31.05 godz. 20:30, Skwierzyńska, Sedzia: Adrian Miedziński
1 : 3
( 0 : 1 )
Skład: Andrzejewski, Hubisz, Kaczan, Majak, Szkwarek, Madera, Mosiński, Raś, Stalka
Skład: Ibowicz, Hubczak, Gawziński, Kwiecień, Sokalski, Kalimow, Lechowski, Walasek
12' Radosław Ibowicz (Gol samobójczy)
30' Marcin Majak
34' Michał Kaczan
36' Jacek Lechowski
Zawodnik meczu: Michał Kaczan (Michał z konieczności zagrał dzisiaj w defensywie i spisał się bardzo dobrze. Wraz z Grzegorzem Rasiem tworzyli duet nie do przejścia, a do tego sam Kaczan często podłączał się do ofensywy. Strzelił jedną bramkę. Wyróżnić należy Majaka i Gawzińskiego. )

Utrzymanie praktycznie pewne mają Asplex i Old Blue Angels. Teoretycznie posiadają jeszcze szanse na brązowe medale, ale musieliby wszystko do końca wygrać, licząc na to, że któraś z drużyn "Wielkiej Trójki", czyli m.in Spec i Wielka Niewiadoma - zaczną gubić cenne oczka. W bezpośrednim starciu pomiędzy "Acerowcami", a "Aniołami" ciężko wskazać faworyta, chociaż większą siłę rażenia wydają się posiadać na chwilę obecną gracze Piotra Andrzejewskiego. Tutaj prym wiodą Marcin Majak, Michał Trojan i Mariusz Stalka. U "Zielonych" gra w ofensywie uzależniona jest od tego, co zrobi Rafał Garbarczyk. Jesienią w starciu tych zespołów górą było OBA, które zwyciężyło - 3:1. Wtedy losy tego, kto wygra w tym spotkaniu - toczyły się do ostatniego gwizdka sędziego, a bohaterem został strzelec gola na 2:1 w 36 minucie, czyli Majak. Czy teraz historia znowu zatoczy koło, czy raczej Asplex weźmie odwet za ostatnią klęskę, wygra i przełamię zalążek złej serii - trzech kolejnych meczów bez wygranej?

3' Grzegorz Raś oddaje strzał sprzed pola karnego, który udanie nogami broni Patryk Kalimow.
6' Ostra centra Rasia i piłkę przed siebie udanie piąstkuje Kalimow.
7' Uderzenie Michała Kaczana z dystansu Kalimow z trudem zbija na rzut rożny.
8' Grzegorz Kwiecień prostopadle zagrywa do Jacka Lechowskiego, ale tego w ostatniej chwili dobrym wyjściem uprzedza Łukasz Mosiński.
10' Piękny, mierzony strzał Kwietnia przelatuje tuż nad poprzeczką bramki OBA.
11' Marcin Majak huknął z dystansu, po czym futbolówka przelatuje obok słupka.
12' Lechowski w tempo zagrywa do Rafała Sokalskiego, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem - uderza wprost w niego.
12' Wrzutka Sokalskiego z rzutu rożnego na pole karne. Tam najwyższej wyskakuje Lechowski i oddaje strzał, który przelatuje nieznacznie obok bramki.
12' (0:1) - Majak zabiera się z piłką, obiega obrońcę i centruje piłkę z prawej strony. Tę pechowo w polu karnym przecina Radosław Ibowicz, który nieszczęśliwie pakuje piłkę do własnej siatki. Mamy gola samobójczego i zarazem otwarcie wyniku!
15' Raś oddaje strzał z woleja, który pewnie łapie Kalimow.
21' Sokalski będąc na prawej stronie boiska posyła piłkę w kierunku bramki, lecz ta przelatuje tuż obok bramki.
23' Płaski strzał Rasia - do boku zbija Kalimow. Po chwili Kaczan podbiega do odbitej piłki i dokonuje poprawki tego strzału, którą golkiper Asplexu wyłapuje.
26' Mariusz Stalka zagrywa do Tomasza Szkwarka, a ten z dosyć ostrego kąta stara się zaskoczyć Kalimowa, lecz ten czujnie paruje piłkę na rzut rożny.
28' Płaska próba Kwietnia z dystansu mija dalszy słupek bramki OBA.
30' (0:2) - Majak wpada w pole karne i oddaje mocny strzał, który wpada do siatki obok bezradnie interweniującego Kalimowa.
32' Krótko rozegrany rzut wolny. Szkwarek zagrywa do Majaka, który decyduje się na natychmiastowy strzał, który nogami broni Kalimow.
34' (0:3) - Ładna klepka Szkwarka z Kaczanem i ten drugi prezycyjnym uderzeniem z pola karnego, w długi róg bramki pokonuje Kalimowa.
36' (1:3) - Piękna akcja Asplexu. Lechowski do Sokalskiego, ten do Gawzińskiego, który w polu karnym odgrywa jeszcze do Lechowskiego, który strzałem z najbliższej odległości pokonuje Mosińskiego.
38' Lechowski dostaje piłkę na pole karne i oddaje strzał z woleja, który instynktownie broni Mosiński. Po chwili ten sam zawodnik dobija swoje pierwsze uderzenie i znowu udanie interweniuje golkiper OBA.
39' Szkwarek do Marcina Hubisza na przedpole zagrywa, ten odgrywa jeszcze do będącego pod bramką Stalki, który przegrywa pojedynek z Kalimowem.

Asplex przez długi okres czasu opierał się atakom Old Blue Angels, ale te grając konsekwentnie i wytrwale dopięło swego i zanotowało kolejną wygraną. "Anioły" tym samym wskoczyły na najniższy stopień podium, ale trzeba pamiętać, że FC Spec ma trzy spotkania rozegrane mniej. Co do "Acerowców" to znowu nie zapunktowali i ciągle muszą drżeć o ligowy byt. "Zieloni" następnym razem podejmą znajdujący się w strefie spadkowej - SolidGrowth Finance, z kolei OBA zagra z Visionicą.