07.06 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
3 : 3
( 0 : 3 )
Skład: Biel, Wielgus, Chabier, Osowski, Barski, Broniarz, Andruszewski
Skład: Słowicki, Skrzypecki, Skrzypecki, Ostropolski, Kondratowicz, Czerwiński, Jaśniewski, Prusko, Bartosik, Jarosławski, Schmidt, Andrzejczak, Hylewicz
13' Damian Ostropolski (Gol samobójczy)
20' Arkadiusz Barski
20' Karol Broniarz
25' Konrad Hylewicz
32' Łukasz Andrzejczak
34' Adrian Kondratowicz
Zawodnik meczu: Łukasz Andruszewski (Kapitalny debiut w ekipie Armii Zbawienia zanotował Łukasz, którego świetne interwencje (zwłaszcza ta w 40 minucie) sprawiły, że osłabieni kadrowo "Pomarańczowy" zdobyli punkt z faworytem do awansu.)

Brzmienie Miasta niedawno spadło z ligowego podium i nieco skomplikowało sobie sprawy awansowe. Teraz zespół Marka Szpyry nie może pozwolić sobie wpadki i musi m.in ograć swojego najbliższego rywala, czyli Armię Zbawienia. Ta gra już bez presji, bo ani z ligi nie spadnie (o ile rzecz jasna nie powstanie trzecia liga), ani nie uzyska promocji do pierwszej ligi. Będzie jednak chciała jak najlepiej zakończyć sezon i z "Białymi" powalczy o komplet punktów. Czy Emil Wielgus i jego partnerzy z obrony dadzą radę powstrzymać ofensywny duet przeciwników, czyli Łukasza Andrzejczaka i Adriana Kondratowicza? Jeżeli tak to o punkty będzie zdecydowanie łatwiej, ale nie musi to oznaczać od razu wygranej.

1' W dniu dzisiejszym Emil Wielgus będzie grać w polu, a do bramki AZ "wskakuje" Łukasz Andruszewski.
3' Nad bramką przelatuje uderzenie z dystansu Marcela Schmidta.
5' Kontrę Armii Zbawienia dobrą interwencją przerywa Wojciech Słowicki.
7' Z trudem uderzenie Hylewicza odbija goalkeeper "Pomarańczowych".
9' Wrzutkę z rzutu wolnego Rafała Biela na aut odbija Łukasz Jaśniewski.
11' Z dystansu wprost w dobrze ustawionego bramkarza uderza Biel.
13' Kontra AZu zakończona niecelnym strzałem sprzed pola karnego Arkadiusz Barski.
13' GOL! (0-1) - Niefortunna interwencja we własnym polu karnym Damiana Ostropolskiego i mamy "swojaka" gracza Brzmienia Miasta.
15' Bardzo nieudana wrzutka z rzutu wolnego Biela i mamy aut bramkowy dla "Białych".
17' Bez problemu próbę sprzed pola karnego Schmidta chwyta Andruszewski.
18' Kolejna pewna interwencja Łukasza Andruszewskiego, który w pierwszej odsłonie jest prawdziwym bohaterem Armii Zbawienia.
19' Pierwsze uderzenie Schmidta okazuje się minimalnie chybiona, a po chwili kolejny strzał zatrzymuje się na słupku!
20' GOL! (0-2) - W ostatnich minutach atakowali zawodnicy Brzmienia Miasta, którzy nadziali się na konrtę i po dograniu Broniarza bramkę zdobywa Arkadiusz Barski.
20' GOL! (0-3) - Ależ zabójcza końcówka "Pomarańczowych", kolejna kontra i wynik podwyższa Karol Broniarz, który wykorzystuje kapitalne dogranie Rafała Osowskiego.
21' Z trzeciego metra wysoko nad bramką uderza Adrian Kondratowicz... To powinna być pierwsza bramka dzisiejszego dnia dla teamu Marka Szpyry.
23' Ależ mają pecha zawodnicy w białych koszulkach! Najpierw w słupek uderza Jarosławski, a po chwili minimalnie przestrzela Robert Skrzypecki.
24' Osowski do Biela, lecz ten uderza obok bocznej siatki.
25' GOL! (1-3) - Po korzyści puszczonej przez arbitra gola zdobywa Konrad Hylewicz, którego uderzenie po odbiciu się od słupka wpada do siatki. Asytę przy tej bramce zdobywa Paweł Bartosik.
27' Tylko na bocznej siatce zatrzymuje się strzał z ostrego kąta Adriana Kondratowicza.
29' Bardzo mocno, ale niecelnie zza pola karnego uderza Marcel Schmidt.
31' Po dograniu z rzutu rożnego Marcina Chabiera obok bramki uderza Rafał Biel.
32' GOL (2-3) - Precyzyjnym strzałem z pola karnego bramkę zdobywa Łukasz Andrzejczak i Brzmienie Miasta "łapie" kontakt z rywalem.
34' GOL! (3-3) - Ależ "come back" "Białych", którzy za sprawą indywidualnego rajdu Adriana Kondratowicza "dochodzą" rywala i mamy remis.
35' Ostatnie minuty to dominacja Brzmienia Miasta, które wykorzystuje fakt, iż rywale grający bez zmian opadli już z sił.
36' Po uderzeniu Rafała Biela futbolówkę z linii bramkowej wybija Jarek Jarosławski.
38' Wprost w mur z rzutu wolnego uderza Jarek Jarosławski i mamy rzut rożny dla "Białych".
40' Ależ kapitalna interwencja Łukasza Andruszewskiego, który instynktownie broni strzał z najbliższej odległości Adriana Kondratowicza.

Grając bez zmian i z nominalnym goalkeeperem w polu, Armia Zbawienia zdołała urwać punkty ekipie walczącej o pierwszą ligę. Remis nieco komplikuje sprawę awansu Brzmieniu Miasta, któremu w ostatecznym rozrachunku może brakować tych dwóch oczek do uzyskania promocji wyżej. W kolejnej kolejce będziemy świadkami prawidziwego hitu, bowiem ekipa Brzmienie Miasta zmierzy się z Gang Bang Albanii, natomiast Armia Zbawienia "skrzyżuje rękawice" z WSOWLąd.