24.05 godz. 18:15, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
0 : 13
( 0 : 4 )
Skład: Stawarz, Mosiołek, Mularczyk, Nowak, Giza, Such, Jabłoński, Kmieć, Radziewicz
Skład: Czajka, Nojek, Otoliński, Trojak, Ratajczak, Zielonka, Bargiel, Mormul, Czelej, Szczypta
2' Dariusz Jabłoński
3' Konrad Nowak
4' Łukasz Such
20' Łukasz Such
26' Konrad Nowak
31' Łukasz Such
32' Paweł Giza
33' Konrad Nowak
35' Konrad Nowak
36' Konrad Nowak
38' Łukasz Such
39' Dariusz Jabłoński
40' Adrian Mularczyk
Zawodnik meczu: Łukasz Such (Bardzo aktywny w ofensywie przez całe spotkanie. Autor czterech bramek i jednej asysty. Na wyróżnienie zasługuje również strzelec pięciu goli, Konrad Nowak.)

W poprzednim tygodniu Stowarzyszenie Odra-Niemen było niezwykle blisko zainkasowania trzech punktów. Do tego zabrakło im dwóch minut w starciu z Victorią Czerwoni, w którym ostatecznie zremisowali 1:1. Teraz o ligowe skalpy będzie zdecydowanie ciężej, bowiem na drodze Dominikowi Rozpędowskiemu i spółce stanie spadkowicz - InsERT Team. "Programiści" pragną jak najszybciej powrócić do pierwszej ligi i narazie robią wszystko w tym kierunku - jak najlepiej. Efekt - piąte miejsce, 15 punktów w dorobku i dobra gra, a to są niezłe podwaliny pod sukces. Nie można jednak już gubić punktów i lekceważyć tych niżej usytowanych, bowiem piłka nożna zna już wiele takich przypadków, kiedy to "kopciuszek" ogrywał faworyta. Czy tak będzie i tym razem?

