07.04 godz. 19:50, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
1 : 5
( 0 : 3 )
Skład: Przybysławski, Bekała, Naliwajko, Rądlewski, Graca, Księżarek, Obremski, Zawisza, Broniszewski
Skład: Pajares Nunez, Długozima, Burzmiński, Janiszewski, Paprotny, Małecki, Łapuć, Wilk
2' Szymon Broniszewski
4' Bartosz Naliwajko
11' Bartosz Naliwajko
16' Krystian Bekała
18' Dariusz Zawisza
24' Wojciech Graca
31' Dariusz Zawisza
36' Bartosz Naliwajko
39' Marcin Burzmiński
Zawodnik meczu: Bartosz Naliwajko (Poprowadził swój zespół do wygranej z F.C. Nakacu. Jak na rasowego snajpera przystało trzy razy wpisywał się na listę strzelców, ponadto raz występował w roli asystenta.)

Mistrz drugiej ligi z jesieni na nudę w pierwszym tygodniu narzekać nie będzie. Zespół Krzysztofa Obremskiego we wtorek mierzył się już ze spadkowiczem z Superligi - Rycerzami Ni i wygrał to starcie 3:2. Kolejny rywal Azzurrobianco jest dobrze znany - F.C. Nakacu to srebrny medalista drugiej ligi z ostatniej edycji. Który z beniaminków okaże się lepszy? Ostatnie spotkanie obu ekip nie wyłoniło zwycięzcy - padł bowiem remis 2:2. F.C. Nakacu zacznie spotkanie bez nominalnego golkipera.

1' - Pierwszy strzał w tym meczu oddaje Kuba Długozima. Piłka zatrzymuje się na nodze obrońcy Azzurrobianco.
2' - (0:1) Ragazzi na prowadzeniu - Księżarek do Broniszewskiego, strzał z pola karnego i mamy piłkę w siatce!
4' - (0:2) Walka z latającym namiotem niestety uniemożliwiła nam przyjrzenie sie bramce Bartka Naliwajko, ale wierzymy, że gol do najbrzydszych nie należał.
6' - Marcin Burzmiński posyła piłkę 40 cm obok słupka.
8' - Naliwajko do Zawiszy, ten uderza a nogami broni to Długozima.
11' - (0:3) Krystian Bekała podaje do Bartka Naliwajko, a ten mocnym strzałem nie daje szans Długozimie.
12' - Na boisku w końcu melduje się spóźniony golkiper Nakacu - Jan Łapuć ("Zabłądziłem!"). Wcześniej w rolę golkipera wcielał się Grzegorz Małecki (jedna bramka wpuszczona) i Kuba Długozima (dwa gole na sumieniu).
14'- Wojciech Graca z wolnego z 15 metrów, piłka do bramki nie dolatuje zatrzymując się na defensorach.
16' - Żółty kartonik za faul (wejście nakładką) ogląda Krystian Bekała. Nakacu rozegra dwie najbliższe minuty w przewadze.
18' - Kolejna żółta kartka - tym razem dla Darka Zawiszy. Przez chwilę zagramy 4 na 6.
19' - Strzał głową Burzmińskiego, piłka leci nad poprzeczką.
23' - Naliwajko obija plecy gracza Nakacu z wolnego.
24' - (0:4) Azzurrobianco podwyższa prowadzenie, a gola zdobywa Wojtek Graca, wykorzystując podanie od Bartka Naliwajko.
25' - Szymon Broniszewski uderza z linii pola karnego, futbolówka zatrzymuje sie na piłkołapie.
27' - Kuba Wilk sprawdza Rądlewskiego, bramkarz Ragazzi spisuje się bez zarzutu.
31' - Za ostry faul drugą żółtą, a co za tym idzie czerwoną kartkę ogląda Dariusz Zawisza.
36' - (0:5) Szymon Broniszewski wykłada futbolówkę Bartoszowi Naliwajko, a ten pakuje ją na pustaka, kompletując tym samym hat-tricka!
38' - Rzut karny dla F.C. Nakacu. "Jedenastkę" (w kuźnickich warunkach "dziewiątkę") fatalnie przestrzela Marcin Burzmiński!
39' - (1:5) Burzmiński rehabilituje się za spartolenie karnego i płaskim strzałem pokonuje Rądlewskiego. Asystę zapisujemy Nunezowi.

Pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo Azzurrobianco. Beniaminek ograł "starego znajomego" z drugiej ligi aż 5:1 i dzięki temu zwycięstwu objął prowadzenie w pierwszej lidze. Bartosza Naliwajko i spółkę ponownie w akcji obejrzymy już w poniedziałek, w meczu z HRI24.pl. F.C. Nakacu, które obecnie zajmuje ostatnią lokatę szansę na rehabilitację również dostanie w poniedziałek. Zespół Tomasza Michalskiego podejmie wtedy drużynę Leroy Merlin Wrocław.