10.05 godz. 21:00, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Siwko, Warowy, Piasecki, Wróblewski, Olszewski, De Rosset, Tęsiorowski, Pelwecki
Skład: Nosewicz, Wejman, Dącer, Bałaga, Lewicki, Herbuś, Symonowicz
6' Jakub De Rosset
16' Tomasz Bałaga
29' Łukasz Herbuś
Zawodnik meczu: Tomasz Bałaga (Sprawiał najwięcej kłopotów defensywie Wolves Wrocław. W dodatku to jego trafienie wyrównało stan rywalizacji i 3M ostatecznie poszło za ciosem zgarniając 3 punkty.)

Drużyna Wolves Wrocław w długi weekend majowy nie próżnowała - na Ceremonii podsumowującej sezon zimowy odbierając zaszczytny tytuł najsympatyczniejszej drużyny ligi Wrocbal OFC. W ręce Wilków powędrowała najcenniejsza (przynajmniej wg samych Wilków) z nagród - statuetka Fair Play. Doceniamy postawę Wilków w OFC, doceniami nienaganne fryzury, wypastowane korkotrampki, limitowaną ilość imigrantów w składzie i sumienność w wypełnianiu meczowych protokołów. Jeśli jednak team Dominika Olszewskiego chce sięgnąć także po mniej elitarne nagrody, takie jak chociażby medale za XVIII edycję powinien pokusić się o zwycięstwo z 3M. Strata Wolves do trzeciej lokaty to zaledwie trzy oczka, konsekwentne kolekcjonowanie punktów może więc na koniec przełożyć się na jakieś trofeum. 3M jednak na straconej pozycji nie jest, bo mimo, że w tabeli zajmuje dopiero ósme miejsce to do swojego najbliższego przeciwnika traci tylko trzy oczka. Wygrana pozwoliłaby więc ekipie Jacka Nosewicza zrównać się punktami z rywalem, a że w lidze Wrocbal ważne są też bezpośrednie stracia, przeskoczyć ich również w tabeli. Faworyta nie udało się wytypować nawet wróżąc z fusów po porannej kawie. Ten ciekawie zapowiadający się pojedynek zaplanowany został na najbliższą środę.

