10.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 1 : 1 )
Skład: Długozima, Burzmiński, Janiszewski, Paprotny, Małecki, Wilk, Garbarczyk, Kowalski
Skład: Pniewski, Mańkowski, Kyrychenko, Durleta, Stachów, Chłopek, Owczarek
6' Marek Paprotny
16' Rafał Garbarczyk
28' Rafał Garbarczyk
38' Marcin Janiszewski
16' Jarosław Chłopek
20' Bogdan Kyrychenko
34' Marcin Mańkowski
Zawodnik meczu: Rafał Garbarczyk (Aktywny, pracujący w defensywie, kreujący akcje z przodu, często strzelający na bramkę. Dwa razy wpisywał się na listę strzelców, z czego raz z rzutu wolnego.)

Przed nami drugi w historii pojedynek Leroy Merlin Wrocław z F.C. Nakacu. Pierwszy miał miejsce 18 listopada ubiegłego roku - 3:0 zwyciężyła wtedy ekipa Tomka Michalskiego, po dwóch golach Aniołka i jednym Łukowiaka. Wiosna 2017 zaczęła się dla obu drużyn falstartem - zespół Grzegorza Andysza uległ 0:2 ekipie 3M, F.C. Nakacu zagrało natomiast jakby faktycznie było Na Kacu - zwłaszcza jeśli chodzi o obsadę między słupkami (golkiper The Blues ponoć zabłądził, a kiedy już się odnalazł i dotarł na Sarbinowską było już 3:0 dla Azzurrobianco). To zaskutkowało tym, że Leroy jest przedostatni, a Nakacu ostatnie. Nienajlepiej prawda? Ale przecież wszystko może się zmienić, wystarczy zmobilizować się w 100% na dzisiejsze starcie. F.C. Nakacu zmobilizowało się w nieco mniejszym procencie - znów w rolę golkipera wcielać się będzie musiał gracz z pola. Jakub Długozima przetarcie między słupkami ma już za sobą, może więc dzisiaj, bogatszy o doświadczenia z pierwszej kolejki, wykaże się całą masą wyśmienitych interwencji i zachowa czyste konto godnie zastępując nieobecnych Kalmana i Łapucia.

3' - Krystian Owczarek posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.
5' - Strzał z prawej strony Grzegorza Małeckiego, tu również zabrakło odrobinę precyzji.
6' - Żółta kartka za faul dla Marka Paprotnego. Leroy najbliższe dwie minuty zagra w przewadze.
9' - Nakacu gra w osłabieniu, a mimo to atakuje - Garbarczyk zrobił efektowny obrót na piłce, a następnie sprawdził dyspozycję kipera Leroya.
12' - Wolny dla LMW po faulu Paprotnego. Piłka po strzale zawodnika Leroya ląduje na Jowiszu.
16' - Faul Jarosława Chłopka. Pewnie i skończyłoby się na tylko na rzucie wolnym dla F.C. Nakacu gdyby nie "Taaa i teraz kur.. piłka była", a tak mamy i wolny i żółtą kartkę.
16' - (0:1) Do wykonania stałego fragmentu gry podchodzi Garbarczyk, a że jest całkiem dobry w te klocki Stachów musi wyciągnąć piłkę z siatki po strzale z 17 metra.
20' - (1:1) Chyba mamy konkurs rzutów wolnych. Do piłki ustawionej na 25 metrze podchodzi Bogdan Kyrychenko. Po chwili pozostaje nam tylko bić brawo ile sił w rękach i zlokalizować jakąś zmiotkę w celu zamiecenia szczęki z ziemi. Fenomenalne uderzenie gracza Leroya, pająk absolutnie martwy, a pajęczyna rozerwana na strzępy. Futbolówka ląduje w samym okienku, Długozima nawet jakby był Manuelem Neuerem albo innym Gigi Buffonem i tak by tego nie zatrzymał. Łukaszowi Czuchrajowi należy się reprymenda, zamiast siedzieć na WLB powinien nagrywać kandydata do top gola sezonu Wiosna 2017.
22' - Marek Paprotny popędził z piłką, stojąc na wprost bramki nie zdecydował się jednak na uderzenie postanawiając ją jeszcze trochę poholować mijając obronców Leroya. Zbiegł na prawo i w końcu uderzył, ale dobrze ustawiony bramkarz LMW nie dał się zaskoczyć.
26' - Wrzutkę Durlety wypiąstkowuje Długozima.
27' - Kolejna dobra interwencja bramkarza F.C. Nakacu, gdyby nie on piłka po strzale z głowy Krystiana Owczarka wylądowałaby w okienku.
28' - (1:2) Nakacu wychodzi na prowadzenie, a piłkę w siatce strzałem z siedmiu metrów umieszcza Garbarczyk. To już drugie trafienie aktywnego w tym spotkaniu Rafała.
30' - Garbarczyk schodzi na zmianę i wyżala się na ławce rezerwowych na warunki w jakich przyszło mu rywalizować ("Kur... nienawidzę tu grać! Jak w lesie jakimś!"). Całkiem niezły ten las, skoro piłka tak chętnie wpada do siatki.
34' - (2:2) Do wyrównania doprowadza Marcin Mańkowski. Szykuje się nam ciekawa końcówka!
37' - Świetne podanie idealnie na głowę otrzymał Kuba Wilk. Futbolówka poleciała jednak w zupełnie nie tę stronę co trzeba, ale autora tego nieudanego strzału się nie czepiamy, bo miał on całkiem logiczne usprawiedliwienie ("Nie widziałem nic!").
38' - (2:3) " Ze strzałem, ze strzałem!". No to uderzył Marcin Janiszewski, zgodnie z instrukcjami dopingujących go kolegów. Warto było się ich słuchać - po tykm uderzeniu zza pola karnego piłka wpadła do siatki i na dwie minuty przed końcem bliższe ugrania trzech punktów jest F.C. Nakacu.
40' - Milion enty faul w tym spotkaniu i wolny dla F.C. Nakacu. Mocny strzał Garbarczyka z fałsza golkiper Leroya wybija na róg.

Zacięte spotkanie, nogi nikt w nim nie odstawiał. Andrzej Malec był w swoim żywiole, raz po raz odgwizdując faule. Zwycięzca wyłoniony został dopiero w końcówce. Ozdobą tego pojedynku były dwa piękne trafienia z rzutów wolnych - jedno Rafała Garbarczyka i "truskawka na torcie" czyli gol Kyrychenki, który wyczyścił bramkę z pajęczyn. Leroy w następnej kolejce zmierzy się z HRI24.pl, F.C. Nakacu skrzyżuje natomiast rękawice z Fulanito.