21.04 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 9
( 0 : 2 )
Skład: Gawłowski, Waleszczyński, Zając, Czarnecki, Mosiej, Dudek, Szydło, Gwit
Skład: Kalman, Długozima, Aniołek, Janiszewski, Paprotny, Wilk, Garbarczyk, Kowalski
9' Rafał Garbarczyk (Gol samobójczy)
19' Lech Gwit
23' Krzysztof Waleszczyński
29' Piotr Zając
31' Michał Szydło
31' Wojciech Dudek
32' Adam Mosiej
34' Krzysztof Waleszczyński
34' Michał Szydło
38' Piotr Zając
22' Marcin Janiszewski
36' Rafał Garbarczyk
Zawodnik meczu: Piotr Zając (Najmocniejszy punkt Szachownic w tym spotkaniu. Dwa razy trafiał do siatki, do tego dołożył kilka asyst. Kalman dzięki niemu na nudę nie mógł narzekać.)

Za chwilę będziemy świadkami pojedynku F.C. Nakacu z Fulanito. Po dwóch kolejkach na papierze lepiej prezentuje się zespół Szachownic, który jest trzeci w tabeli i ma sześć punktów na koncie, czyli o trzy oczka więcej od beniaminka. Czy faworyt nas nie zawiedzie? Czy Zające po świętach uraczą nas swoimi bramkami? A może będziemy świadkami kolejnych popisów nowego nabytku The Blues - Rafała Garbarczyka? Jeden z wielkanocnych zajączków chyba nadal robi za ozdobę do święconki - na murawie w dniu dziejszym oglądać będziemy tylko popisy Piotrka. Marka w składzie Szachownic się nie doszukaliśmy.

1' - Bluza Gawłowskiego wyprana została w Perwollu. Tak jak Wielki Mur Chiński odblaskowe odzienie wierzchnie kipera Szachownic widoczne jest z kosmosu.
4' - Michał Aniołek posyła piłkę obok słupka.
5' - Kąśliwy strzał Piotrka Zająca. Jak to mówią "jedno drzewo na pustyni". Futbolówka trafia prosto w Kalmana.
7' - Ostra piłka w pole karne w wykonaniu Piotra Zająca. Nogą nad poprzeczką wybija to Kuba Długozima.
9' - (0:1) Piotr Zając jest niezwykle konsekwentny. Obserwujemy niemal identyczne mocne zagranie w pole karne (niegłupie podejście, zawsze przecież może się od kogoś odbić), nie obserwujemy natomiast interweniujących nóg Długozimy. Nie sposób nie zauważyć za to numeru ("4") na koszulce Rafała Garbarczyka (nadruk jest większy od pleców). Nie mamy wątpliwości od kogo piłka się odbiła i kto został pechowym zdobywcą bramki samobójczej.
12' - Garbarczyk stara sie odpracować swojaka, jednek ta sztuka mu nie wychodzi. Strój golkipera Szachownic oślepił napastnika Nakacu, przez co strzał nie był na tyle groźny, żeby Gawłowski tego nie wyłapał.
13' - Zając kica sobie dalej w najlepsze po murawie Estadio de Sarbinowska, a kicanie kończy strzełem z dystansu. Nastrzelanie graczy Nakacu wychodzi mu póki co lepiej, niż uderzenia. Futbolówka wylatuje za boisko mijając słupek ku uciesze Adriana Kalmana.
13' - Zając uderza z pierwszej piłki, tym razem jest to strzał w światło bramki. No ale gola dalej nie ma, jest za to fenomenalna obrona Kalmana! Sławek Szmal by się takiej nie powstydził.
15' - Dudek zagrywa do Zająca, a ten trafia futbolówką w Kalmana.
19' - (0:2) Piotrek Zając podaje do Lecha Gwita a ten popisuje sie genialnym przyjęciem (z cyklu "klej na pięć metrów) i w ten oto sposób posyła futbolówkę do siatki!
20' - Aniołek piłką obija głowę Waleszczyńskiego. Nokaut prawie tak dobry jak Lennoxa Lewisa na Mike'u Tysonie. Gracz Fulanito pada na deski, ale ma czas, żeby dojść do siebie, bo arbiter Niciński gwizdkiem komunikuje przerwę.
22' - Marcin Janiszewski ma już pewnie dosyć Wielkanocy i postanawia sfaulować Piotrka Zająca. Arbiter pokazuje mu za to żółtą kartkę.
23' - (0:3) Faul + kartka = rzut wolny. Rzut wolny + Krzysztof Waleszczyński = bramka. Twardy łeb ma obrońca Fulanito, jeszcze chwilę temu prawie stracił przytomność, a już na początku drugiej odsłony spotkania możemy podziwiać jego bramki! Przy strzale zza pola karnego był jeszcze rykoszet, ale tor lotu piłki nie uległ zmianie.
26' - Lech Gwit sprawdza, czy Kalman nie zasnął na bramce. Nic podobnego, wolnego nie udało się obronić, ale ten strzał jak najbardziej tak.
29' - (0:4) Michał Szydło zagrywa tzw. "ciasteczko" do czającego się pod bramką Zająca. Obrona Nakacu chyba faktycznie jest nakacu - nikt nie kwapi się, żeby kryć napastnika Szachownic. Nie jesteśmy więc zdziwieni, że piłka po strzale z  drugiego metra ląduje w siatce.
30' - Mosiej przechwytuje futbolówkę obrońcom Nakacu i zagrywa do Michała Szydło. Może nie jest to pudło z gatunku "Miłosz Przybecki vs Korona Kielce, ale nie popisał się przy tym strzale zawodnik Fulanito.
31' - (0:5) Wojtek Dudek podwyższa na 5:0. FC Nakacu już się chyba dzisiaj nie podniesie.
31' - (0:6) Fulanito rozkręca się coraz bardziej. Kolejna bramka jest autorstwa Michała Szydło.
33' - (0:7) Zgłasza się nam zero siedem. Zając podaje do Mosieja, a ten z bliskiej odległości płaskim strzałem zaskakuje Adriana Kalmana.
34' - (0:8) Kolejna asysta Piotrka Zająca. Tym razem z podania może skorzystać Michał Szydło, który z 10 metrów zaskakuje kipera Nakacu.
35' - Żółty kartonik ogląda Krzysztof Waleszczyński.
36' - (1:8) Rafał Garbarczyk ratuje honor The Blues, odpracowując przy okazji pechowego swojaka. Gawłowski po strzale napastnika F.C. Nakacu musi poszukać piłki w siatce.
38' - (1:9) Kropkę nad "i" stawia Piotrek Zając, który podsumowuje swój dobry występ strzałem z czuba. Piłka wpada w okienko, a Kalman nie ma przy tym nic do gadania.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Fulanito. Kazimiera Szczuka nie doszukałaby się najsłabszego ogniwa w tej machinie. Cała drużyna zagrała naprawdę przywoite zawody, a boleśnie przekonało się o tym F.C. Nakacu, które zostało wręcz rozgromione przez swojego rywala. Szachownice wskakują na drugą lokatę w tabeli i po trzech meczach mogą poszczycić się kompletem punktów. O kolejne oczka zespół Pawła Rumina zagra w następny czwartek z HRI24.pl. Przeciwnikiem trzeciego od końca F.C. Nakacu będzie dobrze spisujący się Piorun Zaodrze.