20.06 godz. 19:50, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
0 : 0
( 0 : 0 )
Skład: Rozpędowski, Czajka, Fiet, Nojek, Otoliński, Ratajczak, Gajer, Bargiel, Szawłowski, Ucherek, Mormul, Czelej, Staniulis, Jasiński, Szczypta
Skład: Ahmed, Labourot, Palka, Majer, Pinto, Matuszak, Di Tella, Markowski
Zawodnik meczu: Dominik Rozpędowski (Zaczarował swoją bramkę i mimo licznych ataków rywala nie pozwolił piłce wpaść do siatki. Gdyby nie jego świetne interwencje trzy punkty najprawdopodobniej powędrowałyby na konto Unit4.)

Meczem ostatniej szansy dla Stowarzyszenia Odra-Niemen, aby ugrać premierowe zwycięstwo tej wiosny jest starcie z innym zespołem ze "strefy spadkowej" - Unit4. Ekipa Dario Ferrosa ma dwa punkty przewagi nad Odrą i nie będzie chciała jej stracić, wygrywając swój drugi mecz w sezonie. "Zieloni" ostatnio pokazali charakter, przegrywali już 0:3 ze ŻWiR-em i doprowadzili do remisu - 3:3. Również Dominik Rozpędowski i jego koledzy pokazali się z bardzo dobrej strony - przegrywając minimalnie z Bulik Transem - 2:3. Oznacza to, że forma obu tych ekip wygląda dobrze i ciężko jest wskazać faworyta w bezpośrednim pojedynku. Miejmy nadzieje, że obie drużyny nie zawiodą swoich kibiców i sprawią, że będziemy świadkami wspaniałego widowiska.

4' - Faul Odry na Pawle Markowskim, Tomasz Pondel dyktuje rzut wolny dla Unit4. Do piłki podchodzi Ricardo Pinto i uderza po ziemi, a całość wyjaśnia Szawłowski wybijając piłkę z dala od pola karnego Stowarzyszenia.
7' - Paweł Markowski zagrywa fantastyczną piłkę idealnie na głowę Rafała Palki. Futbolówka po strzale pomocnika Unitu wędruje 1 m nad poprzeczką.
10' - Indywidualna akcja Palki zakończona strzałem, Rozpędowski bez trudu łapie piłkę.
11' - Z dystansu uderza Michał Ratajczak, piłka wylatuje poza boisko w niewielkiej odległości od słupka.
15' - Bomba z dalszej odległości Michała Matuszaka, poprawka Rafała Palki i dwukrotnie świetnie interweniuje Rozpędowski.
15' - Michał Matuszak urządza sobie slalom gigant pomiędzy defensorami Odry, a następnie strzela. Piłka nie dolatuje jednak do bramki Rozpędowskiego, bo uderzenie zostaje zablokowane.
16' - Znów Matuszak, obok bramki.
22' - Sponsorem wycieczki po piłkę zostaje Dawid Gajer, który posyła futbolówkę w kosmos po uderzeniu z rzutu wolnego.
24' - Precyzyjne zagranie z autu Ricardo Pinto wprost na głowę Mirosława Majera, strzał i piłka przelatuje obok spojenia.
29' - Uderzenie Matuszaka, górą Dominik Rozpędowski.
30' - Mocny strzał Matuszaka z dystansu i kolejna świetna parada Rozpędowskiego, Unit4 musi zadowolić się jedynie rzutem rożnym.
31' - Zmarnowana setka w wykonaniu Alvaro di Telli, piłka wędruje nad poprzeczką.
32' - Ricardo Pinto, obok bramki.
34' - Paweł Markowski przerzuca piłkę głową nad wychodzącym z bramki Rozpędowskim, futbolówkę z liniii wybija Kamil Otoliński.
36' - Kontra Odry, "wyjazd" bramkarza Unitu, i ... kontra Unitu zakończona strzałem Ricardo Pinto, po którym piłka leci nad bramką.
37' - Uderzenie Damiana Fieta, piłka w rękach Steeve'a Labourota.
39' - Strzał di Telli z boku, futbolówka wedruje obok bramki.
39' - Uderzenie Markowskiego i kolejna znakomita interwencja Dominika Rozpędowskiego.

Bezbramkowy remis nie jest częstym rezultatem z jakim mamy do czynienia w lidze Wrocbal, czasem jednak się zdarza. Wynik spotkania Unit4 z Odrą Niemen pewnie byłby inny, gdyby nie świetna dyspozycja golkipera Stowarzyszenia. Unit był stroną dominującą i atakował przez całe spotkanie, jednak bramkarz okazał się zaporą nie do przejścia i ostatecznie zakończyło się na podziale punktów. Po 13 spotkaniach Odra uplasowała się na przedostatniej pozycji z trzema oczkami na koncie, Unit4 jest dwunasty i posiada o dwa punkty więcej od swojego rywala, jednak ma w tym sezonie jeszcze do rozegrania mecz z ostatnią w ligowej tabeli Victorią Czerwoni.

Dominik Rozpędowski (Stowarzyszenie Odra Niemen)