15.05 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
3 : 2
( 0 : 1 )
Skład: Przybysławski, Obremski, Bekała, Naliwajko, Rądlewski, Graca, Księżarek
Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Zając, Czarnecki, Mosiej, Śliżewski, Stasiak, Dudek, Polski, Jaworski, Szydło
18' Bartosz Naliwajko
36' Krzysztof Obremski
24' Michał Śliżewski
26' Marcin Stasiak
28' Piotr Zając
Zawodnik meczu: Krzysztof Waleszczyński (Dobre zawody w wykonaniu Krzyśka, czujny w defensywie, czyścił prawie każdy atak rywala na bramkę Fulanito. Zaliczył asystę przy trafieniu wyrównującym i dał dużo wiary dla Fulanito w korzystyn dla nich rezultat!)
Parker ESSC Fulanito    vs    Azzurrobianco

Tydzień numer siedem w pierwszej lidze rozpoczniemy z przytupem. Już na dzień dobry czeka nas prawdziwy hicior - drugie w tabeli Fulanito podejmie lidera - Azzurrobianco. Szachownice tracą do swojego rywala pięć punktów, mając przy tym jedno spotkanie rozegrane mniej. Strata byłaby jeszcze mniejsza, gdyby nie remis w ostatniej kolejce z Virtual Teamem. Azzurrobianco wygrało wszystkie sześć spotkań i w połowie sezonu wyrasta na głównego kandydata do mistrzowskiego tytułu. Fulanito ma na medale (nawet te złote) także całkiem spore szanse. Stawka meczu będzie więc wysoka, a wygrana może przybliżyć którąś z ekip do wymarzonego celu. Smaku temu pojedynkowi dodaje konfrontacja dwóch najlepszych strzelców tej edycji - Bartosza Naliwajko z Azzurro (11 goli na koncie) i Piotrka Zająca z Fulanito (8 trafień). Obok tego meczu nie można przejść obojętnie! Jego zwycięzca zostanie wyłoniony już zaraz!

2' Dobra interwencja w obronie Krzysztofa Obremskiego, który uprzedza napastnika i wybija piłkę.
4' Azurrobianco w ataku, na prawym skrzydle Arkadiusz Księżarek mija Krzysztofa Waleszczyńskiego, wpada w pole karne i oddaje bardzo niecelne uderzenie.
5' Bartosz Naliwajko obraca się z obrońcą na plecach, wpada z piłką w pole karne i oddaje strzał w słupek bramki Fulanito!
6' Strzał zza pola karnego Wojtka Dudka zostaje zablokowany przez dobrze ustawonego obrońcę Wojciecha Grace.
8' Michał Szydło dobrze odnajduje się w polu karnym Azzurrobianco, przyjmuje piłkę i oddaje mocne uderzenie, które na rzut rożny dobrze broni golkiper Łukasz Rądlewski.
10' Piotrek Zając będąc w polu karnym dosatje piłke i próbował oddać strzał piętą, piłka po strzale zawodnika Fulanito mija minimalnie lewy słupek bramki.
12' Strzał z lewego skrzydła Jacka Czarnieckiego, na rzut rożny piłkę zbija golkiper Azzurrobianco.
14' Krystian Bekała z obrońcą na plecach obraca się i oddaje strzał minimalnie niecelny!
15' Adam Mosiej zakłada "siatkę" rywalowi i ... arbitrowi Malcowi!
18' GOL! 0:1 Piłkę z rzutu wolnego do bramki pakuje niezawodny Bartosz Naliwajko!
21' Strzał Marcina Stasiaka zostaje zablokowany przez obrońcę Azzurrobianco.
24' GOL! 1:1 Piłkę z autu dośrodkowauje Krzysztof Waleszczyński, futbolówka leci na głowę Michała Ślizewskiego, a ten spokojnie dokłada głowę i zdobywa gola na wagę remisu!
25' Wojciech Graca uprzedza zawodnika Fulanito Szymona Jaworskiego przed oddaniem strzału i wyprowadza atak Azzurrobianco.
26' GOL! 2:1 Marcin Stasiak z lewej nogi oddaje mocne uderzenie, piłka odbita od słupka wpada do siatki!
28' GOL! 3:1 Kontratak Fulanito, Piorek Zając w sytuacji sam na sam posyła piłkę do bramki!
29' Uderzenie z pola karnego Arkadiusza Księżarka blokuje obrońca Michał Ślizewski.
30' Piłka po strzale Bartosza Naliwajko zatrzymuje się na poprzeczce bramki Rafała Gawłowskiego!
31' Po rzucie rożnym głową gola próbował zdobyć aktywny Bartek Naliwajko, piłka przeleciała wysoko ponad bramką.
33' Adam Mosiej klatką zgrywa do nadbiegającego Piotrka Zająca i strzał zawodnika Fulanito z lewej nogi na rzut rożny broni bramkarz Azzurrobianco!
34' Fulanito w ataku, Marcin Stasiak strzela z lini pola karnego, dobrym refleksem popisuje się Łukasz Rądlewski i odbija piłkę ręką na rzut rożny.
34' Szymon Jaworski
35' Żółtą kartką został ukarany Szymon Jaworski za niesportowe zachowanie.
36' GOL! 3:2 Azzurrobianco wykorzystują grę w przewadze jednego zawodnika i strzelają bramkę kontaktową za sprawą Krzysztofa Obremskiego!
37' Zawodnicy Azzurrobiaco domagają się rzutu karnego za zagranie piłki ręką lecz gwizdek sędziego milczy. Czy to była dobra decyzja? Dowiem się za pare dni oglądając sktót meczu w WrocbalTV!
38' Piotr Zając wpada w pole karne rywali i oddaje mocne lecz niecelne uderzenie!
39' Rzut wolny z okolic narożnika pola karnego dla Fulanto za zagranie piłki ręką, do piłki podchodzi Krzysiek Waleszczyński i piłka po strzale zawodnika Fulanito trafia w obrońcę ustawionego w polu karnym!

Azzurrobianco nieznacznie przegrało z piłkarzami Fulanito lecz gdyby mecz trwałby pare minut dłużej to niewykluczone że piłkarze w niebieskich koszulkach strzeliliby gola na wagę remisu. Zabrakło czasu lecz i szczęścia pod bramką rywali. Fulanito zagrało kolejny dobry mecz, lecz pod koniec spotkania myśleli że piłkarze Azzurrobianco nic im nie zrobią i mogło się to dla nich źle skończyć. W następnym meczu Fulanito zagra z Leroy Merlin Wrocław, a gracze Azzurrobiaco zmierzą się z Piorunem Zaodrze.

autor: Marcin Niciński