01.06 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Tutak, Drabicki, Dzwonek, Jędra, Bembenek, Bałaga, Kulka, Lewicki, Symonowicz
Skład: Michalak, Paraszczuk, Wilk, Michalak, Bakowski, Szymaniak, Zadworny, Mikołajczak, Golob
6' Sebastian Jędra
22' Jacek Dzwonek
27' Tomasz Bałaga
36' Jacek Dzwonek
8' Sławomir Bakowski
9' Sergiusz Szymaniak
Zawodnik meczu: Jacek Dzwonek (Aktywny, ciągle pod grą, a do tego niezwykle słowny - zapowiedział hat-tricka i hat-tricka ustrzelił. Do tego zaliczył jeszcze jedną asystę.)

Wszystko wskazuje na to, że pierwsza liga to jednak za wysokie progi dla HRI24.pl. Ekipa Michała Rychela pełni mało chlubną rolę czerwonej latarni ligi i na osiem spotkaniań wygrała tylko jedno z ZBW.  Strata do pierwszej bezpiecznej lokaty wynosi aż sześć punktów. A na lokacie tej znajduje się nie kto inny jak właśnie najbliższy rywal HRI - 3M, który pewien utrzymania być nie może. Zespołowi Jacka Nosewicza przyświeca dewiza Kazia Moskala z Wisły Kraków - "raz się remisuje, raz się remisuje". 3M jest najchętniej dzielącą się punktami pierwszoligową drużyną i już trzy razy remisowała w tej edycji. Podział punktów nie urządza HRI - dla nich każde oczko jest teraz na wagę złota, ekipa Michała Rychela musi powalczyć o pełną pulę. Czy HRI pokusi się o sprawienie niespodzianki pokonując wyżej notowanego rywala?

3' - Słońce świeci, opalić się można, komary nie gryzą, wybaczamy więc piłkarzom, że na razie jeszcze nas niczym nie zachwycili.
3' - (0:1) No i w końcu coś się dzieje! Drabicki podaje do Dzwonka, a ten pokonuje Kamila Michalaka i wyprowadza 3M na prowadzenie!
5' - Świetna interwencja Michalaka po groźnym strzale Bałagi.
6' - (0:2) Karol Lewicki idealnie wypatruje stojącego w polu karnym Jędrę, a ten strzałem po długim podwyższa na 2:0!

7' - Bartek Tutak powinien postawić piwo Kulce za to, że obronił strzał Sergiusza Szymaniaka. Dzięki temu gracz 3M nie zaliczy asysty, choć było blisko, żeby po stracie Tutaka Szymaniak wpisał się na listę strzelców.
8' - (1:2) HRI odrabia straty. Maciek Wilk  podaje do Sławka Bakowskiego, a ten strzałem z 7 metrów pokonuje Kulkę!
9' - Za faul na rywali żółty kartkonik ogląda Sergiusz Szymaniak.
10' - Jędra głową posyła futbolówkę nad poprzeczką. Kibice są zachwyceni postawą pomocnika 3M i dumnie dzierżąc w dłoni butelkę pytają Sebastiana "Wejście smoka, co?".
16' - Piłka po strzale Bembenka odbija się od słupka!
18' - Czy jest na sali lekarz? Pomocy medycznej potrzebuje Bartosz Tutak, który doznaje kontuzji kolana.
- "W kolanie Ci przeskoczyło?
- "Tak jakby coś się przeruszało".
Na przeruszenia najlepszy zamrażacz, wierny kibic 3M odstawia więc na bok browara i w ręke bierze IceMixa by szybko przynieść ulgę poszkodowanemu.
Jacek Dzwonek nie ma za grosz współczucia i w przerwie rzuca do Tutaka "Musisz się wykurować. Ja za Ciebie nie będę dymał w robocie".
22' - (1:3) Jacek Dzwonek z dublecikiem! Płaski strzał zza pola karnego w długi róg nie zostaje zatrzymany przez Michalaka i mamy już dwie bramki przewagi 3M! Z tego co się dowiadujemy za kulisami Dzwonek dzisiaj "trzy wali". Czekamy więc na kolejne trafienie tego zawodnika!
24' - Ciekawa interwencja Michalaka, piłka oberwała z prawego prostego i wyleciała daleko poza pole karne.
27' - Michalak może odetchnąć z ulga. Sebka Jędrę poraziło słońce i podobno nic nie widzi.
27' - (1:4) Jędra do Dzwonka (chyba Sebastian odzyskał wzrok), ten do Bałagi, a że "Bałagana" nikt nie krył i w obronie był bałagan mamy piłkę w siatce. Tomek strzałem z kilku metrów nie daje szans Michalakowi, maleją szanse HRI na jakiekolwiek punkty dzisiejszego dnia.
29' - HRI nawołuje - "Panie sędzio faul!", "Panie sędzio skasował go!", w końcu jednak traci nadzieję na jakąkolwiek reakcję arbitra - "On ch... gwiżdże!". Andrzej Malec ch.. gwiżdże, wzorem angielskich arbitrów pozwalając na nieco więcej piłkarzom. Dlatego też jest całkowicie nieczuły na cierpienia Sergiusza Szymaniaka.
33' - Dobrą klepę Jędry z Dzwonkiem bezlitośnie przerywa Kamil Michalak.
33' - Michalak pyta - "K... przewrócić się musi?". "Szachy?" ripostuje Andrzej Malec, po czym dodaje "trzeba grać!".
36' - (5:1) Tak jak mówił, tak zrobił! Dzwonek kompletuje hat-tricka strzałem z 4 metrów zamieniając na gola podanie Karola Symonowicza!
39' - Ciepła wymiana zdań Krzysztofa "Pioruna" Michalaka z Andrzejem Mikołajczakiem - "Weź zrób ruch!", "Spierd... dobrą piłkę dostałeś!". Tym miłym akcentem kończymy ten jednostronny pojedynek.

HRI słabym spotkaniem z 3M przypieczętowało swój los. W przyszłym sezonie ekipa Michała Rychela grać będzie w drugiej lidze. HRI w tym sezonie zostały do rozegrania jeszcze dwa mecze - pierwszym z nich będzie potyczka z KP Ogrodomanią. Zespół Jacka Nosewicza po w pełni zasłużonej wygranej oddalił się od strefy spadkowej i awansował na siódmą lokatę. W następnej kolejce 3M zmierzys się z liderującym Azzurrobianco.