18.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
0 : 4
( 0 : 3 )
Skład: Biel, Wielgus, Chabier, Osowski, Uchański, Jańczak, Kicman, Barski, Stefańczyk, Toczek, Broniarz
Skład: Pacak, Kravczuk, Nowicki, Pastuszka, Baka, Waligóra, Majka, Pudlis, Branicki, Miodek
4' Mateusz Stefańczyk
8' Rafał Biel
9' Krzysztof Jańczak
29' Karol Broniarz
Zawodnik meczu: Rafał Biel (W dniu dzisiejszym każdy z zawodników "AZ" zagrał bardzo dobre zawody i ciężko wybrać tego najlepszego. Tytuł wpada w ręce Rafała, który popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego, a także dołożył asystę przy trafieniu kolegi.)

Debiutujący XL Catlin będzie musiał stanąć na drodze niezwykle doświadczonej i zgranej Armii Zbawienia. Ta na początku sezonu radzi sobie nieźle i z kompletem punktów zajmuje wysokie, czwarte miejsce. Team Rafała Osowskiego będzie chciał za wszelką cenę podtrzymać dobrą serię by w czerwcu móc cieszyć się z awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. "Pomarańczowi" nie mogą jednak zlekceważyć, uczącego się specyfiki gry przy Skwierzyńskiej - debiutanta, który już pokazał, że przy odrobinie szczęścia, a przede wszystkim skuteczności - jest w stanie niejednego rywala zaskoczyć.

2' Zbyt lekko na bramkę uderza Biel i piłkę chwyta Pacak.
4' GOL! (0-1) - Dogranie Arkadiusza Barskiego na bramkę zamienia Mateusz Stefańczyk.
6' Z "czuba" obok bramki uderza Karol Broniarz.
8' GOL! (0-2) - Fenomenalne, kapitalne, a do tego piekielnie mocne uderzenie z rzutu wolnego Rafała Biel wpada w samo okienko bramki XL Catlin.
9' GOL! (0-3) - Wrzutkę w pole karne Marcina Uchańskiego na gola zamienia Krzysztof Jańczyk.
11' Po obrońcy na rzut wolny wychodzi uderzenie Pawła Miodka.
13' Trwa dominacja "AZu", kolejne bramki "wiszą w powietrzu".
15' To powinien być gol! W 100 % sytuacji obok bramki uderza Barski.
17' Ostatnie minuty to długa wymiana piłki przez graczy Armii Zbawienia, a rywale tylko "biegają za piłką"...
19' Chybione uderzenie z dystansu Jańczaka.
22' Próbę Krzysztofa Jańczaka nogami odbija Tomasz Pacak.
24' Jak narazie druga połowa niec bardziej wyrównana, czy gracz XL Catlin wpisze się na listę strzelców?
27' Bardzo nieudana próba z dystansu Pawła Miodka...
29' GOL! (0-4) - Biel podaje do Karola Broniarza, a Ten strzałem z bliska zapisuje się w protokole Arbitra.
32' Po podaniu Nowickiego, obok bramki uderza Dawid Pudlis.
34' Nieudana próba Branickiego i grę od własnej bramki wznowi Emil Wielgus.
36' Długa piłka Chabiera do Macieja Toczka, lecz strzał tego drugiego zatrzymuje się na bocznej siatce.
38' Uderzenie Pudlisa nad poprzeczkę "przenosi" bramkarz Armii Zbawienia.

Konsekwentna gra od pierwszego do ostatniego gwizdka oraz zabójcze "pięć minut" sprawiły, że Armia Zbawienia odniosła trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Na zgoła odmiennym biegunie znajdują się gracze Tomasza Nowickiego, którzy w trzech potyczkach nie ugrali ani jednego punktu... O przełamanie serii trzech porażek "XL" zawalczy z "Odrą Niemen", natomiast "AZ" o czwarty triumf zagra z kolejnym debiutantem - Becton Dickinson.