1' Obie ekipy dzieli w tabeli jedynie trzy oczka, przez co od samego początku Wilki, jak i podopieczni Jacka Nosewicza podeszli do tego starcia z należytym respektem.
3' Na razie najciekawszym momentem meczu są migawki z najlepszymi historiami Tomka Hajty, który w trakcie gry w Schalke potrafił szmuglować papierosy z Polski do Niemiec. Czekamy na więcej.
4' Przemysław Siwko kapitalnie broni strzał Tomasza Bałagi. Napastnik 3M celował pod poprzeczkę, ale bramkarz Wilków z najwyższym trudem paruje futbolówkę. Dopiero w przerwie spotkania Siwko dowiedział się, że dzisiaj nie ma z nami kamerzysty, co okrutnie go zmartwiło, ponieważ każdy wie jaki jest łasy na skróty ze spotkań ze swoim udziałem. Liczył także na kolejne wyróżnienie do interwencji tygodnia. Za to w sercach kibiców, licznie oglądających to spotkanie, jest bohaterem.
5' (0-1) Wilki na prowadzeniu! Łukasz Wróblewski dośrodkowuje z prawej strony boiska, piłka ociera się o pośladki jednego z defensorów 3M, a niedawno upieczony ojciec- Jakub de Rosset w końcu może cieszyć się gola, który dedykuje oczywiście swojemu ukochanemy synowi oraz jego pięknej żonie.
8' Wolves, zdobywcy prestiżowej nagrody fair play, po tym trafieniu przejęli delikatnie inicjatywę, ale brakuje większych konkretów pod polem karnym przeciwnika.
10' Karol Lewicki przypomniał o sobie, że jest na placu gry, ale uderza obok bramki Siwko. Robi to na tyle mocno, że piłka ląduje w okolicach szkoły podstawowej ku rozpaczy rezerwowych Wilków, którzy muszą biegać za futbolówką, ponieważ 3M gra gołą "siódemką"
13' Bałaga po raz kolejny próbuje zaskoczyć Siwko, ale golkiper Watahy unosi raz za razem rękę w geście triumfu.
16' (1-1) Kontratak 3M wykończył Bałaga i wyrównał tym samym stan rywalizacji. Andrzej Warowy będąc ostatnim obrońcą decyduje się na swój firmowy strzał z czuba, lecz za bardzo połasił się na bramkę, a jego uderzenie wylądowało na pośladkach Radosław Dącera. Ten szybko ją przejął i zagrał do niepilnowanego Bałagi. Napastnik 3M w sytuacji sam na sam nie dał żadnych szans bramkarzowi Wilków.
18' Dominik Olszewski próbował zatańczyć walczyka z obrońcami rywala, ale widocznie Paweł Wejman i Lewicki nie przepadają za tym tańcem, więc szybciutko ostudzili zapędy kapitana Watahy.
22' Wilki wychodzą z dobrze zapowiadającą się kontrą, lecz nici z tego, ponieważ diagonalne podanie Bartka Tęsiorowskiego zostało przecięte przez Jacka Nosewicza. Z bólem serca napastnik Watahy musiał wrócić się pod własne pole karne i z pomocą Wróblewskiego skasował kontratak 3M. Maciej Piasecki, który obserwował całą sytuację z linii bocznej był pełen podziwu dla wydolności płuc Tęsiorowskiego.
24' Olszewski z uporem maniaka próbuje wjechać z piłką do bramki. Przeważnie udaje mu się balansem ciała zwieść dwóch obrońców, ale na trzecim jego przygoda się kończy, lub jego strzały zostają wyblokowane.
25' Jakub de Rossett połasił się na kolejnego gola- w końcu nie wiadomo, kiedy będzie następna okazja, a nie chce dedykować bramki synowi, jak ten będzie miał już osiemnastkę- ale jego strzał pozostawia wiele do życzenia.
27' Nosewicz poślizgnął się na piłce, ta trafia do Tęsiorowskiego, a ten zagrywa ją do Olszewskiego. Kapitan Watahy, co zdarza mu się niezwykle rzadko, odgrywa ją z pierwszej, lecz uderzenie napastnika Wilków zostało zablokowane przez wrednego kreta, który pojawił się ni stąd ni zowąd. Piłka turlając się i płacząc została wyłapana przez Wojciecha Symonowicza.
29' (2-1) 3M dokonuje remontady! Z rzutu z autu zagrywa Paweł Wejmen na głowę Łukasza Herbusia. Snajper zawodników w zielonych strojach ma autostradę wolnej przestrzeni, po tym jak obrońcy Watahy pogubili kompletnie krycie, i precyzyjnym strzałem głową z bliskiej odległości pokonuje Siwko.
31' Na plac gry wraca Andrzej Warowy ku ucieszy swoich fanek wpatrzonych w niego jak w obrazek. Popularny "Człowiek skała" musi oprócz nienagannie ułożonej fryzury dać sygnał do ataku dla swojej drużyny.
33' 3M umiejętnie broni się całą drużyną i wyprowadza kontrataki. Jeden z nich, po strzale Bałagi, paruje na rzut rożny Siwko. Nie było to najmocniejsze uderzenie napastnika 3M, lecz bramkarz Watahy był zasłonięty i miał nie lada problemy, by skutecznie interweniować.
35' Kontrowersyjna sytuacja! Bramkę w stylu Zlatana Ibrahimowica strzela Dominik Olszewski. Kapitan Watahy już chciał zaprezentować popularną cieszynkę Messiego- jednego z jego ulubionych piłkarzy ze spotkania z Realem Madryt, ale arbiter tego spotkania anulował gola. Legendy głoszą, że jeden z piłkarzy Wolves nieprzepisowo łapał rywal za koszulkę uniemożliwiając mu skuteczną interwencje.
35'  Olszewski skomentował to wszystko płynną łaciną. Dodał także, że nigdy już takiego gola nie strzeli. Można śmiało założyć, że jest to najładniejsza nieuznana bramka kolejki.
37' Wilki desperacko próbują doprowadzić do remisu, ale ich kontrataki są przerywane raz przez Wejmana, to przez Dącera, a także Nosewicza. Cięzko się przebić przez dobrze zoorganizowaną obronę 3M.
38' Jakub Pelwecki sugestywnym zwodem uwalnia się spod opieki obrońcy. Niestety zamiast pociągnąć z piłką bardziej w stronę pola karnego przeciwnika lub poczekać na wbiegających partnerów, decyduje się na strzał, o którym chciałby szybko zapomnieć.

Mecz nie należał do porywających, o czym świadczy mała ilość klarownych sytuacji z jednej, jak i drugiej strony. Skuteczniejsi jednak byli bardziej podopieczni Jacka Nosewicza, którzy z dwóch celnych strzałów w drugiej połowie- jeden z nich zamienili na bramkę. Zapewniając sobie trzy punkty zrównali się "oczkami" z Watahą, która po dobrym początku sezonu osuwa się coraz bardziej w tabeli. Podopieczni Dominika Olszewskiego jak tlenu potrzebują wygranej. Najbliższa szansa z okupującym ostatnie miejsce w tabeli ekipą F.C . Nakacu. 3M dobrą passę postarają się podtrzymać w rywalizacji z KP Ogrodomania.

autor: BartoszTęsiorowski