31.05 godz. 18:15, Skwierzyńska, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Stawarz, Mosiołek, Mularczyk, Nowak, Such, Jabłoński, Kmieć, Radziewicz
Skład: Biel, Wielgus, Osowski, Kicman, Barski, Stefańczyk
12' Łukasz Such
24' Łukasz Such
25' Konrad Nowak
28' Dariusz Jabłoński
30' Adrian Mularczyk
1' Arkadiusz Barski
25' Arkadiusz Barski
27' Mateusz Stefańczyk
Zawodnik meczu: Łukasz Such (Łukasz po raz kolejny udowodnił, że jest liderem InsERT-u. Such napędzał ataki swojej drużyny, a spotkanie zakończył z dwoma trafieniami i asystą. Wyróżnienie należy się Jabłońskiemu i całej drużynie Armii - za heroiczną walkę, w szczególności Wielgusowi.)

Jeżeli siódma w tabeli, Armia Zbawienia chce realnie włączyć się do walki o awans do pierwszej ligi, musi ograć czwarty - InsERT Team. Sprawa ta prosta nie jest, bowiem "Programiści" grają bardzo dobrze, posiadają trzecią najbardziej bramkostrzelną ofensywą i trzecią najbardziej szczelną defensywę. Do tego w wybornej formie jest Łukasz Such, a także Paweł Giza, którzy we dwójkę - aż 23 razy znajdowali sposób na pokonanie bramkarza rywali. Czy pokonają również Emila Wielgusa i przynajmniej do meczu Brzmienie Miasta - wskoczą na najniższy stopień podium? Trudno powiedzieć, bowiem AZ to jest niezwykle doświadczona, a przede wszystkim nieobliczalna drużyna, która jest w stanie zaskoczyć każdego. Kto tutaj zwycięży ten zrobi spory krok w kierunku awansu. Szykuje nam się zatem niezwykle zacięte widowisko, które miejmy nadzieje - nie zawiedzie oczekiwań kibiców! Armia zagra dzisiaj w bardzo okrojonym składzie - gołą szóstką.

1' (0:1) - Arkadisz Barski wykorzystuje błąd przy wyprowadzaniu przez defensywę InsERT-u i sprytnym lobem pokonuje Tomasza Radziewicza.
5' Techniczne uderzenie Grzegorza Mosiołka ląduje na spojeniu słupka z poprzeczką.
7' Mocny strzał Łukasza Sucha z dystansu na raty zostaje wyłapany przez Emila Wielgusa.
8' Wojciech Stawarz zagrywa na prawą flankę do Dariusza Jabłońskiego, a ten decyduje się na mocne uderzenie, po którym piłkę z trudem, na rzut rożny przenosi Wielgus.
10' Such mija obrońcę i natychmiastowo strzela na bramkę. Gola jednak nie ma, bowiem Wielgus wyciągnął się jak struna i paruje futbolówkę na słupek!
11' Adrian Mularczyk próbuje swoich sił z dystansu, ale Wielgus jest na posterunku i pewnie wyłapuje piłkę po tej próbie.
12' Ładna klepka Szymona Kicmana z Mateuszem Stefańczykiem. Ten drugi staje oko w oko z Radziewiczem, ale okazuje się zbyt pochopny i oddaje strzał z pierwszej piłki, który mija bramkę przeciwników.
12' (1:1) - Such obiega obrońcę AZ-u i mając trochę miejsca przed polem karnym decyduje się na płaskie uderzenie, które wpada do siatki, tuż przy słupku, obok interweniującego Wielgusa.
15' Potężny strzał Sucha z dystansu intynktownie, jedną ręką broni Wielgus. Po chwili znowu swoich sił próbuje ten sam zawodnik, ale przenosi futbolówkę minimalnie obok bramki.
16' Techniczny strzał Dariusza Jabłońskiego zostaje z trudem sparowany na rzut rożny!
21' Mocne uderzenie Stawarza z dystansu - do boku udanie zbija Wielgus.
23' Stefańczyk zagrywa piłkę za plecy obrońców do Barskiego, a ten przegrywa pojedynek jeden na jeden z Radziewiczem.
24' (1:2) - Niewykorzystana sytuacja się zemściła. W kontrze Such, ze skrzydła schodzi do boku i oddaje płaski strzał, który po interwencji Wielgusa wpada do siatki.
25' (1:3) - InsERT idzie za ciosem. Such zagrywa w pole karne do Konrada Nowaka, a ten strzałem z najbliższej odległości pokonuje Wielgusa.
25' (2:3) - Po szybkiej akcji swojego zespołu gola kontaktowego zdobywa Barski. Armia heroicznie walczy o korzystny rezultat.
26' Such mija obrońcę i mocno strzela, po czym instynktownie interweniuje Wielgus.
27' Stefańczyk fauluje wychodzącego na czystą pozycję Jabłońskiego i zostaje ukarany przez sędziego Adriana Miedzińskiego - żółtą kartką.
27' Jabłoński sprzed pola karnego uderza na bramkę, ale wprost w koszyczek bramkarzowi.
28' (2:4) - Such do Jabłońskiego, a ten strzałem przy słupku zaskakuje Wielgusa.
29' Strzał z powietrza autorstwa Mularczyka - zostaje pewnie wyłapany przez bramkarza AZ.
30' (2:5) - Mularczyk wykorzystuje błąd przy wyprowadzaniu piłki przez Kicmana i mocnym, mierzonym strzałem przy słupku nie daje żadnych szans Wielgusowi.
33' Sucha uderzenie z pola karnego przelatuje minimalnie koło słupka.
36' Mosiołek zagrywa w tempo do Sucha, który oddaje techniczne uderzenie z lewej strony, a te Wielgus udanie broni.
40' Nowak uderza z powietrza - Wielgus instynktownie zbija piłkę na rzut rożny.

Armia Zbawienia zjawiła się na meczu z InsERT-em w sześciu i została pokonana. Nie poddała się jednak bez walki i sprawiła spadkowiczowi nie lada problemy. Do wywalczenia punktów zabrakło sił, a takowych brak praktycznie przekreśla szanse drużyny Rafała Osowskiego na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Co do "Programistów" to wskakują na najniższy stopień podium i jak wygrają wszystko do końca - to w blasku chwały powrócą do pierwszej ligi. Nastepne  spotkanie "pomarańczowi" zagrają już w czwartek - z Zielonymi Aniołami. Łukasz Such i jego koledzy "skrzyżują rękawice" z WSOWLąd.