27.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
13 : 1
( 6 : 0 )
Skład: Skibiński, Jasiński, Respondek, Buratowski, Toczek, Murak, Filipczyk, Gackiewicz, Lebiodzik, Wolski, Ławicki
Skład: Kazanecki, Zych, Szczepanik, Turek, Kostecki, Moskwa, Liczbik, Puchała
33' Artur Wolski (Rzut karny)
4' Jakub Kazanecki
12' Adrian Puchała
13' Jakub Kazanecki
16' Adrian Puchała
19' Adrian Puchała
23' Bartosz Liczbik
29' Adrian Puchała
30' Adrian Puchała
31' Adrian Puchała
37' Adrian Puchała
39' Adrian Puchała
40' Adrian Puchała
Zawodnik meczu: Adrian Puchała (Dziesięć bramek w jednym meczu mówi samo za siebie. Istny kat Victorii Czerwonych.)

Ostatnio z kłopotami kadrowymi zmaga się Victoria Czerwoni, która nie tylko nie zawsze może skorzystać z pełnego składu, a do tego w pierwszym meczu sezonu straciła swoją największą gwiazdę - Łukasza Kowalewicza. Pod jego nieobecność nie ma wyraźnego lidera, który mógłby pociągnąć grę ofensywną "Czerwonych". Grając z debiutantem - Industrial Solutions Group ekipa Tomasza Skibińskiego łatwo mieć nie będzie, bowiem ISG lubuje się w grze ofensywnej, a młody ofensywny tercet tej drużyny - Adrian Puchała-Rafał Tomala-Jakub Kazanecki może rozmontować każdą defensywę w drugiej lidze. Czy da radę uczynić to grając z tą dowodzoną przez Marcina Ławickiego? Liczymy na to, że nie będziemy świadkami jednostronnego widowiska, a wręcz przeciwnie - starcia, w którym losy tego, kto zwycięży - będą toczyć się do ostatniego gwizdka sędziego.

