10.05 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Spadło, Stachowicz, Fąfrowicz, Sowiński, Kopociński, Kąciak, Koziarz, Jasiok
Skład: Michalak, Rychel, Michalski, Paraszczuk, Karwacki, Michalak, Bakowski, Szymaniak, Zadworny, Golob
10' Michał Jasiok
37' Michał Jasiok
39' Michał Kąciak
25' Krzysztof Michalak
Zawodnik meczu: Michał Jasiok (Dwukrotnie wyprowadzał swoją drużynę na prowadzenie. Po prostu robił to, co od napastnika się wymaga- strzelał gole i z dubletem zakończył spotkanie z HRI. )

HRI24.pl udało się tej wiosny wygrać jedynie ze słabiutko spisującym się Za bezpieczny weekend. Pozostałe cztery spotkania jakie było dane rozegrać drużynie Michała Rychela zakończyły się porażkami. Debiutant grający na licencji Hoist Finance będzie musiał naprawdę się postarać, żeby piąta porażka nie stała sie faktem. Piorun Zaodrze spisuje się póki co bardzo dobrze i po remisie z Wolves i trzech wygranych (KPO, 3M, Nakacu) jest na trzeciej lokacie. Duży wkład w to miał bramkostrzelny Michał Jasiok, a także świetnie wpierający go w ofensywie Michał Kąciak. Czy ta dwójka pogrąży w najbliższą środę HRI24.pl? Jeśli po długim weekendzie majowym ci dwaj zawodnicy będą mieli taką samą formę jak przed, jest na to całkiem spora szansa.EA FC po tragicznym starcie mile nas zaskoczyła i ostatnio rozegrała fantastyczne zawody przeciwko Czarnemu Bykowi, czym zapracowała sobie na miano drużyny tygodnia. Drukarze z trzema oczkami na koncie znajdują się obecnie na siódmej lokacie. Capgemini jest czwarte i zgromadziło do tej pory osiem punktów, jednak rozegrało dwa razy więcej spotkań od swojego najbliższego rywala. Forma ekipy Tomka Purtaka jest trudna do przewidzenia - sześć spotkań to dwa remisy, dwa zwycięstwa i dwie porażki. Czy górą będzie spadkowicz, czy dziewiąta ekipa drugiej ligi z ostatniej edycji przekonamy się już pojutrze..

