31.05 godz. 19:00, Skwierzyńska, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Napierała, Kubiczek, Wróbel, Mikołajec, Seifert, Carvalho Leal, Jędrzejak, Bustamante
Skład: Kras, Kędzierski, Nakielski, Matuszyk, Jankowiak, Rejmer, Haras, Galuś
14' Marek Napierała
17' Piotr Mikołajec
30' Adam Kubiczek
37' Jose Fernadez Bustamante
38' Marek Napierała
7' Piotr Galuś
12' Jakub Rejmer
33' Tomasz Nakielski
36' Piotr Galuś
37' Jakub Rejmer
37' Piotr Galuś
Zawodnik meczu: Marek Napierała (Marek na boisku pojawił się spóźniony, ale od razu gdy wszedł gra Cloud się ożywiła. To on dał sygnał do odrabiania strat i w końcówce spotkania strzelił gola na wagę remisu. Wyróżnić trzeba również Piotrów Mikołajca i Galusia oraz Jakuba Rejmera. )

Cloud po meczu z Geostandardem czeka o wiele cięższe zadanie, bowiem już dzień później zmierzy się z obrońcą trofeum - FC Spec. "Spece" tej wiosny jeszcze nie przegrały, ale już punkty zgubiły remisując z OBA. Teraz zespół Grzegorza Kędzierskiego nie może pozwolić sobie na żadne wpadki, bowiem obrona mistrzowskiego tytułu się nie powiedzie. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że "żółci" zwyciężą, lecz nie mogą zlekceważyć swojego przeciwnika. Team Łukasza Jaworskiego w ostatnich czterech potyczkach zainaksował dziewięć punktów i robi wszystko w tym kierunku, żeby się w lidze utrzymać. Ewentualna wygrana ze Specem, dałaby im wielki spokój, ale nie ma co się nastawiać, bowiem ich rywal na pewno nie odpuści. Który z liderów swojej drużyny powiedzie ją do cennej victorii? Czy będzie to Piotr Mikołajec, czy też zdobywca Złotego Buta WLB - Jakub Rejmer? Czas pokaże!

2' Piotr Mikołajec mija obrońcę i oddaje mocny strzał, który z kłopotami do boku zbija Grzegorza Kędzierskiego.
2' Piotr Galuś sprzed pola karnego kąśliwie uderza, po czym Krzysztof Wróbel odbija futbolówkę przed siebie. Do tej w porę dobiega Jakub Rejmer, ale jego dobitka nieznacznie mija słupek bramki Cloud FC.
3' Mocne uderzenie Galusia z rzutu wolnego przelatuje obok bramki.
4' Strata w defensywie Speca. Do piłki dopada Jose Fernandez Bustamante i oddaje natychmiastowy strzał "ze szpica", który nieznacznie mija dalszy słupek bramki strzeżonej przez Kędzierskiego.
5' Potężny strzał Tomasza Nakielskiego z dystansu ląduje na piłkołapie za bramką.
7' (1:0) - Składna akcja Speca. Rejmer wykłada piłkę jak na tacy Galusiowi, a ten płaskim strzałem z najbliższej odległości pokonuje Wróbla.
12' (2:0) - Przemysław Matuszyk na skrzydło zagrywa do Nakielskiego, który centruje piłkę w pole karne. Tej nie przecina żaden z obrońców i w porę dopada do niej Rejmer, który nie marnuje takiej sytuacji i umieszcza futbolówkę w siatce, obok starającego się interweniować Wróbla.
13' Mikołajec bezpośrednio ze wznowienia, z połowy uderza na bramkę i z kłopotami na raty ten strzał broni Kędzierski.
14' Franciszek Kras sprzed pola karnego uderza i przenosi piłkę nad poprzeczką.
14' (1:2) - Mikołajec zgrywa piłkę do Marka Napierały, ten długo się nie zastanawia, mając trochę miejsca przed polem karnym, decyduje się na uderzenie "z dużego palca", po którym piłka wpada do siatki obok nieporadnie interweniującego Kędzierskiego.
15' Rejmer z dystansu - obok bramki.
17' Napierała huknął z dystansu i po czym piłkę przed siebie odbija Kędzierski.
17' (2:2) - Bustamante pięknym, prostopadłym podaniem "wypuszcza" Mikołajca na czystą pozycję. Ten mając przed sobą tylko Kędzierskiego, decyduje się go przelobować i po chwili może cieszyć się z ładnego gola, a jego drużyna - z remisu!
18' Cloud może iść za ciosem. Bustamante mocno strzela sprzed pola karnego i po interwencji Kędzierskiego piłka ląduje na słupku bramki "gospodarzy"!
22' Matuszyk na przedpole zagrywa piłkę do Galusia, a ten oddaje strzał z pierwszej piłki, który przelatuje obok bramki.
27' Rejmer prostopadle podaje w pole karne do Matuszyka, a ten w dogodnej sytuacji fatalnie pudłuje.
28' Bustamante ofiarnie blokuje uderzenie Pawła Harasa z pola karnego!
30' (2:3) - Mikołajec w kontrze zagrywa do Adama Kubiczka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, mocnym strzałem pod poprzeczkę go pokonuje! Co za sensacja - Cloud prowadzi z potentatem!
33' (3:3) - Po rzucie wolnym przed polem karnym, do wyrównania doprowadza Nakielski.
36' (4:3) - Matuszyk z autu wrzuca piłkę w pole karne. Tam źle tor lotu piłki oblicza Wróbel, mija się z nią i z tego prezentu korzysta Galuś, który pakuje piłkę do pustej bramki.
37' Zagotowało się w Cloudzie i Specu. Bustamante za niesportowe zachowanie zostaje ukarany czerwoną kartką, zaś Rejmer i Galuś za chęć samowolnego wymierzenia sprawiedliwości - otrzymują po żółtym kartoniku.
38' (4:4) - Grę w przewadze Cloud wykorzystuje znakomicie i jesteśmy świadkami kopii bramki na 4:3 dla Speca. Mikołajec centruje futbolówkę w pole karne, tam z nią mija się Kędzierski i Napierała mając przed sobą pustą bramkę - doprowadza do wyrównania.
38' Rejmer mija rywala i natychmiastowo strzela, ale Wróbel nie daje się zaskoczyć snajperowi Speca i na raty wyłapuje piłkę.
39' Matuszyk w tempo zagrywa do będącego pod bramką Nakielskiego, a ten zamiast dać prowadzenie Specowi - przekombinował, uderzając na bramkę z piętki - niestety niecelnie.
40' Mocna próba Galusia zostaje nogami odbita przez Wróbla.

Cloud postawił się faworytowi i grając z nim jak równy z równym - sprawił wielką sensację. Zespół Łukasza Jaworskiego zremisował z obrońcą trofeum - FC Specem i szanse tej drużyny na obronę mistrzowskiego tytułu maleją. Teraz "żółci" nie tylko muszą wygrać wszystko, do końca, ale również liczyć na wpadki Wielkiej Niewiadomej i Szpilmacherów. "Poprzednio Awansowała FC" jest w gazie i znowu może dopisać sobie cenne ligowe punkty, które praktycznie dają jej utrzymanie w lidze. Ligowy byt Marek Napierała i jego koledzy mogą zapewnić sobie już w następnej kolejce - muszą pokonać Old Blue Angels. "Spece" z kolei w czwartek zagrają z Visionicą.