOL! (3-2) - Kapitalne dogranie Michała Rabela do Karola Luźnego i ten będąc sam na sam z bramkarzem pakuje piłke do siatki.
30' GOL! (4-2) - Za ciosem idą gracze KPO, a bramkę uderzeniem z dystansu zdobywa Mateusz Wojciechowski.
32' Bardzo nieudany strzał z woleja autorstwa Michała Rabela, a po chwili "wyczyn" kolegi kopiuje Marcin Kokociński!
34' Sam na sam z bramkarzem wychodzi Michał Rabel i pod presją goalkeepera uderza niecelnie.
36' Na rzut rożny piłkę po strzale Wojciecha Gracy paruje Paweł Szczucki.
36' GOL! (4-3) - Po dograniu z rzutu rożnego bramkę dla "Ragazzich" zdobywa Kamil Bęben.
38' Z najbliższej odległości wprost w bramkarza uderza Karol Luźny!
39' Kontra Azzurobianco i w sytuacji sam na sam obok bramki uderza Naliwajko - to pownienie być gol!
40' Koniec spotkania

Najciekawsze spotkanie dzisiejszego wieczora, którego wynik może mieć ogromny wpływ na układ górnej części tabeli! Na chwilę obecną KPO, które właśnie zakończyło występny w edycji wiosennej zajmuje trzecie miejsce i jest o krok od awansu do Superligi! Ich los jednak nie jest zależny od nich, lecz od spotkań drużyn z miejsc 4-6. Najiwajko i spółka odnotowują czwartą porażkę z rzędu i jeśli chcą myśleć o Wrocbalowym raju muszą ograć Pioruna Zaodrze i liczyć na potknięcie Leroy Merlin Wrocław oraz 3M.