3' Michał Koziarz musi lepiej skalibrować swój celownik. Strzela minimalnie obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Kamila Michalaka
5' Marcin Stachowicz celował w stadiony świata pod poprzeczkę, ale przed celebrowaniem gola powstrzymał go Michalak wybijając piłkę na rzut rożny
7' Piorun, jak przystało na drużynę futsalową, gra bardzo kombinacyjnie pod polem karnym przeciwnika,ale brakuje ostatniego podania. HRI24 są za to schowani za podwójną gardą.
8' Michał Jasiok wygrywa przebitkę na piszczele z jednym z obrońców "Czarnych", ale przed wyjściem sam na sam z bramkarzem rywala powstrzymuje go świetnym wślizgiem- Marcin Golob
10' (0-1) Kapitalne rozegranie rzutu wolnego i mamy prowadzenie dla Pioruna! Manewry futsalowe przydały się także na orliku. Radosław Kopociński zamiast uderzać zagrywa do Michała Koziarza ustawionego szeroko prawie na końcowej linii pola karnego, który z pierwszej piłki zagrywa piłkę zwrotną do Kopocińskiego, a ten pomylił się minimalnie trafiając tylko w słupek.Futbolówka odbija się szczęśliwie dla Zaodrza i dopada do niej bramkostrzelny Jasiok otwierając wynik spotkania.
12' Piłka wpadła w kozioł, ale nic z tego nie robi sobie Fąfrowicz i mocnym strzałem chciał zaskoczyć K. Michalaka. Problem w tym, że uderzył w sam środek, a nie takie uderzenia wyłapywał w swojej karierze bramkarz "Czarnych"
14' W końcu przebudziła się ofensywa HRI. Sergiusz Szymaniak decyduje się na błyskawiczny strzał z woleja, dusi piłkę do ziemii i ta minimalnie mija świątynie Przemysława Spadło.
16' Szymaniak naciskany przez defensora Pioruna zostaje lekko wytrącony z biegu, ale zdołał oddać jeszcze groźny strzał, który ostatecznie ląduje w bocznej siatce.
17' Paweł Zadworny uderza...do statystyk.
18' Jasiok przedarł się skrzydłem gubiąc dwóch przeciwników i ruszył w kierunku bramki Michalaka. Golkiper "Czarnych" w porę zorientował się ze spotkanie sam na sam z napastnikiem Pioruna, to nic przyjemnego i przytomnie wyszedł z bramki, a jego wślizg zażegnał niebezpieczeństwo.
19' Klepka w polu karnym Pioruna. Dwójkowa akcja Michała Kąciaka i Kopocińskiego kończy się strzałem tego pierwszego. Na posterunku, nie pierwszy raz tego wieczoru, był Michalak- to była najlepsza okazja na podwyższenie wyniku dla podopiecznych Stachowicza.
21' Krzysztof Michalak zdecydował się na trudny strzał z pół obrotu i prawie mógł cieszyć się z wyrównującego gola.
23' Jasiok otrzymuje prostopadłe podanie z głębi pola i zagrywa następnie zza pole karne do wbiegającego Kąciaka, który jednak został zatrzymany przez obrońców HRI
25' (1-1) Dość niespodziewanie HRI wyrównuje stan meczu. Czarni coraz śmielsi w swoich poczynaniach ofensywnych, a także dłużej zaczęli utrzymywać się przy piłce, co dało najlepszy efekt z możliwych w postaci gola. Autorem trafienia jest Krzysztof Michalak, który po rękach Spadło znajduje drogę do siatki.
27' Kąciak po przebitce z obrońcą zdołał dopaść do piłki i uderzyć po długim rogu, lecz fenomenalnym refleksem popisał się golkiper "Czarnych".
28' HRI po golu złapało wiatr w żagle. Szymaniak strzałem z dystansu sprawił, że serce Spadło zabiło troszeczkę mocniej.
29' To powinien być gol! HRI pogubili krycie i zostawili zupełnie niepilnowanego Kąciaka, który jednak przegrał pojedynek z Kamilem Michalakiem. Piłka po jego strzalem wpadła w kozioł i zatrzymała się dopiero na poprzeczce. "Czarni" w tej sytuacji mieli podwójne szczęście, że ich bramkarz wykazał się refleksem oraz takie, że ma chyba podpisany sojusz z poprzeczką.
32' Szymaniak robi najwiecej zamieszanie w drugiej połowie po stronie HRI. Jego uderzenie zza pola karnego piąstkuje jednak bez większych problemów Spadło.
37' (1-2) I doczekaliśmy się grzmotów od Jasioka. Niezawodny snajper Pioruna płaskim strzałem po ziemii wyprowadza swoją ekipę znowu na prowadzenie.
38' Kąciak sam na sam z bramkarzem. Pomocnik Zaodrza położył bramkarza na cztery litery, ale nie zmieścił piłk w krótki róg.
39' (1-3) Kąciak minutę później poprawił się i wbija gwóźdź do trumny HRI. Kopociński zagrał w pole karne do swojego pomocnika, a ten strzałem po ziemii pokonuje bezradnego Michalaka.

Mecz stał na dobrym poziomie, a obie ekipy próbowały utrzymywać się jak najwięcej przy piłce. Według statystyk wrocbala proporcje rozkładały się około 68% do 32% dla Pioruna, który w przekroju całego spotkania miał więcej jakości w ofensywie w postaci niezawodnego Michała Jasioka i wspierającego niczym Robin Batmana- Michała Kąciaka. Dobrze nastawiony celownik napastnika Pioruna pozwolił wywieźć jego drużynie kolejne trzy oczka. Zaodrze na 5 serii gier tylko raz zanotowało potknięcie i to w pierwszym spotkaniu przeciwko Wolves Wrocław. HRI jedynie w drugiej połowie momentami zdominowało grę, ale na drugie zwycięstwo będą musieli poczekać co najmniej do 16 maja, kiedy zmierzą się z Rycerzami Ni.

autor: BartoszTęsiorowski