24.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
3 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Długozima, Łukowiak, Burzmiński, Aniołek, Janiszewski, Paprotny, Wilk, Garbarczyk, Kowalski
Skład: Spadło, Stachowicz, Fąfrowicz, Kąciak, Sowiński, Szczecina, Kąciak, Koziarz, Jasiok
5' Marcin Janiszewski
5' Michał Jasiok
34' Michał Koziarz
39' Marcin Stachowicz
Zawodnik meczu: Michał Kąciak (Michał choć gola nie zdobył to wszędzie było go pełno. Nie tylko często zagrażał bramce przeciwników, ale przede wszystkim kreował grę. W efekcie końcowym zanotował asystę. Wyróżnienie należy się Marcinowi Stachowiczowi i Przemysławowi Spadle. )

Tydzień czwarty w pierwszej lidze rozpoczniemy meczem Pioruna Zaodrze z F.C. Nakacu. Na papierze o wiele lepiej prezentuje się zespół Marcina Stachowicza. Piorun w tej edycji jeszcze nie przegrał, remisując na starcie z Wolves, a kolejne dwa pojedynki (z KPO i 3M) wygrywając. Przełożyło się to na siedem punktów i trzecią lokatę. The Blues mogą być nieco mniej zadowoleni - wiosna przyniosła komplet tylko z Leroy Merlin Wrocław, a ostatnia kolejka była to sroga lekcja futbolu zaserwowana przez Fulanito (pogrom aż 9:1). Na obecnym etapie rozgrywek można powiedzieć, że Zaodrze walczy o medale, a Nakacu bije się o utrzymanie. Jeszcze cała masa meczów do rozegrania i dużo punktów do zdobycia, ale żeby osiągnąć na koniec zamierzone cele trzeba walczyć o nie od samego początku. Jak zakończy się pierwszy w historii pojedynek pomiędzy Piorunem Zaodrze, a F.C. Nakacu przekonamy się już dzisiaj wieczorem. Nakacu zagrają dzisiaj bez nominalnego bramkarza. Między słupkami zobaczymy bowiem Jakuba Długozimę.

1' Już w pierwszej minucie możemy odnotować pierwszy strzał w tym spotkaniu. Czujność Przemysława Spadły zamierza sprawdzić Jakub Wilk, ale jego uderzenie jest zbyt lekkie, aby zaskoczyć golkipera Pioruna.
2' Mocny, płaski strzał Michała Kąciaka z dalszej odległości i z trudem futbolówkę do boku odbija Jakub Długozima.
5' (1:0) - Szybki kontratak Pioruna Zaodrze. Robert Fąfrowicz jest ostro faulowany przez jednego z rywali, ale arbiter "puszcza grę" stosując przywilej korzyści. Tym samym gracz z "siódemką" w tempo zagrywa do Michała Jasioka, a ten technicznym strzałem obok starającego się interweniować golkipera pakuje piłkę do siatki.
6' Z racji tego, że przewinienie Marcina Janiszewskiego było ciężkiej wagi - sędzia Damian Pasternak postanawia jeszcze raz ukarać graczy, a w tym przypadku jednego gracza "The Blues".
10' Strzał Michała Aniołka sprzed pola karnego i piłka po nim przelatuje nieznacznie nad poprzeczką.
12' Jasiok strzałem z rzutu wolnego z lewej strony boiska stara się zaskoczyć Długozimę, ale ten jest na posterunku i w ekwilibrystyczny sposób zbija piłkę do boku.
13-20' Okres bardzo zaciętej, ale mało obfitej w sytuacje podbramkowe gry. Ciut lepiej spisują się gracze Marcina Stachowicza, a "The Blues" biją głową w mur.
26' Rzut wolny pośredni po tym jak bramkarz Nakacu chciał wznowić grę dalekim wykopem. Do wykonania tego stałego fragmentu gry podchodzi Michał Kąciak, zagrywa pod bramkę do Jasioka, a tego strzał z woleja przelatuje nad poprzeczką.
30' Marcin Burzmiński oddaje kąśliwy strzał po którym futbolówka ląduje tylko i wyłącznie na bocznej siatce.
32' Centra Rafała Garbarczyka w pole karne i udanie po takowej piąstuje Spadło, zbijając tym samym piłkę daleko od siebie.
34' (2:0) - Michał Koziarz zostaje obsłużony idealnym podaniem przez jednego z partnerów i strzałem przy słupku zaskakuje Długozimę.
37' Strzał Michała Kąciaka z woleja przelatuje obok słupka!
38' Nakacu staje przed szansą na gola kontaktowego, po szybkim ataku. Z piłką zabiera się Aniołek, mija po drodze rywala i oddaje strzał sprzed pola karnego, po którym piłkę do boku świetnie odbija Spadło.
39' (3:0) - Nie ma gola kontaktowego, jest za to kolejne trafienie dla Pioruna. W kontrze Jasiok zagrywa do Mi.Kąciaka, który prostopadle, w tempo podaje futbolówkę do Marcina Stachowicza. Ten staje oko w oko z bramkarzem i płaskim, precyzyjnym strzałem przy słupku go pokonuje, tym samym kończąc strzelanie w tym meczu!

Zasłużona wygrana Pioruna Zaodrze, ale po bardzo trudnym meczu. FC Nakacu postawiło ekipie Marcina Stachowicza trudne warunki, ale nie było w stanie zaskoczyć dobrze grających dzisiaj przeciwników. Ci dzięki wygranej wskoczyli na pozycję wicelidera i liczą się w realnej walce o awans do elity. "The Blues" znowu zeszli z boiska pokonani i ciągle z dorobkiem trzypunktowym znajdują się w strefie spadkowej. Następnym razem Piorun Zaodrze zagra z HRI24.pl, z kolei "The Blues" podejmą Rycerzy Ni.