12.04 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Damian Nowak
Skład: Nadgrodkiewicz, Jakiel, Jastrzębski, Kuśmierz, Rabel, Luźny, Węcławski, Szczucki, Piotrowski, Winnicki, Wojciechowski
Skład: Spadło, Stachowicz, Fąfrowicz, Kąciak, Sowiński, Szczecina, Kopociński, Koziarz, Jasiok
20' Piotr Kuśmierz
7' Michał Jasiok
35' Michał Jasiok
Zawodnik meczu: Michał Jasiok (Najaktywniejszy gracz w tym spotkaniu. Zdobywca 2 bramek dla Pioruna, kreował sytuacje dla swojej drużyny w ofensywie, a swoimi zagraniami i strzałami nękał defensywę KP Ogrodomanii.)

Piorun Zaodrze może i piorunującego meczu ostatnio nie rozegrał, ale pokazał się z całkiem dobrej strony i w debiucie na Kuźnikach ugrał jeden punkcik z również debiutującym na Sarbinowskiej Wolves Wrocław. Jedno oczko to zawsze lepsza opcja, niż zero - a z takim dorobkiem spotkanie z Fulanito zakończyła KP Ogrodomania. Ekipa Roberta Jakiela ma z pewnością wyższe ambicje, niż dziewiąta lokata, którą obecnie zajmuje. Żeby awans w tabeli stał się faktem postara się z pewnością Michał Rabel - co prawda w pierwszej kolejce oglądaliśmy tylko jedną bramkę Michała, ale zima i ubiegły sezon na Kuźnikach pokazały, że ci zawodni KP Ogrodomanii na trafianiu do siatki zna się doskonale. Jaką ripostę przygotują Jasiok i Stachowicz? Dowiem się tego już zaraz!

3' Pierwsza ofensywna akcja Pioruna, Radosław Kopociński strzela na bramkę lecz wychodzący bramkarz KP Ogrodomanii broni to uderzenie.
5' Czujny golkiper Przemysław Spadło wyłapuje piłkę po centrze w jego pole karne.
7' GOL! 1:0 Kontratak Pioruna, Piotr Sowiński podaje wzdłuż pola karnego do Michała Jasioka, a ten umieszcza piłkę w bramce!
9' Uderzenie Szymona Jastrzębskiego mija prawy słupek bramki Pioruna.
10' Wstrzelenie futbolówki w pole karne przez Szymona Jastrzębskiego, golkiper Pioruna zbija piłkę i tylko wrzut z autu dla KP Ogrodomanii.
13' Strzał z lewego skrzydła w wykonaniu Michała Jasioka przed siebie broni golkiper Paweł Szczucki.
14' Słaby strzał Roberta Jakiela, golkiper odprowadza piłkę wzrokiem i zaraz wznowi grę od bramki.
16' Radosław Kopocński pobiegł z piłką na bramkę KP Ogrodomanii lecz obrona czujna nie dała się ograć napastnikowi Pioruna.
18' Dobra interwencja Przemysława Spadło po strzale rywala z linii pola karnego.
19' Kolejna dobra parada golkipera Pioruna, tym razem łapie piłkę po strzale z dość bliskiej odległości.
20' GOL! 1:1 Tuż przed ostatnim gwizdkiem w I połowie bramkę na wyrównanie strzela Piotr Kuśmierz!
23' Uderzenie z dalszej odległości marcina Stachowicza, do boku boiska piłkę zbija golkiper Paweł Szczucki.
25' Michał Jasiok popędził z piłką na lewym skrzydle i z obońcą na plecach oddaje strzał w poprzeczkę!
26' Obrońca Łukasz Nadgrodkiewicz blokuje piłkę po strzale z rzutu wolnego wykonywanego Marcina Stachowicza.
27' Aktywny Michał Jasiok wpada w pole karne z piłką przy nodze lecz uderzenie napastnika Pioruna dobrze nogami broni golkiper Paweł szczucki.
29' Sędzia Nowak dyktuje rzut wolny pośredni za złapanie piłki przez bramkarza podanej przez własnego obrońcę, a z rzutu wolnego piłkę w mur uderza Szymon Jastrzębski.
32' Dużo walki na  polu gry lecz w tym fragmencie meczu nie dzieje się nic godnego odnotownia.
35' GOL! 2:1 Faulowany Michał Jasiok postanowił sam wykonać rzut  wolny z okolicy narożnika pola karnego i strzałem po długim rogu  pokonał Pawła Szczuckiego!
37' Maciej Kąciak wybija piłkę poza boisko po wstrzeleniu futbolówki a autu przez Łukasza Nadgrodkiewicza.
38' Minimalnie za mocne podanie Michała Jasioka do Roberta Fąfrowicza i od bramki grę wznowi golkiper KP Ogrodomanii.

Wyrównany pojedynek gdzie o wyniku zdecydowała bramka strzelona z rzutu wolnego wykonywanego przez Michała Jasioka. KP Ogrodomania zagrała dziś dobry futbol lecz zabrakło im czegoś (może szczęścia) aby zgarnąć chociażby jeden punkt. W kolejnym meczu piłkarze KP Ogrodomanii zagrają z Rycerzami NI, a gracze Pioruna Zaodrze zmierzą się z 3M.

autor: Marcin Niciński