04.05 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Tomczak, Budnik, Budnik, Kozieł, Korzekwa, Kowalski, Krawczyk, Gliński, Tomaszewski, Bartkowiak, Pechan
Skład: Zadorożny, Korsak, Gołaczyński, Gołaczyński, Żyniewicz, Nowakowski, Topornicki, Kołodziej, Głębicki
26' Marek Tomczak
29' Michał Kowalski
13' Jacek Gołaczyński
17' Michał Żyniewicz
39' Przemysław Topornicki
Zawodnik meczu: Przemysław Topornicki (Przemek był dziś najaktywniejszym graczem na boisku. Zdobywca jednego gola, kreował sytuacje dla swojej drużyny w ofensywie. Na wyróżnienie zasługuje również golkiper Krystian Pechan.)
    vs    Za Bezpieczny Weekend

Jedynym pierwszoligowym spotkaniem jakie odbędzie się w ramach piątego tygodnia będzie starcie Rycerzy Ni z Za bezpieczny weekend. Obie ekipy znajdują się w strefie spadkowej - zespół Jacka Gołaczyńskiego jest przedostatni i w czterech meczach jakie rozegrał ugrał tylko jeden punkt (ostatnio remisując z 3M), team Marka Tomczaka pełni natomiast rolę czerwonej latarni i zamyka stawkę z zerowym dorobkiem po dwóch spotkaniach. Czwartkowy wieczór przyniesie więc okazję na premierowy komplet. Kto z tej okazji skorzysta? Faworyta ciężko wytypować. ZBW ostatnio ambitnie stawiali czoła mocnemu Azzurrobianco. Czy teraz zagrają podobnie i to wystarczy, żeby wygrać z łatwiejszym niż lider rywalem? Czy może doświadczenie Rycerzy weźmie górę i pozwoli wypunktować debiutanta?

3' Pierwszy strzał w meczu odnotowują piłkarze Rycerzy Ni lecz golkiper Krystian Pechan spokojnie łapie piłkę.
5' Dobrą interwencją w defensywie popisuje się Wojciech Budnik, który uprzedza napastnika rywali Michała Żyniewicza przed przyjęciem piłki i wybija futbolówkę poza pole gry!
7' Piłka po strzale Przemysława Topornickiego z rzutu wolnego minimalnie przelatuje tuż obok prawego słupka bramki.
8' Na uderzenie z prawego skrzydła zdecydował się Marek Tomczak lecz jego strzał zablokował obrońca Rycerzy Ni.
9' Za Bezpieczny Weekend w nataciu, tym razem po centrze w pole karne piłkę głową minimalnie niecelnie uderza Michał Kowalski.
10' Odpowiedź Rycerzy Ni, po zamieszaniu w polu karnym napastnik oddaje strzał lecz świetną interwencją popisuje się bramkarz Krystian Pechan, który zbija piłkę do boku!
13' GOL! 1:0 Jacek Gołaczyński zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, a futbolówka wpada po długim rogu bramki Krystiana Pechana i to Rycerze Ni wychodzą pierwsi na prowadznie w tym pojedynku!
15' Strzał Marka Tomczaka mija dość wysoko bramkę Rycerzy Ni.
17' Żółtą kartką został ukarany Michał Żyniewicz za błąd zmiany!
18' Marcin Bartkowiak oddaje strzał głową, futbolówka minimalnie mija prawy słupek bramki!
19' Złe przyjęcie piłki przez Marka Tomczaka i golkiper Tadeusz Zadorożny spokojnie może złapać piłkę.
21' Atak Za Bezpieczy Weekkend, Marek Tomczak podaje prostopadle do Michała Kowalskiego lecz czujny obrońca Jacek Gołaczyński blokuje próbę uderzenia rywala.
23' Na uderzenie z lewego skrzydła zdecydował się Piotr Gołaczyński, piłkę przed siebie odbija bramkarz Krystian Pechan.
24' Michał Kowalski strzela mocno lecz i niecelnie, piłkę do gry wprowadzi bramkarz Tadeusz Zadorożny.
26' Żółta kartka dla Marka Tomczaka za zagranie piłki ręką, a właściwie za złapanie futbolówki w ręce!
28' To powinien być gol! Znakomitym podaniem prostopadłym popisuje się Piotr Gołaczyński, do piłki dochodzi Krzysztof Kołodziej lecz czujny golkiper rzuca się pod nogi Krzysztofa i wybija piłkę poza pole gry!
29' Kolejna żółta kartka w meczu, tym razem zostaje ukarany zawodnik Michał Kowalski za przerwanie korzystnej akcji przeciwnika.
30' "Super mysza" słyszymy z ławki rezerwowej Rycerzy Ni, Michał Żyniewicz odbiera piłkę rywalowi tuż przed swoim polem karnym!
32' Aktywny Marek Tomczak otrzymuje piłkę od współpartnera, ogrywa Michała Żyniewicza i oddaje mocne uderzenie na barmkę, które nogami broni bramkarz!
34' Kolejna okazja na wyrównanie w meczu i znów Marek Tomczak strzela tym razem głową tuż obok bramki Rycerzy Ni.
35' Kolejna udana parada golkipera Krystiana Pechana, tym razem bramkarz odbija piłkę do boku po strzale rywala zza pola karnego!
36' Mogło być po meczu! "Mysza" niepilnowane pod polem karnym Za Bezpieczy Weekend dostaje futbolówkę i strzałem z pierwszej piłki Michał Żyniewicz chciał pokonać golkipera lecz Krystian Pechan znakomicie paruje to uderzenie na rzut rożny!
38' Dobrą interwencją w defensywie popisuje się Piotr Gołaczyński, który wybija piłkę na rzut rożny tym samym uprzedzając rywala przed oddaniem strzału!

39' GOL! 2:0 W ostatniej akcji meczu piłkę od koła środkowego aż pod bramkę podprowadził Przemysław Topornicki i strzałem po długim rogu zdobył gola!

Mecz na dobrym poziomie piłkarskim, było dużo walki, nikt nie odstawiał nogi w walce o piłce. Drużyna Rycerzy Ni zagrała na swoim dobrym poziomie i to im wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Piłkarzom Za Bezpieczy Weekend zabrakło spokoju w wykończniu akcji pod polem karnym rywali i troszkę szczęcia aby piłka wpada do siatki. W kolejnym meczu Rycerze Ni zagrają z F.C Nakacu, a gracze Za Bezpieczy Weekend zmierzą się z Virtual Team!

autor: Marcin Niciński