16.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Andrzej Janikowski
( 0 : 0 )
Skład: Skibiński, Jasiński, Respondek, Toczek, Murak, Filipczyk, Gackiewicz, Brożyna, Lebiodzik, Wolski, Ławicki
Skład: Rozpędowski, Czajka, Cielecki, Fiet, Nojek, Otoliński, Ratajczak, Gajer, Zielonka, Bargiel, Ucherek, Czelej, Staniulis, Kubik, Burkot, Szczypta
38' Marcin Brożyna
36' Krystian Szczypta
Zawodnik meczu: Dawid Gajer (Dawid był pewnym punktem Odry w defensywie i często podłączał się do ofensywy. Wyróżnić należy również Marcina Brożynę i obu bramkarzy - Marcina Ławickiego i Dominika Rozpędowskiego. )

W pojedynku na dnie tabeli trzecie od końca Stowarzyszenie Odra-Niemen zmierzy się z przedostatnią Victorią Czerwoni. Pierwsi mają tylko jedno oczko w dorobku i usilnie czekają na premierowe zwycięstwo na boiskach otwartych. Ekipa Tomasza Skibińskiego zawodzi bardziej, bo ciągle posiada zerowy dorobek punktowy. Będzie to zatem niezwykle istotne spotkanie, w którym któraś ze stron może w końcu się przełamać. Czy Damian Fiet i jego koledzy znajdą sposób na pokonanie defensywy dowodzonej przez Marcina Ławickiego i zwycięstwo? Czy raczej to Marta Toczek wraz z kompanami w końcu przypomną sobie formę sprzed sezonu i jej namiastkę pokazą w poniedziałkowy wieczór? Odpowiedź poznamy już niebawem.

3' Kamil Otoliński oddaje kąśliwy strzał z prawej strony boiska i piłkę na rzut rożny bez ryzyka zbija Marcin Ławicki.
8' Damian Jasiński strzela z rzutu wolnego wprost w koszyczek Dominikowi Rozpędowskiemu.
10' Wrzutka Jasińskiego z rzutu rożnego i piłkę pewnie wyłapuje Rozpędowski.
12' Marcin Brożyna strzałem sprzed pola karnego stara się zaskoczyć bramkarza drużyny przeciwnej, a jego próba przelatuje tuż obok słupka.
14' Krystian Szczypa oddaje mocny strzał z dystansu, po którym piłkę z trudem nad poprzeczkę przenosi Ławicki.
15' Arkadiusz Nojek mija obrońcę i kończy swoją akcje strzałem w piłkołap. W odpowiedzi Artur Wolski płasko, tak, że Rozpędowski pewnie chwyta piłkę.
16' Z woleja po raz kolejny strzela Wolski i po raz kolejny piłkę łapie Rozpędowski.
17' Ostra centra Dawida Gajera i pewnie wyłapuje ją Ławicki.
18' Marcin Brożyna sprzed pola karnego decyduje się na uderzenie "z dużego palca". Te sprawia trochę problemów bramkarzowi, który odbija futbolówkę do boku.
19' Kolejna próba Brożyny, tym razem z dość ostrego kąta i po raz kolejny jego strzał udanie broni Rozpędowski.
23' Michał Gackiewicz oddaje strzał sprzed pola karnego, który na raty chwyta Rozpędowski.
24' Wolski strzałem z powietrza stara się zaskoczyć Rozpędowskiego, ale piłka po jego uderzeniu przelatuje tuż nad poprzeczką.
25' Damian Fiet z rzutu wolnego uderza na bramkę, ale nad poprzeczką.
25' Zmiana między słupkami w Odrze. Rozpędowskiego zmienia Michał Zielonka.
27' Gajer z daleka uderza, ale w piłkołap.
34' Ławicki świetnie broni mocne uderzenie Gajera z dystansu.
35' Gajer z dystansu - obok bramki.
36' (1:0) - Szczypa decyduje się na mocny strzał z dystansu, który wpada do siatki tuż przy słupku, obok interweniującego Ławickiego.
37' Dwa strzały Jasińskiego i dwie udane interwencje Zielonki.
38' (1:1) - Brożyna mija obrońcę i decyduje się na uderzenie, które wpada do siatki tuż pod poprzeczką bramki Odry.
39' Dariusz Respondek podaje piłkę do Wolskiego i ten decyduje się na strzał, który pewnie wyłapuje Zielonkę.

Na koniec poniedziałkowego matchdayu, w starciu ligowych "outsiderów" nikt nie zanotował premierowej wygranej w sezonie. Mecz ten był niezwykle zacięty. Odra zremisowała z Victorią 1:1 i z przebiegu gry jest to rezultat sprawiedliwy. Czterech minut zabrakło graczom Dominika Rozpędowskiego do wielkiego szczęścia, ale remis też nie jest rezultatem złym. "Czerwoni" zdobywają pierwszy punkty tej wiosny i będą chcieli w następnych meczach pokusić się o pierwszą wygraną. Stowarzyszenie Odra-Niemen zagra 24 maja z InsERT Team, zaś tego samego dnia Victoria Czerwoni podejmie Armię Zbawienia.

Dawid Gajer (Stowarzyszenie Odra-Niemen)