25.05 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
Skład: Tomczak, Budnik, Budnik, Kozieł, Korzekwa, Kowalski, Bartkowiak, Pechan
Skład: Nosewicz, Wejman, Drabicki, Bembenek, Dącer, Bałaga, Kulka, Lewicki, Gutowski
27' Marek Tomczak
17' Michał Bembenek
Zawodnik meczu: Marek Tomczak (Solidne zawody rozegrał kierownik ZBW. Przysporzył trochę problemów obronie 3M, a do tego strzelił bardzo ważną bramkę, która jego ekipie dała jeden punkcik. Na wyróżnienie zasługuje również Paweł Wejman.)

Za bezpieczny weekend wygrało ostatnio bardzo ważny mecz z Wolves, gola na wagę zwycięstwa zdobywając dwie minuty przed końcem. Dzięki temu strata do pierwszego miejsca dającego utrzymanie wynosi tylko jeden punkcik. Strata do najbliższego rywala ZBW - 3M to z kolei zaledwie dwa oczka. Hipotetyczna wygrana ekipy Marka Tomczaka zrobiłaby więc spore zamieszanie w tabeli. Bukmacherzy nieznacznie faworyzują zespół Jacka Nosewicza, który raz, że jest bardziej doświadczony, a dwa że stoi wyżej w tabeli. Ekipy Marka Tomczaka nie można jednak z góry spisywać na straty - ZBW pokazało, że o punkty walczy do samego końca i czasem zajrzy nawet do "ABC piłkarstwa", czy "Alchemii futbolu". Jak zakończy się to ciekawie zapowiadające się starcie dowiemy się już za chwilę.

3' - Dobra wrzutka Bałagi, Wejmanowi zabrakło centymetrów, żeby ściągnąć to głową.
4' - "Kapi uderz sobie, uderz sobie". Koledzy pozwalają, to Kacper Kozieł uderza z lewej strony, obrona 3M dobrze to jednak blokuje. ZBW dostanie jedynie rzut rozny.
6' - Marcin Bartkowiak załapał się na falę aplauzu.  Wszystko za sprawą nieznacznie tylko niecelnego strzału z główki. Z niecierpliwością czekamy na gole.
8' - Michał Bembenek z dystansu, bez trudu łapie to Pechan.
10' - Kolejny celny i mało groźny strzał. Jego autorem jest Jacek Nosewicz.
14'- Gutowski z dystansu, piłka po nieznacznym rykoszecie wychodzi na rzut rożny.
15' - Znów w akcji "Gutek", tym razem obyło się bez rykoszetów i rożnych, bo futbolówkę złapał Pechan.
16' - Bałaga narobił balaganu i uderzeniem z 25 metrów z wolnego zaserwował rezerwowym wyprawę w okolice szkoły po futbolówkę.
17' - (1:0) Szukaliśmy właśnie poduszek, żeby położyć się na czymś wygodnym, tak nas znużyła boiskowa nuda, tymczasem pobudkę zaserwował nam Michał Bembenek! Cudowne trafienie z rzutu wolnego, piłka wpada w samo okno czyszcząc bramkę z pajęczyn i mieszkających na nich pająków. Stadiony świata, wielkie brawa dla gracza 3M za tego gola!
21' - Bembenek do Nosewicza, strzał Jacka z ostrego kąta wyłapuje Pechan.
23' - Wejman z wolnego z połowy po faulu na Baładze, Nosewicz musnął jeszcze futbolówkę czupryną, ale Pechan wyłapał to bez większego problemu.
27' - (1:1) Po mało ciekawych kilku minutach w końcu coś godnego uwagi się wydarzyło. Marek Tomczak strzałem z siedmiu metrów pokonuje Kulkę i doprowadza do remisu!
28' - Rozhasał się Tomczak - nic nie robiąc sobie z pressingu czterech obrońców oddał strzał, przy którym wysilić musiał się Kulka.
30' - Żeby Pechanowi nie było smutno, że tylko na bramkę Kulki idą strzały, na uderzenie decyduje się Bałaga. Kiper ZBW końcówkami palców przenosi piłkę nad poprzeczką.
33' - Zamieszanie zrobiło się pod bramką Pechana, z tego wszystkiego "aż mi browar z ręki wypadał" jak obrazowo ujął to kibic ZBW. Przed szansą na gola stojący w polu karnym Nosewicz, ostatecznie jednak piłka do siatki nie trafia.
34' - Bartkowiak z głowy, futbolówka wędruje obok bramki.
35' - Znów na tapecie Bartkowiak, tym razem z nogi i celnie.
35' - Ładne nożyce Nosewicza, dobrze broni to Krystian Pechan.
36' - Nosewicz przewraca sie w polu karnym (świeżo co połatanym), arbiter Hnatkiewicz jest jednak niewzruszony.
37' - Faul na Drabickim o wolny dla 3M. Mocne udedrzenie "Gutka" z 10 metrów Pechan wybija na róg.

W miarę wyrównane spotkanie pomiędzy 3M i Za bezpieczny weekend kończy się remisem, co można uznać za dość sprawiedliwy rezultat. Ekipa Marka Tomczaka nadal pozostaje w strefie spadkowej, a zaraz nad nią lokuje się zespół Jacka Nosewicza. Następnym rywalem ZBW będzie również walczące o utrzymanie F.C. Nakacu. 3M zmierzy się natomiast z HRI24.pl.