01.06 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
3 : 4
( 1 : 0 )
Skład: Słowicki, Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Ostropolski, Kondratowicz, Bartosik, Jarosławski, Jaśniewski
Skład: Zawadzki, Pitura, Kuziomko, Olszanowski, Patrzałek, Skowroński, Kuziomko, Kamiński, Ciastoń
31' Adrian Kondratowicz
34' Jarosław Jarosławski
38' Robert Skrzypecki
39' Jarosław Jarosławski
40' Robert Skrzypecki
40' Adrian Kondratowicz
1' Maciej Kuziomko
33' Marcin Kamiński
35' Maciej Kuziomko
Zawodnik meczu: Jarosław Jarosławski (Jarek w trudnym momencie pociągnął grę swojej drużyny i to dzięki jego bramce w samej końcówce - Brzmienie Miasta zanotowało wygraną 4:3. Wyróżnić należy również Mateusza Skrzypeckiego, Macieja Kuzimko i Marcina Kamińskiego. )

Jakby nie udało się Brzmieniu Miasta zapunktować z Industrialem, o kolejne ligowe oczka mogą powalczyć z Bulik Transem. Jedni i drudzy posiadają w niebagatelne doświadczenie i zgranie, które mogą spożytkować chcąc wygrywać kolejne ligowe batalie. Patrząc na tabelę faworytem tego starcia będzie niewątpliwie zespół Marka Szpyry, który nie tylko gra równiej od swojego oponenta, ale przede wszystkim posiada siedem punktów więcej. Jeżeli "biali" chcą jesienią występować na boiskach pierwszej ligi, to nie mogą ani zremisować, ani przegrać z "Zielonym Garbusem". Nie mogą go również zlekceważyć, bo ten już nie raz udowodnił, że w piłkę grać potrafi, a Kamil Domagalski, Maciej Kuziomko czy Piotr Jagieła, że umieją zdobywać gole. Czy zdobędą ich więcej od Łukasza Andrzejczaka, Adriana Kondratowicza czy Marcela Schmidta i będą mogli cieszyć się z cennej wygranej? Niestety Bulik dzisiał bez Jagieły i Domagalskiego, zespół Szpyry natomiast bez Schmidta, Andrzejczaka i nominalnego bramkarza, którego między słupkami zastepować będzie Wojciech Słowicki.

1' (1:0) - Mocny początek w wykonaniu Bulik Transu. W dogodnej sytuacji znajduje się Maciej Kuziomko i pewnym, mocnym strzałem przy słupku zaskakuje Wojciecha Słowickiego.
4' Fatalny błąd Bartłomieja Pitury, który nie łapie lekkiego uderzenia jednego z graczy Brzmienie Miasta i odbija futbolówkę przed siebie. Ta trafia wprost pod nogi Pawła Bartosika, ale ten nie spodziewał takiego obrotu sprawł i fatalnie kiksuje, posyłając piłkę obok bramki.
5' Nie tylko w defensywie Bulika dochodzi do nieporozumień. W odpowiedzi mamy błąd w komunikacji u ich rywali. Przed szansą na gola staje Bartosz Skowroński, ale mając przed sobą pustą bramkę - uderza obok słupka.
8' Skowroński z prawej strony mocno uderza na bramkę i udanie po tej próbie interweniuje Wojciech Słowicki, odbijając futbolówkę przed siebie.
12' Mateusz Skrzypecki dostaje piłkę w pole karne, mija obrońcę i strzela z dosyć ostrego kąta, lecz trafia tylko i wyłącznie w słupek!
15' Adrian Kondratowicz na przedpole zagrywa do Mateusza Skrzypeckiego, a ten decyduje się na uderzenie z pierwszej piłki, które przelatuje wysoko nad poprzeczką.
19' Strzałem z przewrotki bramkarza rywali stara się zaskoczyć Marcin Kamiński, ale piłka po jego próbie ląduje na górnej siatce bramki Brzmienie Miasta.
25' Mocny strzał Kondratowicza sprzed pola karnego i świetną interwencją popisuje się Pitura z trudem odbijając piłkę do boku.
30' Mateusz Skrzypecki huknął z dystanu, ale posyła piłkę obok bramki.
31' (1:1) - Piękna akcja Brzmienie Miasta. Bartosik zagrywa w pole karne do Jaśniewskiego, który odgrywa piłkę do lepiej ustawionego pod bramką Kondratowicza, a ten pakuje ją do pustej bramki z najbliższej możliwej odległości. Mamy remis!
32' Potężne uderzenie Konrada Zawadzkiego z dystansu przelatuje tuż nad poprzeczką.
33' (2:1) - Szybka kontra Bulika. Prostopadłą piłkę na wolne pole dostaje Marcin Kamiński, który pędzi z nią w stronę bramki i będąc w polu karnym decyduje się na strzał, który wpada do siatki, niemalże w samo okienko bramki strzeżonej przez Słowickiego.
33' Wrzutka Jaśniewskiego z rzutu rożnego w pole karne "czarnych". Tam najwyższej wyskakuje Kondratowicz, który oddaje strzał głową, po którym futbolówka przelatuje minimalnie obok słupka.
34' (2:2) - Jarosław Jarosławski mając trochę miejsca przed polem karnym decyduje się na strzał, który wpada do siatki tuż przy słupku, obok bezradnie interweniującego Pitury.
35' (3:2) - Co za szalony mecz. Brzmienie Miasta wyrównuje stan rywalizacji, a po chwili znowu musi wyciągać piłkę z siatki. Na indywidualną akcję decyduje się Maciej Kuziomko, który po drodze mija dwóch rywali i precyzyjnym strzałem w długi róg bramki - nie daje szans Słowickiemu.
38' (3:3) - Dobra akcja zespołu Marka Szpyry zakończona strzałem przez Mateusza Skrzypeckiego, który znajduje drogę do bramki. Znowu remis, emocje sięgają zenitu i tylko 120 sekund do końca spotkania!
39' (3:4) - M.Skrzypecki z rzutu wolnego uderza na bramkę, tor lotu piłłki po drodze przecina Jarosławski, mamy rykoszet i piłka wpada do siatki, obok zdezorientowanego Pitury! Brzmienie Miasta odwróciło losy tego spotkania, ale czy dowiezie trzy punkty do końca?
40' Kondratowicz nierozważnie atakuje rywala wślizgiem i zostaje ukarany żółtą kartką.
40' Wykonanie wznowienia z autu utrudnia Robert Skrzypecki i otrzymuje żółtą kartkę.
40' Ostatnia akcja meczu. Daleka piłka na pole karne i Brzmienia Miasta. Tam odnajduje się Michał Kuziomko, który mając przed sobą tylko bramkarza, oddaje strzał z główki, lecz ten przelatuje tuż nad poprzeczką. To była piłka meczowa! To powinien być gol wyrównujący!

Na koniec środowego matchday'u byliśmy świadkami fenomenalnego widowiska, w którym losy tego kto zwycięży toczyły się do ostatniego gwizdka sędziego. Większą determinacją popisali się jednak gracze Marka Szpyry, którzy w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i mogli cieszyć się z bardzo cennej wygranej. Ta pozwala im wskoczyc na z powrotem na najniższy stopień podium. Porażka praktycznie przekreśla szanse "Zielonego Garbusa" na awans, ale zespół ten może jeszcze trochę namieszać w czubie ligowej tabeli. Następne pary meczowe obu ekip to: Unit4 - Bulik Trans oraz Brzmienie Miasta - Armia Zbawienia.