30.05 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
( 0 : 3 )
Skład: Wącior, Wącior, Napierała, Mrowiec, Kubiczek, Mikołajec, Seifert, Kinal, Carvalho Leal, Bustamante
Skład: Szczurek, Loba, Król, Gradowski, Dębowski, Mońko, Szczurek, Ponikowski, Wąsik
1' Piotr Mikołajec
16' Ricardo Filipe Carvalho Leal
18' Piotr Mikołajec
35' Dominik Wącior
40' Adam Kubiczek
Zawodnik meczu: Piotr Mikołajec (W ofensywie najbardziej aktywny ze wszystkich graczy Cloud. Autor dwóch trafień.)

W ramach dziewiątego tygodnia rozgrywek przy Skwierzyńskiej jako pierwsi na murawę tamtejszego boiska wybiegną przedstawiciele pierwszej ligi, walczący o zapewnienie sobie szybkiego utrzymania. Mowa o Geostandardzie Wrocław i Cloud FC. Pierwsi tracą do drugich zaledwie dwa oczka i w razie ewentualnej wygranej przegonią ich w ligowej tabeli. Niestety ostatni raz "czarni" w lidze triumfowali 13 kwietnia, pokonując 3:1 - Visionicę. Od tamtej pory doświadczyli jeszcze czterech porażek i zanotowali jeden, jedyny remis. W ostatnich kolejkach zdecydowanie lepiej radzą sobie gracze Łukasza Jaworskiego, którzy w ostatnich czterech meczach zanotowali aż trzy zwycięstwa. Teraz zatem będą chcieli przedłużyć swoją zwycieską passę i zrobić kolejny krok w kierunku pozostania w elicie na kolejny sezon. Czy defensywa dowodzona przez Mariusza Szczurka znajdzie sposób na zatrzymanie bramkostrzelnego duetu przeciwników - Piotr Mikołajec-Dominik Wącior i zgarną komplet oczek? Czy raczej "niebiescy" znowu pokażą się z dobrej i zostawią swojego rywala w polu pokonanych?

