33' Jakub Rejmer
34' Jakub Rejmer
35' Tomasz Moskal
38' Jakub Rejmer
Zawodnik meczu: Tomasz Moskal (Wspólnie z Jakubem Rejmerem przyczynili się do dzisiejszego pogromu, zdobywając w sumie 10 bramek! Ozdobą meczu było jego piękne trafienie z 25 minuty spotkania.)

W pierwszej lidze przy Skwierzyńskiej poznaliśmy już praktycznie wszystkie rozstrzygnięcia, no oprócz jednego. Nie wiemy jeszcze kto jako ostatni pożegna się z najwyższą klasą rozgrywkową. Sprawy w swoich rękach ma SolidGrowth Finance, który potrzebuje przynajmniej remisu z ustępującym mistrzem - FC Specem. "Złotówy" wtedy zrównają się punktami z Budowlanką, Asplexem i Tomtexem, powstanie "mała tabela", a że w bezpośrednich starciach pomiędzy tymi drużynami, Ci ostatni nie zanotowali ani jednego punktu, toteż Tomtex pożegna się z pierwszą ligą. Dla nich nadzieją jest to, że "Spece" wygrają. Nie muszą, ponieważ srebro mają już zapewnione, aczkolwiek nie można powiedzieć, że ten mecz odpuszczą. W razie ewentualnego zwycięstwa - zbliżyliby się do Szpilmacherów na jeden punkt i to udowodniłoby, że naprawdę niewiele zabrakło im do obrony mistrzowskiego tytułu. Poza tym zespół Grzegorza Kędzierskiego będzie chciał zakończyć zmagania bez ani jednej porażki z najlepszą ofensywą i defensywą w sezonie. Czy ta sztuka im się powiedzie? Czy Jakub Rejmer znowu urządzi sobie wielkie strzelanie i przypieczętuje zdobycie tytułu króla strzelców 1 ligi? Czy raczej team Rafała Pilarczyka wzniesie się na wyżyny swoich umiejętności i zdobywając punkt albo nawet trzy - pozostaną w lidze na kolejny sezon?

1' Z rozpoczęcia gry nad bramką uderza Wojciech Pawłowski.
2' Na rzut rożny uderzenie Pawłowskiego przenosi Grzegorz Kędzierski.
4' Obok bramki przechodzi strzał z pierwszej piłki Franciszka Krasa i mamy aut bramkowy dla Solidu.
6' Ulala, ależ bomba z dystansu Wojciecha Pawłowskiego, lecz do szczęścia zabrakło bardzo niewiele, bowiem futbolówka zatrzymuje się na słupku!
8' Bardzo wyrównane widowisko, lecz jak narazie bez bramek.
10' Kolejna próba Wojciecha Pawłowskiego i ponownie zabrakło bardzo niewiele, aby zaskoczyć Grzegorza Kędzierskiego.
11' GOL! (1-0) - Uderzenie Tomasza Moskala po bramkarzu wpada do siatki! Jak narazie rezultat ten oznacza, że do drugiej ligi spadają gracze Rafała Pilarczyka.
13' Piłkę zmierzająca do siatki z linii bramkowej wybija Marcin Krzyżanowski.
14' GOL! (2-0) - Po dograniu Krystiana Stachury bramkę zdobywa Tomasz Moskal.
16' W dogodnej sytuacji nad bramką uderza Krystian Stachura.
18' Uderzenie Tomasza Gromko z linii bramkowej wybija Tomasz Nakielski.
19' GOL! (2-1) - Po strzale Rafała Pilarczyka piłka odbija się od nogi obrońcy i wpada do bramki obok bezradnego Grzegorza Kędzierskiego.
21' GOL! (3-1) - Jakub Rejmer strzałem z rozpoczęcia zaskakuje Dawida Dębika i ponownie mamy dwubramkowe prowadzenie Specy.
23' Piotra Uderzenie "szpicem" Brzęczka na rzut rożny odbija Dębik.
24' GOL! (4-1) - Prowadzenie "Żółtych" podwyższa Piotr Brzęczek.
25' GOL! (5-1) - Fenomenalne trafienie Tomasza Moskala, który "angielką" kompletuje hattricka.
27' Trójkowa akcja Specy kończy się uderzeniem w boczną siatkę Jakuba Rejmera.
28' GOL! (6-1) - Pogromu ciąg dalszy, a na listę strzelców ponownie wpisuje się Tomasz Moskal.
30' GOL! (7-1) - Piotr Galuś także znajduje sposób na Dębika i mamy kolejne trafienie "Żółych".
31' GOL! (8-1) - Piotr Brzęczek zagrywa do Jakuba Rejmera i Dębik bez szans.
33! GOL! (9-1) - Hattricka kompletuje Jakub Rejmer.
34' GOL! (10-1) - Strzałem zza pola karnego bramkę zdobywa Jakub Rejmer.
35' GOL! (11-1) - Moskal show ciąg dalszy, to już piąte trafienie tego gracza w dniu dzisiejszym.
37' Nogą strzał Moskala odbija Dawid Dębik.
38' GOL! (12-1) - Dogranie Brzęczka na gola zamienia Jakub Rejmer.
40' Koniec spotkania.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie pożegnanie z pierwszą ligą gracze Solidu... W dniu dzisiejszym zostali rozgromieni przez Specy, którzy tym samym udowodnili, że brak obrony mistrzowskiego tytułu to wypadek przy pracy... Rezultat ten sprawia, że "Żółci" kończą sezon z zaledwie punktową stratą do mistrza, natomiast SolidGrowth Finance dołącza do grona spadkowiczów. Dla jednych i drugich był to ostatni mecz w sezonie wiosna 2016! Za udział w tym sezonie obu ekipom dziękujemy i zachęcamy do startu w kolejnych edycjach!