06.06 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
( 1 : 0 )
Skład: Gąsowski, Hubczak, Gawziński, Kwiecień, Garbarczyk, Sokalski, Kalimow, Lechowski, Walasek
Skład: Szałecki, Skiba, Grubiak, Pilarczyk, Przydryga, Pawłowski, Leśniak
24' Jacek Lechowski
28' Patryk Gawziński
33' Rafał Garbarczyk
1' Tomasz Przydryga
4' Piotr Leśniak
22' Wojciech Pawłowski (Rzut karny)
26' Wojciech Pawłowski
28' Rafał Pilarczyk
31' Rafał Pilarczyk
Zawodnik meczu: Wojciech Pawłowski (Wojtek był bardzo aktywny przez całe spotkanie, które zakończył z dwoma bramkami zdobytymi. Wyróżnienie należy się Rafałowi Pilarczykowi i Jackowi Lechowskiemu. )

W bardzo trudnej sytuacji jest beniaminek - SolidGrowth Finance, który ma do rozegrania jeszcze trzy mecze i żeby się w elicie utrzymać - musi te trzy spotkania wygrać. Początek zwycięskiej serii ma przypaść na spotkanie z Asplexem, czyli zespołem, który również nie ma jeszcze zapewnionego ligowego bytu. "Złotówy" nie wygrały ligowego spotkania od trzeciej kolejki, czyli od 14 kwietnia, kiedy to ograły Budowlankę - 3:2. Seria meczów bez wygranej u "Acerowców" trwa cztery spotkania. Tak więc w bezpośrednim pojedynku jedni i drudzy zrobią wszystko, aby się przełamać i zgarnąć komplet oczek. Kto okaże się bardziej zdeterminowany i powiedzie swoją drużynę do ważnej wygranej? Czy będzie to któryś z Rafałów - Garbarczyk lub Pilarczyk? A może ktoś zupełnie inny? Zespół Pilarczyka zagra dzisiaj bez ani jednej zmiany - gołą siódemką!

1' (1:0) - Strzał Rafała Pilarczyka zamienia się w podanie do Tomasza Przydrygi, a ten mówiąc językiem potocznym, "zadnią" cześćią ciała pakuje piłkę do siatki, totalnie zmylając Patryka Kalimowa!
4' Po zagraniu Arkadiusza Grubiaka niepotrzebnie piłkę ręką próbuje łapać Piotr Leśniak i zostaje ukarany żółtą kartką.
5' Szybka kontra SolidGrowth Finance zakończona strzałem przez Pilarczyka - niestety niecelnym.
9' Szybka kontra "gospodarzy". Dariusz Szałecki na przedpole zagrywa do Wojciecha Pawłowskiego, a ten oddaje strzał z pierwszej piłki, który w ostatniej chwili zostaje wybity z linii bramkowej przez Grzegorza Kwietnia.
13' Kontra Asplexu. Garbarczyk prostopadle zagrywa do Lechowskiego, a ten mając przed sobą tylko bramkarza - uderza wprost w niego!
14' Sokalski na skrzydło do Lechowskiego, ten mija obrońcę i natychmiast strzela - Leśniak odbija to uderzenie przed siebie. Po chwili znowu na bramkę uderza Lechowski i znowu świetną interwencją popisuje się golkiper "bordowych".
15' Nieudana interwencja Kalimowa w stylu Mariusza Pawełka. Golkiper "Acerowców" nie łapie łatwego uderzenia. Piłka ląduje pod nogami Pawłowskiego, który z dość ostrego kąta decyduje się na uderzenie, a te ociera się o słupek!
16' Pawłowski wykorzystuje błąd obrońcy Asplexu, staje oko w oko z Kalimowem, ale jego uderzenie z powietrza przelatuje nad poprzeczką. To powinno być 2:0 dla SolidGrowth Finance!
19' Pilarczyk gasi piłkę na klatce piersiowej i uderza z woleja, ale futbolówka przelatuje tuż nad poprzeczką.
22' (2:0) - Rzut karny dla SolidGrowth za faul na graczu tej drużyny . Do jego wykonania podchodzi Pawłowski i pięknym strzałem przy słupku pokonuje Kalimowa!
23' Pawłowski do Grubiaka, a ten z bliska uderza wprost w Kalimowa!
24' (2:1) - Szybka akcja Asplexu i mocnym strzałem przy słupku Leśniaka pokonuje Lechowski. "Zieloni" walczą!
26' (3:1) - Skiba zagrywa pod bramkę do Pawłowskiego, a ten strzałem między nogami Kalimowa umieszcza futbolówkę w siatce.
27' Kwiecień próbuje swoich sił strzelając sprzed pola karnego - nad poprzeczką!
28' Niepotrzebna sprzeczka pomiędzy Pilarczykiem a Gawzińskim i obaj panowie zostają ukarani żółtą kartką.
31' Szałecki dostaje piłkę w pole karne i oddaje strzał z woleja, który Kalimow instynktownie paruje na róg.
31' (4:1) - Szałecki wystawia piłkę jak na tacy - Pilarczykowi, a ten pewnym uderzeniem przy słupku pokonuje Kalimowa!
32' Kolejna już próba Garbarczyka z dystansu - kolejna niecelna.
33' (4:2) - Rzut wolny dla Asplexu przed polem karnym. Do jego wykonania podchodzi Garbarczyk i płaskim, lekkim strzałem w środek bramki - zaskakuje Leśniaka.
34' Potężna próba Hubczaka z dystansu i świetną interwencją popisuje się Leśniak.
35' Dwa mocne uderzenia Lechowskiego i dwie kapitalne parady Leśniaka!
37' Pawłowski z dalszej odległości uderza w słupek!

Chociaż SolidGrowth grało cały mecz bez zmian, to pokazało charakter i zanotowało niezwykle ważną wygraną w kontekście utrzymania w pierwszej lidze. Zespół Rafała Pilarczyka musi wygrać dwa ostatnie mecze i liczyć na wpadki m.in Tomtexu, Budowlanki czy też Cloud FC. "Acerowcy" ciągle zawodzą i również nie mają jeszcze zapewnionego ligowego bytu. Następne pary meczowe to Geostandard II Wrocław - SolidGrowth Finance oraz Asplex - FC Budowlanka.

Wojciech Pawłowski (SolidGrowth Finance)