05.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Stawarz, Mularczyk, Nowak, Such, Jabłoński, Kmieć, Radziewicz
Skład: Andrzejczak, Jaśniewski, Słowicki, Skrzypecki, Skrzypecki, Kondratowicz, Czerwiński, Jaśniewski, Bartosik, Schmidt
3' Łukasz Such
8' Mateusz Kmieć
17' Łukasz Such
29' Dariusz Jabłoński
30' Łukasz Such
37' Łukasz Such
8' Adrian Kondratowicz
23' Adrian Kondratowicz
36' Łukasz Andrzejczak
Zawodnik meczu: Łukasz Such (Pod nieobecność Pawła Gizy to właśnie Łukasz wziął się za zdobywanie bramek i aż trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Ozdobą spotkania były jego dwa trafienia, w tym jedno z połowy boiska! )

Należycie swój plan wykonuje Brzmienie Miasta, które krok po kroku zmierza ku pierwszej lidze, zdobywając kolejne punkty. Ekipa Marka Szpyry zajmuje obecnie trzecie miejsce w stawce i z kompletem punktów realizuje swoje cele. Teraz czeka ich chyba najtrudniejszy sprawdzian dotychczas, czyli mecz ze spadkowiczem - InsERT Teamem. "Niebiescy" tej wiosny tylko raz schodzili z boiska pokonani i prezentują się bardzo dobrze. "Programiści" również zamierzają powalczyć o jak najszybszy powrót do elity i zrobią wszystko w tym kierunku. Który z liderów swojej drużyny powiedzie swój zespół do cennej wygranej? Czy będzie to Paweł Giza czy może Marcel Schmidt?

2' Uderzenie z woleja Adriana Kondratowicza zatrzymuje się na bocznej siatce.
3' Za przerwanie groźnej kontry rywala żółtą kartkę ogląda Łukasz Such!
4' Mateusz Skrzypecki zagrywa do Roberta Skrzypeckiego i piłkę na rzut rożny paruje Tomasz Radziewicz.
6' Mocne uderzenie Artura Czerwińskiego ląduje obok bramki.
8' GOL! (1-0) - Błąd defensywy rywala wykorzystuje Adrian Kondratowicz, który będac oko w oko z bramkarzem pewnym strzałem otwiera wynik spotkania.
8' GOL! (1-1) - Błyskawiczna odpowiedź InsERTu! Po uderzeniu z dystansu Mateusza Kmiecia futbolówka ociera się o słupek i wpada do siatki!
10' Wrzutkę z rzutu rożnego Stawarza marnuje Dariusz Jabłoński, który głową uderza tuż obok bramki.
12' Bardzo niecelnie z dystansu uderza Mateusz Kmieć.
14' Strzał Łukasza Sucha na rzut rożny wybija Łukasz Jaśniewski.
16' Ależ bomba z dystansu Marcela Schmidta, lecz zatrzymuje się na plecach obrońcy i futbolówka wychodzi na aut.
17' GOL! (1-2) - Na prowadzenie InsERT Team wyprowadza Łukasz Such, który precyzyjnym strzałem z dystansu pokonuje Jaśniewskiego.
19' Kontra "Biało-czerwonych" i po strzale Adriana Kondratowicza mamy rzut rożny.
21' Rozpoczynamy od złego zagrania Sucha, który podaje do Schmidta, a grający z numerem "7" zawodnik będąc oko w oko z Tomaszem Radziewiczem przegrywa to starcie.
23' GOL! (2-2) - Kapitalna wrzutka ze skrzydła Pawła Bartosika i najwyżej w polu karnym wyskakuje Adrian Kondratowicz i uderzeniem obok goalkeepera doprowadza do wyrównania.
25' Za ciosem starają się iść gracze Brzmienia Miasta, lecz próba Schmidta okazuje się niecelna.
27' W dogodnej sytuacji wysoko nad bramką uderza Jabłoński.
29' GOL! (2-3) - Dariusz Jabłoński wykorzysuje korzyść puszczoną przez Arbitra i urywa się obrońcy, a następnie oddaje mocny strzał z dystansu, który po niepewnej interwencji bramkarza zatrzymuje się w siatce. Nie najlepiej przy tym uderzeniu zachował się Łukasz Jaśniewski, który "sprezentował" tego gola rywalom.
30' GOL! (2-4) - Po uderzeniu Łukasza Sucha futbolówka odbija się od słupka i wpada do bramki Jaśniewskiego.
32' Uderzenie głową Krzysztofa Jaśniewskiego przelatuje obok bramki.
34' Seria niecelnych strzałów Schmidta oraz Andrzejczaka.
36' GOL! (3-4) - Strzałem w długi róg Radziewicza pokonuje Łukasz Andrzejczak! To trafienie zapewnia nam emocjonującą końcówkę tego pojedynku!
37' GOL! (3-5) - Z własnej połowy piłkę z powietrza uderza Łukasz Such i futbolówka wpada za kołnierz Łukasza Jaśniewskiego! Chyba mamy po meczu!

Bardzo dobre zawody zaprezentowały nam obie ekipy, w których zwycięzcą okazała się ekipa, która popełniła mniej błędów. Grający bez zmian InsERT ograł wyżej notowanego rywala i nadal liczy się w walce o powrót do pierwszej ligi. Dla "Białych" była to pierwsza porażka w obecnej edycji, lecz nadal liczą się oni w walce o najwyższe cele. Kolejnym rywalem "Programistów" będzie kroczący po mistrzostwo - Gang Bang Albanii, natomiast "Biali" zmierzą się ze Stowarzyszeniem Odra Niemen.