21.04 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
1 : 3
( 0 : 1 )
Skład: Wielgus, Chabier, Osowski, Uchański, Jańczak, Kicman, Barski, Stefańczyk, Toczek
Skład: Hernandez, Loy, Wyrzykowski, Bryja, Kubus, Wójtowicz, Paluch, Kuc, Slami, Antoniszyn, Huber
19' Krzysztof Jańczak
22' Arkadiusz Barski
34' Marcin Chabier
27' Michał Antoniszyn
Zawodnik meczu: Emil Wielgus (Cała Armia Zbawienia zagrała niemrawo, a najjaśniejszym jej punktem był bramkarz. Emil kilka razy popisał się świetnymi interwencjami, a przy straconej bramce nie miał szans. Wyróżnić należy również Macieja Toczka. )

Armia Zbawienia musi mieć się na baczności również w kolejnym swoim meczu, grając z kolejnym debiutantem - Becton Dickinson. Ten podobnie jak XL na starcie zanotował dwie porażki i nie strzelił ani jednego gola, a grał przecież z równie wymagającymi przeciwnikami co Emil Wielgus i jego koledzy, czyli z WSOWLąd i Bulik Transem. Gracze Wojciecha Kuca uczą się specyfiki gry w naszej lidze, ale nie zamierzają być ligowym outsiderem. Pokonać AZ będzie im niezwykle trudno, bo ten w piłkę przecież grać potrafi i wiele bojów o ligowe punkty stoczył. Czy defensywie Bectonu uda się zapunktować, zatrzymując przy tym takich świetnych, ofensywnych graczy jak Arkadiusz Barski, Karol Broniarz czy Michał Maziarz? Odpowiedź poznamy już niebawem.

4' Uderzenie Szymona Kicmana z lewej strony w ostatniej chwili zostaje zablokowane przez obrońcę i mamy tylko rzut rożny.
5' Kicman zagrywa w tempo w pole karne do Arkadiusza Barskiego, który obraca się z obrońcą na plecach i oddaje strzał, który instynktownie na rzut rożny zbija Carlos Brito Hernandez.
7' Barski strzela sprzed pola karnego - piłkę z trudem przed siebie odbija Hernandez.
7' Wojciech Kuc wpada w pole karne i mimo asysty dwóch obrońców oddaje strzał, który z trudem łapie Emil Wielgus.
8' Kuc mocno strzela sprzed pola karnego i futbolówkę nad poprzeczkę przenosi Wielgus.
9' Kuc do Michała Antoniszyna, który będąc w polu karnym oddaje strzał, a te zostaje w ostatniej chwili przyblokowane i mamy stały fragment gry z narożnika boiska.
12' Fatalne ustawienie defensywy Armii Zbawienia i Antoniszyn wychodzi sam na sam z bramkarzem. Nie ma jednak gola, bowiem fenomenalną interwencją popisuje się Wielgus i Becton Dickinson będzie miał tylko i wyłącznie rzut rożny.
17' Tomasz Huber oddaje kąśliwy strzał z główki, który fenomenalnie poza światło bramki zbija Wielgus.
18' Barski wpada z piłką w pole karne i mając przed sobą tylko Hernandeza fatalnie przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
19' (0:1) - Rafał Osowski w tempo zagrywa do Krzysztofa Jańczaka, który mając trochę miejsca przed polem karnym, decyduje się na płaskie uderzenie, a te wpada do siatki, tuż przy słupku obok nieporadnie interweniującego Hernandeza.
22' (0:2) - Bramkarz BD wykopem z ręki wznawia grę, a więc według regulaminu mamy rzut wolny pośredni dla AZ. Po krótkim rozegraniu strzał oddaje Barski, ten odbija się od obrońcy, jeszcze raz od Barskiego i...wpada do siatki, obok zaskoczonego Hernandeza. Istny ping-pong i mamy dwubramkowe prowadzenie "pomarańczowych".
26' Indywidualna akcja Osowskiego, który minął po drodze trzech rywali, staje oko w oko z bramkarzem, lecz trafia wprost w niego.
27' (1:2) - Zabójcza odpowiedź rywali. Antoniszyn wychodzi w sytuacji sam na sam z Wielgusem i oddaje mocny strzał, który instynktownie broni golkiper. Niestety robi to w sposób niefortunny, bowiem piłka po jego interwencji pechowo się odbija i lobem wpada do siatki.
28' Strzał Kicmana z dystansu pewnie wyłapuje Hernandez.
30' Daleka piłka na Barskiego w pole karne, który z pierwszej piłki uderza w bramkarza, futbolówka odbija się jeszcze od napastnika i zmierza ku pustej bramce, jednakże do niej nie wpada, bo...zatrzymuje się na słupku i po chwili zostaje wyłapana przez Hernandeza.
34' (1:3) - Barski mija obrońcę i ze skrzydła zagrywa w pole karne do Osowskiego. Tam nieczysto w piłkę trafia kapitan AZ i jego próba zamienia się w zagranie do Marcina Chabiera, który już się nie myli i potężnym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans bramkarzowi.
38' Uderzenie Kicmana z prawej strony ląduje tylko i wyłącznie na słupku bramki Becton Dickinson.
40'  - Koniec spotkania.

Łatwej przeprawy Armia Zbawienia i dość szczęśliwie wygrała z debiutantem. Ten gdyby wykorzystał wszystkie swoje sytuacje - cieszyłby się zapewne z premierowych punktów w lidze Wrocbal. Doświadczenie teamu Rafała Osowskiego wzięło górę i mimo, że gra się nie układała, to jednak udało się zgarnąć trzy punkty i awansować na pozycję wicelidera. Zespół Wojciecha Kuca z każdym kolejnym meczem się rozkręca i kwestią czasu jest, kiedy w końcu zapunktują. Następnym razem Becton Dickinson podejmie Stowarzyszenie Odra-Niemen, z kolei Armia Zbawienia stanie na drodze Gang Bangu Albanii.