31.05 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
0 : 0
( 0 : 0 )
Skład: Spadło, Stachowicz, Fąfrowicz, Kąciak, Kopociński, Kąciak, Koziarz, Jasiok
Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Zając, Czarnecki, Mosiej, Śliżewski, Zając, Stasiak, Dudek, Polski, Jaworski, Gwit
39' Robert Fąfrowicz
40' Maciej Kąciak
3' Krzysztof Waleszczyński
12' Marcin Stasiak
39' Krzysztof Waleszczyński
40' Marek Zając
Zawodnik meczu: Przmysław Spadło (Janek Tomaszewski zatrzymał Anglię, Przemek Spadło zatrzymał Fulanito. Genialny występ golkipera Pioruna. Bez niego nie byłoby tego remisu. Brawo!)

Przed nami prawdziwy hicior kolejki - za chwilę zmierzą się ze sobą dwie drużyny, które walczą w tym sezonie o tytuł mistrzowski - Fulanito i Piorun Zaodrze. Szachownice i Piorun mają w chwili obecnej po 16 punktów i depczą po piętach liderowi - Azzurrobianco, który ma na koncie 18 oczek (Ragazzi mają jednak o jedno spotkanie rozegrane więcej). Wynik tego spotkania będzie mieć ogromne znaczenie w kontekście walki o medale. Faworyta nie sposób wskazać. Fulanito ma nieco lepszy bilans bramkowy (+17 vs +12). Smaku temu starciu dodaje pojedynek dwóch genialnych snajperów - Michała Jasioka z Pioruna (11 goli w tej edycji) i Piotrka Zająca z Fulanito (9 bramek).

2' - Michał Jasiok uderza z woleja, a futbolówka po tym strzale przelatuje obok słupka.
3' - Krzysiu Waleszczyński sprytnie podhacza Radka Kopocińskiego. Jeszcze sprytniejszy okazuje się jednak prowadzący zawody Andrzej Malec, który sięga do kieszonki po karteczkę w kolorze żółtym.
4'- Genialna parada Przemka Spadło, który tak się rzucił, że aż nie wpadło. Robotę kiperowi Pioruna zapewnił Lech Gwit.
7' - Kąśliwe uderzenie Pitera Zająca, ale gola dla Fulanito nie ma, bo Spadło broni póki co fantastycznie.
9' - Znów na tapecie Piotr Zając, tym razem Spadło nie musi się wysilać, bo piłka po tym woleju z dystansu poleciała obok szkoły.
12' - Spore zamieszanie zrobiło się pod płotem. Przepychanki słowne, które wywiązały sie po faulu Marcina Stasiaka kończy Andrzej Malec. Kolejna żółta kartka w tym pojedynku, Stasiak ochłonie sobie dwie minuty na ławce.
13 - Michał Koziarz zagrywa w pole karne do Michała Kąciaka, a jego groźny strzał świetnie zatrzymuje Rafał Gawłowski.
15' - "Gramy normalnie jakby oni mieli przewagę, jak to jest?" - zamyślił się Piotr Zając.
17' - Michał Kąciak posyła futbolówkę na piłkołap.
18' - Stasiak z wolnego. Płaski precyzyjny strzał omija mur, ale Spadło  wyłapuje to bez większego trudu.
20' - Rajd bark w bark Koziarza z Gwitem. Gracz Fulanito w końcu urywa się piłkarzowi Pioruna, ten ma pretensje do Malca, a Gwit wysyła piłkę w okolice szkoły.
21' - Autorem pierwszego strzału (i to celnego) w drugiej połowie jest Marek Zając.
22' - O kartkę w kolorze żółtym prosi się pies, który nic sobie nie robiąc z tego że Michał Jasiok chce wykonać wolny wesoło hasa po murawie. Intruz w końcu jednak wymiękł - wystarczyło jedno spojrzenie arbitra. Jasiok może czynić swoją powinność i wykonać stały fragment gry. Swoją powinność uczyniła także obrona Fulanito tworząca mur, która skutecznie zablokowała to uderzenie.
28' - Ostre wejście Czarneckiego w Michała Jasioka, tym razem jednak obyło się bez kartek.
32' - Najpierw strzał Piora Zająca blokuje obrona, później dobija całość Stasiak, piłka w bramkę jednak nie idzie, choć Spadło wszystko asekuruje popisując się efektownym lotem między słupkami.
34' - Genialna interwencja Przemka Spadło po strzale Piotrka Zająca, aż się Mosiej zbulwersował na ławce ("No k... wszystko dzisiaj broni!").
36' - Znów na tapecie Piotr Zając, tym razem dobrze spisuje się obrona, która blokuje ten strzałi. Spadło nie musi po raz milionenty szpanować udaną "spadonadą".
38' - Rajd Jasioka, było groźnie ale dobrze w obronie interweniował Adam Mosiej.
39' - Znów zaiskrzyło na linii Piorun - Fulanito. Dwóch najaktywniejszych uczestników zamieszania - Waleszczyński i Fąfrowicz oglądają po żółtku, a że Krzysiek już się wcześniej podobnych obrazków naoglądał i jedną żółtą już wyłapał, teraz załapuje się również na czerwo.
40' - Kolejne kartki - dla Zająca Marka (Piotrek dzisiaj nadzwyczaj grzeczny) i Michała Kąciaka. Do wymiany zdań dochodzi już nawet pomiędzy ławkami rezerwowych obu zespołów.

Stawka meczu była nie byle jaka, nic dziwnego więc, że ciężko było zapanować nad nerwami. Na szczęście skończyło się tylko na wymianie zdań (Koziarz do tego dostał propozycję tańca w balecie), w końcu całe towarzystwo jakoś doszło do względnego porozumienia i mogło udać się w stronę szatni. Przy bezbramkowych remisach zawsze pozostaje niedosyt, tak było i tym razem. Emocji w tym pojedynku nie brakowało, podobnie jak sytuacji i to dla obu stron. Więcej groźniejszych akcji stworzyło sobie Fulanito, jednak "dzień konia" miał dzisiaj Przemek Spadło, który bronił jak natchniony. Z takiego obrotu spraw najbardziej zadowolone może być Azzurrobianco, które mimo, że w tej kolejce delikatnie mówiąc "dało ciała" ulegając niżej notowanemu Wolves Wrocław to prowadzenia w tabeli nie straciło. Piorun i Fulanito nadal liczą się w walce o majstra. Kolejnymi rywalami, z którymi przyjdzie się mierzyć w drodze po medale będą Wolves Wrocław (mecz z Szachownicami zaplanowany na 6 czerwca) i Rycerze Ni (zagrają z Piorunem 5 czerwca).