05.04 godz. 18:15, Skwierzyńska, Sedzia: Adrian Miedziński
2 : 0
( 2 : 0 )
Skład: Pacak, Kravczuk, Nowicki, Baka, Waligóra, Pudlis, Słodyczka, Branicki, Miodek
Skład: Słowicki, Skrzypecki, Szpyra, Skrzypecki, Ostropolski, Kondratowicz, Czerwiński, Jaśniewski, Bartosik, Jarosławski, Schmidt, Andrzejczak
11' Artur Czerwiński
19' Jarosław Jarosławski
Zawodnik meczu: Tomasz Pacak (Mimo świetnej postawy goalkeepera, debiutantowi nie udało się zachować czystego konta. Tomek swoimi interwencjami raz po raz ratował drużynę z opresji, lecz nie pozwoliło to na ugranie choćby punktu. )

Starcie debiutanta z ligowym wyjadaczem. XL Catlin, czyli drużyna dowodzona przez byłego gracza PKS-u Augustyn - Tomasza Nowickiego, na pewno łatwo się nie podda i grając z bardziej doświadczonym przeciwnkiem, będzie chciała pokazać się jak z najlepszej strony. Podopieczni Marka Szpyry nie zlekceważą nieznajomego oponenta i powalczą o premierowe punkty w sezonie, ale czy uda im się takowe osiągnąć? Przekonamy się!

1' Uderzenie głowa Dawida Pudlisa przelatuje obok prawego słupka bramki Łukasza Jaśniewskiego.
3' Jak narazie obie ekipy grają bardzo zachowawczo, większość akcji rozgrywa się w środkowej strefie boiska.
5' Minimalnie niecelnie z rzutu wolnego uderza Dawid Pudlis.
7' Akca prawą stroną Marcela Schmidta kończy się chybionym uderzeniem.
9' Próba Pudlisa zatrzymuje się na słupku i futbolówka wraca do gry!
11' Bartosik do Artura Czerwińskiego, a ten uderza minimalnie niecelnie.
11' GOL! (1-0) - Po strzale Roberta Skrzypeckiego piłkę do boku zbija Tomasz Pacak, do bezpańskiej futbolówki dopada Artur Czerwiński i mamy otwarcie spotkania.
13' Paweł Bartosik przegrywa pojedynek sam na sam z Tomaszem Pacakiem.
15' Piłkę z autu pod nogi Bartosika zagrywa Piotr Waligóra, a ten wychodzi oko w oko z goalkeeperem i ponownie górą Pacak.
17' Trwa natarcie Brzmienia Miasta, lecz świetnie między słupkami spisuje się Tomasz Pacak.
19' GOL! (2-0) - Pierwsze uderzenie Jarosława Jarosławskiego broni goalkeeper XL Catlin, lecz wobec jego dobitki jest już bezradny.
22' Artem Kravczuk oddaje strzał z dystansu i piłka po rękach bramkarza trafia w słupek!
24' Bardzo niecelne uderzenie z pierwszej piłki Artura Czerwińskiego.
26' Nieudany centrostrzał Damiana Ostropolskiego i mamy aut bramkowy dla debiutanta.
28' W dogodnej sytuacji nad bramką uderza Adrian Kondratowicz.
30' Zbyt lekki i niecelnie zza pola karnego strzela Dawid Pudlis.
32' Marcel Schmidt podaje do Łukasza Andrzejczaka, a ten uderza obok bramki.
34' Mocny strzał z ostrego kąta Pudlisa i futbolówka po rękach bramkarza, a następnie słupku wychodzi na rzut rożny.
36' Nad poprzeczką przelatuje uderzenie Piotra Waligóry.
38' Po strzale Pawła Bartosika piłkę na rzut rożny paruje Tomasz Pacak.

W początkowej fazie spotkania za sprawą Dawida Pudlisa przewagę osiągnęli zawodnicy debiutanta, lecz nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Łukasza Jaśniewskiego. Z biegiem czasu "Biało-czerwoni" oddali inicjatywę Brzmieniu Miasta, którą udało się udokumentować ekipie Marka Szpyry zdobyciem dwóch trafień. Wynikiem dwa do zera zakończyła się pierwsza odsłona tego spotkania i stan rywalizacji nie uległ zmianie aż do końcowego gwizdka sędziego. Następnym rywalem XL Catlin będzie WSOWląd, natomiast "BM" zagra InsERT Team.