26.05 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
1 : 1
( 1 : 0 )
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Kokociński, Kokociński, Kuśmierz, Szczucki, Piotrowski
Skład: Sirek, Długozima, Łukowiak, Burzmiński, Janiszewski, Paprotny, Małecki, Chołast
38' Marcin Kokociński
6' Marek Paprotny
Zawodnik meczu: Marcin Kokociński (W jego przypadku powiedzenie do trzech razy sztuka sprawdziło się idealnie. Zmarnował dwie dogodne okazje do gola, ale przepięknym strzałem z wolnego odkupił winy i zapewnił drużynie cenne "oczko".)

Z racji zajmowanej lokaty faworytem spotkania F.C. Nakacu - KP Ogrodomania będzie zespół Roberta Jakiela. KPO jest na czwartym miejscu, ze stratą 6 oczek do trzeciego Pioruna (niech nie myli Was tabela na stronie - Ogrodomania wygrała z Rycerzami Ni 1:0 a w lidze Wrocbal liczą się bezpośrednie starcia przy takiej samej sumie punktów). Beniaminek jest w strefie spadkowej, na dziesiątej lokacie, strata do pierwszego bezpiecznego miejsca to jednak tylko jeden punkcik. "The Blues" zrobili ostatnio pierwszy krok w stronę utrzymania pokonując 2:1 Wolves Wrocław. Czy teraz wykonają kolejny? Z takimi przeciwnikami jak Rabel i duet Kokocińskich łatwo nie będzie, ale nie takie cuda już się działy na Kuźnikach, więc kto wie, może i w piątek podzieją się kolejne.

2' Michał Sirek chciał zza połowy przelobować bramkarza rywala, ale poniosła go zdecydowanie fantazja, a za mało było w tym precyzji.
3' Marcin Kokociński uderzył z pierwszej piłki z bocznej części boiska po ziemii, ale instynktownie nogą Paweł Chołast broni jego próbę.
6' (1-0) F.C NaKacu wychodzi na prowadzenie! Marcin Burzmiński z pierwszej piłki zagrał do Marka Paprotnego, a pomocnik NaKacu pognał w stronę bramki Pawła Szuckiego i płaskim strzałem w długi róg zdobywa gola.
7' Grzegorz Małecki mógł szybko podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał pod poprzeczkę wybronił w kapitalnym stylu Szucki.
9' Robert Jakiel strzał zza szesnastki i Chołasta wyręcza w skutecznej interwencji słupek!
10' Jakub Dlugozima popełnia szkolny błąd zagrywając piłkę przez środek, do której dopada Piotr Kuśmierz. Napastnik Ogrodomanii był jednak na tyle "uprzejmy", że będąc sam na sam z goalkeeperem przeciwnika zmarnował doskonałą okazję na wyrównanie.
13' Jakiel zagrał doskonałą piłkę do niepilnowanego Marcina Kokocińskiego, który pod nogami Chołasta próbował zdobyć gola, ale bramkarz NaKacu nie dał się rozdziewiczyć. Była to jak do tej pory najlepsza okazja Ogrodomanii.
16' Koronkowa akcja Blue Army. Dlugozima wypatrzył w polu karnym Burzmińskiego, który przekładańcem gubi swojego "plastra" na plecach i zagrywa do jeszcze lepiej ustawionego kolegi z drużyny- Krzysztofa Łukowiaka. Futbolówka po jego strzale szła w światło bramki, lecz ofiarna interwencja na linii obrońcy KPO- Łukasza Nadgrodkiewicza zapobiegła utracie gola!
22' Burzmiński cudownie z piętki odegrał w pole karne do Paprotnego. Pomocnik Blue Army miał obowiązek podwyższyć wynik spotkania, ale na jego drodze stanął kapitalnie broniący Szucki!
25' Burzmiński zainicjował kolejną ofensywną akcję NaKacu zagrywając do Grzegorza Małeckiego. Ten ostatni wypatrzył jeszcze wbiegającego Dlugozima, który strzałem po ziemii próbował pokonać Szuleckiego. Bez skutku.
29' Marcin Kokociński ponownie przed szansą do doprowadzenia do remisu. Jednak tak jak w pierwszej połowie efekt był taki sam. Mając przed sobą już tylko bramkarza chciał zerwać pajęczynę w prawym górnym okienku, a skończyło się na górnej bocznej siatce.
32' Szulecki w pore opuścił pole karne w stulu Manuela Neuera i jego przytomne zachowanie zapobiegło utracie bramki, bo Blue Army wychodzili z groźnym kontratakiem.
35' Obie drużyny są w klinczu. NaKacu prowadzi grę i od czasu do czasu stwarza sytuację podramkowe, ale też ich nieuważna gra w obronie naraża na niebezpieczeństwo. Żadna ze stron nie może objąć wyraźnej przewagi w środku pola. Czas jest jednak sprzymierzeńcem podopiecznych Tomasza Michalskiego.
38' (1-1) Kokociński do trzech razy sztuka! Nie udawało się z bliskiej odległości, tak przymierzył z wolnego z okolich 23,5 metra. I to jak przymierzył! Jego uderzenie wpada w kozioł utrudniając maksymalnie interwencje Chołastowi. Na dodatek piłka odbija się jeszcze od prawego słupka. Co za goooolazo!
39' Wolny tym razem dla NaKacu, ale Janiszewski uderza na wiwat.
40' Długozima popełnia kolejny fatalny błąd, ale bez konsekwencji. Lekkomyślnie zagrał piłkę do swojego bramkarza, który ją złapał. KPO w ostatniej akcji meczu mieli jeszcze rzut wolny pośredni, ale strzał Kokocińskiego został zablokowany przez szczelny mur NaKacu. Obie ekipy muszą zadowolić się podziałem punktów.

Z perspektywy całego spotkania podopieczni Tomasza Michalskiego nie mogą być zadowoleni z podziału punktów. NaKacu prowadziło grę i mimo iż nie miało aż tak dużo klarownych sytuacji bramkowych, tak gdy już je stwarzali, najczęściej za sprawą fantazji dobrze dysponowanego dziś Marcina Burzmińskiego (zgranie piłki piętką). KPO momentami byli schowani za podwójn gardą, a ich snajperowi Marcinowi Kokocińskiemu brakowało zimnej krwii w sytuacjach sam na sam. Jednak ostatecznie napastnik Ogrodomanii przebudził się w najważniejszym momencie, a jego przepiękne uderzenie z wolnego na 2 minuty przed końcowym gwizdkiem, uchroniło jego drużynę od porażki. W następnej serii gier NaKacu zagrają z Za Bezpieczny Weekend, a więc będzie to ważne spotkanie w kontekście utrzymania (obie ekipy są obecnie w strefie spadkowej), a Ogrodomania podejmie Virtual Team.

autor: Sir BartoszTęsiorowski