1' - GOL! 0:1 Minęło zaledwie 15 sekund od pierwszego tego dnia gwizdka Damiana Pasternaka, a już jesteśmy świadkami pierwszego trafienia. Worek z bramkami rozwiązuje Piotr Mikołajec, strzelając po długim, jeszcze od słupka.
2' - Kolejny strzał Mikołajca, tym razem jednak Daniel Loba nie daje się zaskoczyć i zatrzymuje strzał i dobitkę. Później mamy jeszcze poprawkę Dawida Mrowca i poprzeczkę!
5' - Pierwsze minuty to ciągłe ataki Cloudu, które Geostandard stara się odpierać.
9' - Piłkę na linii pola karnego dostaje Piotr Seifert, obraca się z nią i strzela, futbolówka jednak przelatuje obok słupka.
12' - Rzut rożny dla Cloud, z narożnika dośrodkowuje Ricardo Felipe Carvalho Leal, a Adam Kubiczek głową posyła piłkę nad poprzeczką.
13' - Udane wyjście z bramki golkipera Cloud zaprzepaszcza szanse Geostandardu na wyrównanie.
14' - Dominik Wącior uderza z głowy, głowa jednak nie jest skalibrowana i piłka do siatki nie wpada.
15' - Pierwszy celny strzał Geostandardu, autorem uderzenia jest Mirosław Wąsik.
16' - GOL! 0:2 Cloud FC podwyższa prowadzenie! Marek Napierała zabrał się z piłką i popędził prawym skrzydłem, następnie odegrał futbolówkę do Jose Fernandeza Bustamante, a ten, że był blokowany i nie miał jak oddać strzału, przytomnie odegrał piłkę do swojego kolegi o jeszcze dłuższym nazwisku - Ricardo Felipe Carvalho Leal'a. Ricardo nie zawodzi i umieszcza futbolówkę w siatce!
17' - Znów groźnie zrobiło się w polu karnym Geostandardu, zagrożenie odżegnał jednak skuteczną interwencją Wąsik.
18' - GOL! 0:3 Na dwie minuty przed przerwą mamy jeszcze podwyższenie rezultatu! Faulowany zostaje Szymon Wącior, za co Damian Pasternak dyktuje rzut wolny dwa metry za linią pola karnego. Pada wiele mówiące hasło "Marek! Przymierz!" i faktycznie, do piłki podchodzi Marek Napierała, jednak ma inny pomysł na rozegranie stałego fragmentu gry niż "przymierzenie". Zostaje to skrytykowane przez jego kolegów z ławki rezerwowych ("Ale zjeb...!"; "Tak trochę na kontrę zagraliście!"), ale Cloud nie ma na co narzekać, bo w ostateczności piłkę przejmuje Jose Fernandez Bustamante i odgrywa do Piotra Mikołajca, a ten daje powód do uśmiechu sobie i swoim kolegom umieszczając piłkę w siatce! Cieszy to również Marka Napierałę, który czuje się w pełni rozgrzeszony za rozegranie rzutu wolnego ("Widzicie, gdybym tego nie zjeb... nie było by gola!").
22' - Zamieszanie w polu karnym Cloudu, na bramkę Tomasza Kinala uderza Wojciech Gradowski, trafia jednak w sam środek i golkiper nie ma większych kłopotów z opanowaniem futbolówki.
26' - Groźny strzał Jose Fernandeza Bustamante, piłka mija jednak słupek o 2,5 m.
28' - Bardzo dobrą okazję na strzelenie honorowej bramki ma Mateusz Ponikowski, mamy jednak do czynienia ze "zmarnowaną setką" i futbolówka zamiast wpaść do siatki wędruje wysoko nad bramką.
29' - Kontra Cloudu, Bustamante zagrywa do Mikołajca, jednak świetne wyjście zalicza Loba i z podwyższenia nic nie wychodzi.
29' - Znów w akcji Mikołajec, jednak trafia wprost w Lobę.
31' - Kolejna dogodna sytuacja Cloud spisana zostaje na straty. Całość zaczyna się właśnie od ... straty, a konkretnie zgubienia piłki przez Kamila Mońko. Z prezentu nie korzysta jednak Leal, który dwukrotnie trafia w Lobę.
32' - Po strzale z dziesiątego metra Adama Kubiczka piłka trafia w poprzeczkę!
35' - GOL! 0:4 Dominik Wącior znajdując się w lewej części pola karnego otrzymuje od kolegów znakomite podanie, a że nikt z Geostandardu nie ma zamiaru kryć napastnika Cloud, pozostaje mu tylko umieszczenie piłki w siatce, co też czyni i to całkiem efektownie, bo piłka odbija się jeszcze od słupka.
36' - Geostandard usilnie pracuje nad bramką honorową. Marcin Dębowski trafia najpierw w bramkarza, a później w piłkołap.
38' - Znów groźnie robi się w polu karnym Geostandardu, zamieszanie wyjaśnione zostaje przez Wąsika i mamy rzut rożny. Po kornerze strzał głową oddaje Dominik Wącior, ale że piłka idzie w środek Loba problemów z obroną większych nie ma.
39' - Mariusz Szczurek zagrywa do Mateusza Ponikowskiego, a ten strzela, jednak do ostatnich minut koncentracji nie traci Tomasz Kinal, dzięki czemu mecz kończy z czystym kontem.

Cloud FC okazało się być tego dnia w lepszej dyspozycji i przez większą część spotkania kontrolowało grę, co przełożyło się na pięć trafień. Wygrana pozwoliła odskoczyć drużynie Pawła Mikułko od swojego dzisiejszego rywala na pięć punktów i pozostanie w pierwszej lidze jest jak najbardziej realne. Geostandard znajduje się w strefie spadkowej, żeby z niej uciec musi zapunktować w kolejnym meczu, który rozegra z Victorią Wrocław. Najbliższym rywalem Cloud będzie natomiast trzeci w tabeli FC Spec.