25.05 godz. 18:25, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
Wielka Niewiadoma
4 : 0
( 2 : 0 )
Skład: Szczurek, Szczurek, Loba, Król, Gradowski, Dębowski, Szczurek, Ponikowski, Wąsik
Skład: Biegański, Ciupiński, Sierakowski, Smarzyński, Markowski, Fornal, Jaskowski, Korecki, Czajka
35' Marcin Dębowski
14' Adam Smarzyński
20' Andrzej Jaskowski
22' Adam Smarzyński
25' Andrzej Jaskowski
31' Grzegorz Korecki
Zawodnik meczu: Adam Smarzyński (Dobre zawody w wykonaniu tego zawodnika. Dwie bramki oraz dobry przegląd pola i współpraca z kolegami pomogły w odniesieniu ważnego zwycięstwa.)

Mecz w którym walki na pewno nie będzie brakować, gdyż z jednej strony Wielka Niewiadoma, która aby walczyć o mistrzostwo i gonić Szpilmacherów musi wygrać, a z drugiej strony ekipa Geostandardu, która jako debiutant znajduje się w strefie spadkowej i każdy zdobyty punkt może zaważyć na utrzymaniu. Czy Wielka Niewiadoma zbliży się do lidera? Czy to Geostandard sprawi sensacje i zdobędzie cenne punkty? Odpowiedzi na te pytania za około 45 minut.

Donośny gwizdek sędziego rozpoczyna pierwsze starcie dzisiejszego dnia, a dokładnie mecz Wielkiej Niewiadomej kontra Geostandard. Początkowe minuty to spokojne wymiany piłki z obu stron w których dokładniejsze podania, a co za tym idzie groźniejsze sytuacje były po stronie Wielkiej Niewiadomej. Dobrze w mecz wszedł Czajka i w pierwszej indywidualnej akcji po ścięciu z lewego skrzydła w pole karne oddał strzał, który pewnie łapie Loba. Z minuty na minutę składne akcje Wielkiej Niewiadomej stwarzały coraz więcej problemów obronie rywala, ale niecelne strzały bądź dobre interwencje bramkarza sprawiały iż na tablicy nadal widniało 0-0. W jednej z kolejnych akcji "biali" tracą piłkę co stwarza okazję do kontry ekipie Mariusza Szczurka, ale mimo iż trójka "czarnych" brała udział w tym ataku to będący przy piłce Dębowski w próbie podania do Piotra Szczurka popełnia błąd i zbyt słabo zagrywa piłkę, która trafia pod nogi rywala. Kolejne minuty to dominacja Wielkiej Niewiadomej, która ustawia sobie rywala i dyktuje tempo gry. Czajka coraz częściej oddaje groźne strzały, a Jaskowski wraz ze Smarzyńskim dobrze rozgrywają piłkę, którą wzrokiem starają sie dogonić zawodnicy Geostandardu. Mimo iż "czarni" nie mają zbyt wielu okazji do zdobycia bramki to w ósmej minucie nadaża się kolejna okazja do przeprowadzenia kontry i tym razem znów sytuacja 3 na 2 pod bramką Wielkiej Niewiadomej, ale Ponikowski chyba się podpalił i zza pola karnego podjął decyzję o oddaniu strzału po którym piłka wyleciała poza piłkołap. Czternasta minuta i mamy pierwsze trafienie dla Wielkiej Niewiadomej GOL! 1-0 W pole karne wpada Smarzyński, który dostał dobre podanie od Czajki i stzałem po ziemi obok nogi bramkarza pakuje piłkę do siatki. Po tym trafieniu mecz stał sie jednostronny, mimo to Geostandard w trzeciej swojej kontrze, którą w tej sytuacji powinien zakończyć powodzeniem znowu zawodzi. Ponikowski w sytuacji 3 na 1 pomylił się po raz kolejny i podaje wprost do rywala. Im bliżej przerwy tym częściej przy piłce "biali", którzy ani myślą oddawać inicjatywę rywalowi który i tak poprzez niecelne zagrania czy też marnowanie dogodnych sytuacji nie stresuje zbytnio bramkarza przeciwnika. Poderwać swoją drużynę do odważniejszych ataków próbował Dębowski i chociaż na spokoju potrafił minąć paru rywali to w ostatecznym rozrachunku nie miał do kogo skierować ostatniego podania, bądź też oddawał strzały po, których rezerwowi udawali się w poszukiwaniu piłki.GOL! 2-0 Końcówka pierwszej połowy nie zapowiadała zmiany rezultatu i właśnie szybki wyrzut Sierakowskiego zaskoczył obecnych na boisku graczy Geostandardu w ten sposób iż piłka przeleciała przez wszystkie formacje i spadła na nogę znajdującego się w polu karnym Jaskowskiego, a ten precyzyjnie strąca piłkę obok zaskoczonego bramkarza. Początek drugiej połowy wskazywał na to iż rozpędzeni gracze Wielkiej Niewiadomej nie zadowolą się dwubramkowym prowadzeniem.GOL! 3-0 I to w dwudziestej drugiej minucie byliśmy świadkami podwyższenia wyniku przez Smarzyńskiego, który z koła środkowego oddaje mocny strzał po długim słupku i zasłonięty Loba nie jest w stanie interweniować. Napór trwa. Wielka Niewiadoma próbuje po raz kolejny, a Geostandard próbuje nie stracić kolejnych bramek. Obrona bramki "czarnych" nie zdaje jednak w tym meczu swojej funkcji w odpowiedni spób co szybko wykorzystują gracze Wielkiej Niewiadomej. GOL! 4-0 dwudziesta piąta minuta szybkie podwyższenie i zabójczy początek drugiej części spotkania. Tym raz po raz drugi w tym meczu, a poraz czwarty dla drużyny trafia Jaskowski, który po odbiciu przez bramkarza mocnego strzału Koreckiego dopada do piłki i dobija z lewego skrzydła po długim słupku. Dominacja Wielkiej Niewiadomej i nieporadność Geostandardu to obraz reszty spotkania na domiar czego w szeregi "czarnych" wkradała się nerwowość i chęć zdobycia chociaż bramki honorowej. W trzydziestej pierwszej minucie byliśmy świadkami otrzymania żółtej kartki przez Koreckiego, który po tym jak został sfaulowany użył wobec sędziego niewybrednego słownictwa i usiadł na dwie minuty na ławkę. Mimo przewagi nic nie wychodziło w tym spotkaniu ekipie "czarnych". Kolejna żółta kartka w tym meczu tym razem dla gracza Geostandardu i Dębowski po tym jak został sprowokowany we wcześniejszej akcji postanowił odegrać się w obronie i faulem od tyłu ściął z nóg Czajkę. Końcówka nie przniosła zmiany rezultatu, a mecz był widowskiem do jednej bramki. Z wyniku zadowoleni wyszli gracze Wielkiej Niewiadomej, którzy po tym spotkaniu zbliżyli się do lidera i wciąż liczą się w walce o mistrzostwo jednak nie mogą tracić punktów i muszą liczyć na potknięcie Szpilmacherów.

autor: Piotr Baran