24.05 godz. 19:00, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
Skład: Biel, Wielgus, Chabier, Osowski, Uchański, Jańczak, Kicman, Maziarz, Barski, Stefańczyk
Skład: Skibiński, Jasiński, Respondek, Mostowy, Toczek, Murak, Filipczyk, Gackiewicz, Brożyna, Ławicki
17' Rafał Osowski
35' Rafał Osowski
37' Rafał Osowski
38' Michał Maziarz
Zawodnik meczu: Rafał Osowski (Hat-trick w meczu derbowym mówi sam za siebie. Przesunięcie go do ataku okazało się strzałem w dziesiątkę. W kluczowych momentach znajdował się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie.)

Derbami można określić spotkanie Victorii Wrocław z Armią Zbawienia, dwóch drużyn znających się "jak łyse konie". Bukmacherzy są zgodni i stawiają na ekipę Rafała Osowskiego, która posiada w dorobku 12 punktów i ma jeszcze teoretyczne szanse na awans. W Victorii pod nieobecność kontuzjowanego Łukasza Kowalewicza - nie ma kto strzelać bramek, stąd też piastują przedostatnie miejsce w stawce, z zaledwie jednym punktem w dorobku. Czy teraz w końcu szczęście się do nich uśmiechnie i zanotują pierwszą wygraną w tym sezonie? Czy raczej "pomarańczowi" przerwą zalążek złej serii i po trzech porażkach z rzędu, w końcu zainkasują - trzy punkty?

2' - Tomasz Skibiński zagrywa do Artura Mostowego, ten jednak źle dołożył nogę i piłka powędrowała nie w światło bramki, a obok słupka.
3' - Uderzenie Skibińskiego z dystansu, futbolówka wędruje nad bramką.
4' - Dogodną sytuację na strzał "z przewrotki" ma Rafał Osowski, kapitan i zarazem kierownik Armii Zbawienia na szczęście próby nie podejmuje i wzywanie karetki na Skwierzyńską nie jest konieczne.
5' - Pierwsze minuty spotkania to wymiana ciosów z obu stron. Kolejna sytuacja AZ-u, spore zamieszanie w polu karnym "Czerwonych" kończy się skuteczną interwencją Ławickiego i rzutem rożnym dla piłkarzy w pomarańczowych koszulkach.
7' - Mało rozsądny faul Jasińskiego i rzut wolny dla Armii. Na bramkę Ławickiego uderza z dużą siłą Biel, futbolówki dotyka jeszcze Maziarz, ale kolejną skuteczną interwencją popisuje się Ławicki. Swoich sił próbował jeszcze Kicman, jednak nic ostatecznie z tego nie wyszło, no może poza rzutem rożnym dla AZ-u.
10' - Indywidualna akcja Marcina Brożyny kończy się strzałem, na nieszczęście zawodników (i zawodniczki) w czerwonych koszulkach niecelnym.
13' - Toczek udaje się wymanewrować le(d)woskrzydłowego Jańczaka i odegrać piłkę do Skibińskiego. Z akcji ostatecznie nic nie wychodzi i nadal na tablicy wyników widnieje bezbramkowy remis.
15' - Groźny strzał Biela z dystansu, piłka przelatuje w bliskiej odległości od spojenia.
17' - GOL! 0:1 Rzut rożny dla Armii Zbawienia. Maziarz z narożnika boiska posyła mocną piłkę w pole karne, Osowski dokłada nogę i piłka z dużym impetem wpada pod samą poprzeczkę!
21' - Po przerwie znowu, jak na derby przystało, mamy wymianę ciosów z obu stron, nieco mocniej "bije" AZ, jednak nie przekłada się to póki co na zdobycze bramkowe.
22' - Strzał Maziarza, futbolówka wędruje nad bramką.
23' - Rzut wolny dla Victorii. Do futbolówki podchodzi Jasiński, mamy rykoszet i rzut rożny, wyrównania jednak już nie.
25' - Wielgusa próbuje pokonać Skibiński, uderzenie piętką okazuje się jednak nieskuteczne i piłka leci nad poprzeczką.
26' - Kolejny rzut wolny dla "Czerwonych", praktycznie na połowie boiska. Na bramkę Wielgusa uderza Jasiński, piłka przelatuje obok słupka.
27' - Chyba najlepsza do tej pory okazja Victorii. Filipczyk świetnie wypatrzył Gackiewicza i zagrał do niego precyzyjną piłkę, ten będąc sam na sam z Wielgusem trafił jednak prosto w niego. Napastnik "Czerwonych" do dobitki zbierał się "jak pies do jeża" i nie zaskoczył nią Emila, który drugi raz wybił piłkę przed siebie. Trzeciej próby w wykonaniu Michała nie oglądaliśmy, oddał on futbolówkę Brożynie, który wślizgiem próbował wpakować ją do siatki. Ostatecznie "balon" powędrował obok słupka i nadal mieliśmy jednobramkowe prowadzenie AZ-u.
28' - Bardzo dobra okazja Armii Zbawienia, Kicman zagrywa do Biela, ale podwyższenia prowadzenia nie mamy, bo świetnie w defensywie spisuje się Respondek, który wyjaśnia sytuację i wybija piłkę na rzut rożny.
30' - Bomba Maziarza z dystansu i Victorię ratuje poprzeczka!
35' - GOL! 0:2 Po raz drugi na listę strzelców wpisuje się Rafał Osowski! Kapitano-kierownik AZ-u będąc w pełnym biegu (można więc łatwo wyobrazić sobie jaką ogromną prędkość osiągnął) dokłada nogę zamykając wrzutkę le(d)woskrzydłowego (z lewej strony, rzecz jasna) Jańczaka i chwilę później piłka trzepocze już w siatce a Victoria zmuszona jest rozpocząć grę od środka.
36' - Dobra kontra w wykonaniu "Czerwonych". Mostowy zagrywa idealną piłkę wprost na głowę Skibińskiego, ta okazuje się jednak nie do końca wykalibrowana i piłka zamiast zaskoczyć Wielgusa wędruje nad poprzeczką.
37' - GOL! 0:3 Takiego scenariusza nie przewidziałby nawet najbardziej jasnowidzący wśród jasnowidzów wróżbita Maciej z EZO TV. Po raz trzeci w tym spotkaniu na listę strzelców wpisuje się Rafał Osowski! Ławicki starając się złapać futbolówkę, żeby nie wyszła ona na rzut rożny, nieszczęśliwie wybija ją wprost pod nogi stojącego obok słupka Osowskiego. Ten strzela, golkiper Victorii broni, z dobitką nie daje już sobie jednak rady. A że Osowski znany jest z tego, że jako pierwszy człowiek na ziemi przewrócił się leżąc, właśnie z takiej nietypowej pozycji - na leżąco, kompletuje hat-tricka!
38' - GOL! 0:4 Michał Maziarz uderza w swoim stylu, czyli mocno i skutecznie. Ławicki nie ma za wiele do powiedzenia, a komentarz z trybun "Ale siadło!" wydaje się być jak najbardziej adekwatny do tego co właśnie miało miejsce.

W derbach, jak to w derbach - nie zabrakło determinacji, ambicji i walki. Nie zabrakło również bramek. Te padały jednak tylko w jedną stronę, Victoria mimo uporu pokonać Wielgusa nie zdołała. Kto postawił swoje pieniądze na hat-trick Rafała Osowskiego zgarnął najprawdopodobniej fortunę, komu się nie udało może uczynić to w następnej kolejce. Do obstawienia są dwa ciekawe pojedynki - Victorii z Bulik Transem i Armii z InsERT Teamem.