2 - GOL! 0:1 InsERT Team wychodzi na prowadzenie zaledwie dwie minuty po pierwszym gwizdku Damiana Pasternaka. Dariusz Jabłoński uderza po długim i Michał Zielonka zmuszony jest wyciągać piłkę z siatki.
3' - GOL! 0:2 Minutę później jesteśmy świadkami kolejnego trafienia InsERT Teamu. Po niezbyt szczęśliwej interwencji golkipera Odry Niemen futbolówkę w bramce umieszcza Konrad Nowak.
4' - GOL! 0:3 Trzy bramki w trzy minuty, InsERT nie zwalnia tempa! Łukasz Such poszedł jak dzik w żołędzie, a swój rajd zakończył umieszczeniem piłki w siatce!
7' - Odra Niemen po raz pierwszy gości w polu karnym przeciwnika. Mamy korner dla Stowarzyszenia, jednak z rogu nic nie wynika, poza kontrą InsERT Teamu zakończoną uderzeniem w słupek w wykonaniu Pawła Gizy.
8' - Dwójkowa akcja Gizy i Sucha, zakończona strzałem nad piłkołapem tego pierwszego.
10' - Rzut rożny dla Odry Niemen, Tomasz Radziewicz skutecznie piąstkuje.
11' - Such podaje do Jabłońskiego, ten z kolei oddaje strzał, po którym piłka trafia wprost w ręce Michała Zielonki.
13' - Kmieć zagrywa do Sucha, który następnie popędził lewym skrzydłem i oddał strzał (w sumie był to chyba centrostrzał), po którym piłka powędrowała obok bramki.
15' - Uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Dariusza Jabłońskiego, Zielonka broni skutecznie nogami.
16' - Kmieć z dystansu, Zielonka z problemami ale ostatecznie szczęśliwie interweniuje.
18' - Spore zamieszanie w polu karnym Odry Niemen, skuteczna okazuje się taktyka pt. "autobus przegubowy", dzięki czemu piłka nie znajduje drogi do siatki. W końcu autobus zostaje przeparkowany, a do akcji wkracza Paweł Giza. Na drodze futbolówce staje jednak poprzeczka, co zostaje od razu skomentowane przez kolegów z drużyny ("Paweł to zawsze, albo w słupek, albo w poprzeczkę!").
20' - GOL! 0:4 Na bramkę Odry uderza Mateusz Kmieć, Zielonka broni, jednak piłka spada wprost pod nogi dobrze ustawionego Łukasza Sucha, który prezentu nie zamierza marnować i strzałem z 3. metra pokonuje golkipera Stowarzyszenia zwiększając przed sama przerwą prowadzenie swojej drużyny do czterech bramek.
21' - Uderzenie Grzegorza Mosiołka, piłka wędruje nad poprzeczką.
25' - Kmieć zakręcił w polu karnym obrońcą Odry, niczym rasowy śrubokręt, po czym oddał strzał z ostrego kąta, po którym futbolówka trafiła w boczną siatkę.
26' - GOL! 0:5 Konrad Nowak precyzyjnym strzałem z głowy podwyższa prowadzenie InsERT Teamu. Asystę notuje Dariusz Jabłoński.
29' - Strzał Arkadiusza Nojka, piłka trafia wprost w "koszyczek" bramkarza InsERT Teamu.
31' - Uderzenie z dystansu w wykonaniu Grzegorza Mosiołka, Zielonka wybija piłkę na rzut rożny.
31' - GOL! 0:6 Kontra InsERT Teamu. Jabłoński zagrywa do Sucha, ten ma tyle czasu, że spokojnie dałby radę zaparzyć kawę golkiperowi Odry, a przynajmniej spytać go, w który róg wpakować piłkę. Łukasz czasu nie zamierza marnować i bez większego wysiłku umieszcza piłkę w siatce.
32' - GOL! 0:7 Wbrew opiniom kolegów z drużyny Paweł Giza nie tylko obija słupki i poprzeczki, ale potrafi też strzelać bramki. To właśnie czyni na osiem minut przed końcem spotkania, pokonując bezradnego Michała Zielonkę.
33' - GOL! 0:8 InsERT idzie za ciosem i coraz bardziej pogrąża ekipę Odry. Łukasz Such zagrywa do Konrada Nowaka, a temu pozostaje już tylko dołożenie nogi i umieszczenie piłki w siatce.
35' - GOL! 0:9 Konrad Nowak najwyraźniej wychodzi z założenia, że hat-tricki są dla leszczy i po co strzelać tylko trzy bramki jak można cztery. Michał Zielonka po raz dziewiąty w tym spotkaniu musi wyciągać piłkę z siatki.
36' - GOL! 0:10 Co tam cztery bramki, pięć to jest coś! Ostatnie minuty spotkania zdecydowanie należą do Nowaka, który po raz kolejny wpisuje się na listę strzelców, z bliskiej odległości i z wielką łatwością pokonując bezradnego golkipera Stowarzyszenia.
38' - GOL! 0:11 Kolejna bramka InsERT Teamu, tym razem dla odmiany do siatki trafia Łukasz Such.
39' - GOL! 0:12 Minutę przed końcem kolejny, na nieszczęście Odry jeszcze nie ostatni, cios zadaje Dariusz Jabłoński.
40' - GOL! 0:13 Dzieła zniszczenia dopełnia Adrian Mularczyk, który pokonuje Michała Zielonkę mocnym uderzeniem z dystansu.

Istną goleadę urządzili sobie dzisiaj zawodnicy InsERT Teamu. Był to zdecydowanie mecz z gatunku tych do jednej bramki, trzy punkty jak najbardziej zasłużenie wędrują na konto "Programistów". Kolejnym rywalem Stowarzyszenia Odra Niemen będzie FC Żwir, InsERT zmierzy się natomiast z Armią Zbawienia.