1’ – Mamy pierwszy strzał w spotkaniu, autorstwa Jakuba Kazanieckiego. Ławicki nie musi się specjalnie wysilać bo piłka nie leci w światło bramki.
2’ – Tomasz Pondel dyktuje rzut wolny dla IS Group za zagranie ręką zawodnika Victorii. Piłka po uderzeniu Adriana Puchały trafia prosto w mur.
3’ – Strzał z 15. metra oddaje Puchała, futbolówka trafia wprost w Ławickiego.
4’ – Po uderzeniu Miłosława Lebiodzika z woleja, piłka ląduje w okolicach orbity okołoziemskiej.
4’ – GOL! Puchała zagrywa do Kazaneckiego, a ten płaskim strzałem po ziemi w długi róg pokonuje Marcina Ławickiego. IS Group – Victoria Czerwoni 1:0.
5’ – Opatrzność Boska czuwa nad bramkarzem Victorii. Piłka po uderzeniu „po długim” odbija się od słupka.
8’ – Pewna interwencja Marka Szczepanika po uderzeniu Michała Gackiewicza.
10’ -  Bomba Kazaneckiego i futbolówka uderza w poprzeczkę!
11’ – W meczu postanawia zaistnieć Damian Jasiński. Piłka po uderzeniu zawodnika Victorii ląduje w siatce i wszystko byłoby super, gdyby nie to, że gracz Czerwonych … uderzał z autu, a futbolówki nikt w międzyczasie nie dotknął…
12’ – GOL! Adrian Puchała wkręca w granulat trzech defensorów Victorii i posyła piłkę pod brzuchem Ławickiego. IS Group – VC 2:0!
13’ – GOL! Akcja prawą stroną, Kamil Moskwa zagrywa do Jakuba Kazaneckiego, a ten pięknym mierzonym strzałem z głowy umieszcza futbolówkę w siatce. IS Group prowadzi już 3:0!
15’ – Korner dla Niebieskich, Krzysztof Turek zagrywa do Adriana Puchały, a ten uderza „po krótkim” i znów Ławickiego ratuje słupek. Na trybunach słychać jęk zawodu.
16’ – GOL! Puchała podwyższa na 4:0 strzałem „po długim”, wykorzystując podanie od Kazaneckiego.
16’ – GOL! Zero wniosków ze strony obrońców Victorii, Puchała robi „kopiuj – wklej” i w identyczny sposób pokonuje golkipera Czerwonych (znów podawał Kazanecki). IS Group – VC 5:0!
17’ – Przejęcie Skibińskiego, a następnie nieudolny strzał z połowy boiska nie stwarza zbytniego zagrożenia (a w sumie żadnego) pod bramką Marka Szczepanika.
17’ – W sytuacji sam na sam z Ławickim znajduje się Sławomir Kostecki. Tym razem górą bramkarza Czerwonych.
19’ – GOL! Piekielna kontra Niebieskich, piłkę traci Łukasz Buratowski, a przejmuje ją, na nieszczęście drużyny Tomasza Skibińskiego, niezwykle aktywny tego dnia na boisku Adrian Puchała. Strzał, okienko, piłka w siatce, 6:0 dla Industriala.
22’ – Znów daje o sobie znać Puchała, tym razem jednak futbolówka nie znajduje drogi do siatki.
23’ – Po rzucie rożnym oko w oko z Ławickim staje Puchała, górą z pojedynku wychodzi golkiper VC.
23’ – GOL! Kazanecki zagrywa do Bartosza Liczbika, a ten strzela w sam środek i mamy już 7:0 dla Niebieskich!
29’ – Ławicki ma tego dnia co robić. Marcin zatrzymuje uderzenie Sławomira Kosteckiego, do którego podawał Kazanecki.
29’ – GOL! Tym razem Ławicki się nie popisuje, wypluwając futbolówkę przed siebie po strzale Kazaneckiego. Defensywa Victorii dalej nie zamierza wyciągać jakichkolwiek wniosków z tego co się dzieje na boisku i odpuszcza krycie najgroźniejszego na murawie Adriana Puchały, co ten skrzętnie wykorzystuje po raz piąty wpisując się na listę strzelców. 8:0 dla IS Group!
30’ – GOL! Klepka w środku pola i strzał … kolanami. Strzelca nie trudno chyba zgadnąć, po raz kolejny Ławickiego pokonuje Puchała.
31’ – GOL! Bartłomiej Zych zagrywa do Puchały, ten strzela, dobra interwencja golkipera VC na nic się jednak zdaje w obliczu dobitki Adriana. Mamy już 10:0.
33’ – GOL! Tomasz Pondel dyktuje rzut karny dla Victorii Czerwonych po faulu Krzysztofa Turka. Do piłki podchodzi Artur Wolski i  strzela honorową bramkę dla swojej drużyny.
35’ – Niecelny strzał Adriana Puchały.
36’ – Mimo wysokiego prowadzenia IS Group wciąż w natarciu. Z trudem interweniuje Ławicki po uderzeniu Kazaneckiego.
37’ – Kąśliwy strzał Liczbika, piłka wędruje obok bramki.
37’ – GOL! Rzut wolny przed linią pola karnego dla IS Group. Do futbolówki podchodzi Puchała, a że praktycznie każdy jego kontakt z piłką kończy się tego dnia golem, nikogo chyba nie dziwi, że na tablicy wyników mamy już 11:1.
39’ – Uderzenie z dystansu Bartosza Liczbika, dobija Adrian Puchała, piłka trafia w poprzeczkę!
39’ – GOL! Ładna klepka Kazaneckiego z Puchałą i „defensorzy” Victorii w dalszym ciągu przeprowadzają instruktażowe szkolenie pt. „jak olać krycie w polu karnym”, w związku z czym po raz dwunasty Ławicki musi schylać się do siatki po piłkę, a żeby było mu jeszcze mniej przyjemnie, przed tym dostaje „dziurę”.
40’ – W ostatniej minucie spotkania Adrian Puchała postanawia dokończyć dzieło zniszczenia, strzelając dziesiątego gola w tym spotkaniu. Asystę zalicza Bartłomiej Zych. IS Group – Victoria Czerwoni 13:1.
40’ – Na całe szczęście Tomasz Pondel gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu i skraca cierpienia Victorii.

Wojciech Łazarek powiedział kiedyś, że „trzeba być basiorem a nie pipolokiem”. Zawodników Victorii nie można tego dnia chyba podciągnąć nawet pod „pipoloki”. Określenie, że zawodnicy Czerwonych „przeszli obok meczu” jest w tym przypadku zbyt słabe. Zagrali tak jakby w ogóle nie wyszli na boisko. Bez jakiejkolwiek walki, bez krycia, bez pomysłu z przodu. Całe szczęście, że spotkanie trwało tylko 40 minut, bo strach pomyśleć ile by było, gdyby trzeba było grać dłużej. Szansę na wyciągnięcie wniosków z wczorajszego pogromu i zmazanie plamy po blamażu 13:1 zawodnicy Tomasza Skibińskiego będą mieć 9 maja kiedy to zmierzą się z drużyną Becton Dickinson. Kolejnym rywalem IS Group będzie natomiast Unit4 F.C.

Adrian Puchała (Industrial Solutions Group)