18.05 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
( 0 : 1 )
Skład: Drabicki, Bembenek, Dącer, Bałaga, Lewicki, Symonowicz, Herbuś, Symonowicz, Gutowski
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Kokociński, Kokociński, Jastrzębski, Rabel, Szczucki, Piotrowski
12' Michał Bembenek
32' Damian Kokociński
Zawodnik meczu: Paweł Szczucki (Nie byłoby Szczuckiego, nie byłoby remisu. Świetna postawa golkipera KPO między słupkami. Za całą masę skutecznych interwencji i uratowanie punktu koledzy powinni postawić mu piwo. Wyróżnienie należy się też Tomkowi Baładze.)

Jesienią, w pojedynku pomiędzy KP Ogrodomanią i 3M górą był zespół Roberta Jakiela, który wygrał 4:2. Jeśli teraz historia się powtórzy raczej nikt zdziwiony nie będzie. KPO spisuje się ostatnio bardzo dobrze - po dwóch porażkach na starcie przyszła pora na trzy zwycięstwa z rzędu. Ogrodomania jest zaraz za podium i do trzeciego Pioruna traci cztery oczka. Jeśli Robert Jakiel i spółka myślą o medalach w tej edycji powinni pokonać szóste w stawce grające w kratkę 3M. O tym, czy Damian Kokociński z Michałem Rabelem uprzykrzą życie defensywie 3M, czy może to jednak team Jacka Nosewicza trochę napsuje krwi rywalowi (jakby nie patrzeć 3M ma tylko dwa punkty starty do KPO) przekonamy się już za chwilę.

4' - Strzał Marcina Kokocińskiego z rzutu wolnego z boku pola karnego nogami wybija Wojtek Symonowicz.
6' - Na uderzenie z połowy zdecydował się Łukasz Herbuś. Niewiele zabrakło a Paweł Szczucki dostałby piłę za kołnierz.
8' - Nadgrodkiewicz z dystansu, pilła idzie obok słupka.
12'- (0:1) Centra Tomka Bałagi idealnie na Michała Bembenka, wzorowe wykończenie i mamy 3M na prowadzeniu!
14' - Bałaga do asysty dołożyłby jeszcze bramkę - udało się już przenieść piłkę nad Szczuckim, ale bardzo dobrze całość zaasekurował Robert Jakiel, który wybił futbolówkę prawie z linii.
17' - Coś nie mogą się wstrzelić dzisiaj gracze KPO. Damian Kokociński uderza, a piłka mija słupek o 120 cm.
18' - Siata jaką założył Marcin Kokociński Karolowi Lewickiemu wniosła dokładnie 23% do jakości gry, wkład w wynik jest już jednak zerowy.
22' - Powiało nudą na boisku, w ramach ożywienia atmosfery piłkarze obu ekip postanowili poodbijać futbolówkę tylko głową i sprawdzić ile razy uda się ją odbić zanim spadnie ona na murawę. Po kilku odbiciach wszystko wraca jednak do normy, znów można poszukać poduszki i wygodnego miejsca do spania. EkstraklasaBinChallenge to to nie było.
23'- Poduszek na Kuźnikach brak, musi więc się zacząć coś dziać. Łukasz Herbuś zagrywa do Tomka Bałagi, a ten oddaje groźny strzał głową. Brawa dla Szczuckiego, ta interwencja naprawdę zasługuje na pochwałę.
28' - Uderzenie Drabickiego świetnie broni Szczucki.
29' - Tym razem Tomek Bałaga uderza z pola karnego, Szczucki spisuje się jednak wzorowo (który to już raz?).
30' - 3M domaga sie żółtych kartek za faule, KPO natomiast za dyskusje. Arbiter jest jednak w piknikowym nastroju i delektuje się pogodą zamiast zaprzątać sobie głowę jakimiś kartkami (Żółte kartki? A komu to potrzebne? A dlaczego?).
32' - (1:1) Kokociński Marcin z prawej flanki do Kokocińskiego Damiana, dołożenie nogi i mamy remisik! Z gola cieszą się prawie wszyscy gracze KPO oprocz Michała Rabela, który siedzi na murawie i lamentuje, że dostał "w ten sam siniak".
35' - Ładnie złożył się do woleja Wojtek Bałaga, Szczucki po raz kolejny dobrze to zatrzymał, dobitkę Herbusia wybija natomiast obrońca.
38' - Marcin Kokociśki wykonuje wolny na 16 metrze. Piłka po tym strzale uderza w słupek.

Pogoda nastrajała raczej na piknik, a nie na mecz, wybaczamy więc obu ekipom, że swoją grą nie powaliły nas na kolana. Świetna postawa na bramce Pawła Szczuckiego ratuje remis KP Ogrodomanii. KPO pozostaje na czwartej lokacie (tyle samo punktów co Rycerze Ni, ale wygrane bezpośrednie starcie), a w następnej kolejce zmierzy się z bijącym się o utrzymanie F.C. Nakacu. 3M z ośmioma punktami na koncie jest siódme. Kolejnym przeciwnikiem teamu Nosewicza będzie znajdujące się w strefie spadkowej ZBW.