23.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
11 : 4
( 6 : 1 )
Skład: Skiba, Grubiak, Pilarczyk, Gromko, Pawłowski, Krzyżanowski, Czuchraj
Skład: Wącior, Napierała, Mrowiec, Kubiczek, Jaworski, Mikołajec, Seifert, Kinal, Carvalho Leal, Bustamante
6' Arkadiusz Grubiak
21' Rafał Pilarczyk
25' Arkadiusz Grubiak
38' Rafał Pilarczyk
1' Piotr Mikołajec
5' Piotr Mikołajec
8' Ricardo Filipe Carvalho Leal
10' Adam Kubiczek
15' Dominik Wącior
16' Piotr Mikołajec
19' Adam Kubiczek
31' Piotr Mikołajec
31' Dominik Wącior
32' Adam Kubiczek
36' Adam Kubiczek
40' Piotr Seifert
Zawodnik meczu: Piotr Mikołajec (Piotrek po raz kolejny był kreatorem gry Cloud. Odznaczał się niezwykłą aktywnością, bedąc trudnym graczem do zatrzymania przez obrońców Solidu. Strzelił cztery bramki i zanotował kilka asyst. Wyróżnić należy również Adama Kubiczka. )

Jako pierwsi spośród pierwszoligowców na murawę boiska przy ulicy Skwierzyńskiej wybiegną gracze Cloud FC i SolidGrowth Finance. Jedni i drudzy usilnie walczą o pozostanie w lidze, sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli i w razie wygranej - wysokczą ze strefy spadkowej. Ostatnio dawny IBM Blue niespodziwanie rozbił Visionicę - 7:1 i teraz będzie chciał pójść za ciosem. U "Złotów" frustracja narasta, bowiem przegrały pięć ostatnich spotkań. Kiedyś jednak będą musiały się przełamać i muszą zrobić to jak najszybciej. Tutaj nikt nogi odstawiać nie będzie, a każdy zrobi wszystko, aby jego drużyna, po końcowym gwizdku sędziego, cieszyła się z odniesienia istotnej wygranej. Solid zagra w bardzo okrojonym składzie - gołą siódemką i z wrocbalowym "kamerzystą" - Łukaszem Czuchrajem - między słupkami.

1' (1:0) - Mocny początek Cloud FC. Piłkę w pole karne dostaje Piotr Mikołajec i strzałem z główki pokonuje Łukasza Czuchraja.
3' Marcin Krzyżanowski oddaje strzał sprzed pola karnego, który z trudem do boku zbija Tomasz Kinal.
4' Mikołajec z powietrza strzela - w słupek bramki SolidGrowth Finance!
5' (2:0) - Jose Fernandez Bustamante w tempo zagrywa do Mikołajca, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pakuje piłkę do siatki.
6' (2:1) - Arkadiusz Grubiak oddaje strzał z woleja, który wpada do siatki tuż przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez Kinala.
7' Centra Marka Napierały z prawej strony i Czuchraj z trudem przenosi futbolówkę nad poprzeczkę.
8' Ostry faul Ricardo Felipe Carvalho Leala na Rafale Pilarczyku i Damian Pasternak pokazuje graczowi "niebieskich" - żółtą kartkę.
9' Mocny strzał Napierały z dystansu i z trudem piłkę spoza światło bramki - nogą zbija - Czuchraj.
10' (3:1) - Adam Kubiczek oddaje strzał sprzed pola karnego, który wpada do siatki tuż przy dalszym słupku bramki strzeżonej przez Czuchraja.
14' Mocna próba Bustamante z dalszej odległości przelatuje tuż nad poprzeczką.
15' (4:1) - Mikołajec z linii końcowej zagrywa idealnie na przedpole do niepilnowanego Dominika Wąciora, który strzałem do pustej bramki podwyższa prowadzenie Cloud.
16' (5:1) - Cloud idzie za ciosem i hattricka kompletuje Mikołajec pokonując Czuchraja strzałem z pola karnego.
17' Wojciech Pawłowski w tempo zagrywa do Grubiaka, a ten oddaje mocne uderzenie, które przed siebie odbija Kinal.
19' (6:1) - D.Wącior centruje piłkę w pole karne do Kubiczka, który na najbliższej odległości strzelając nie daje żadnych szans Czuchrajowi na dobrą interwencje!
20' Kubiczek z dystansu i Czuchraj odbija to uderzenie nogami.
21' Kubiczek staje oko w oko z Czuchrajem i przegrywa ten pojedynek z dobrze wychodzącym do niego golkiperem.
21' (6:2) - Mocny strzał Pilarczyka z dystansu i piłka wpada do siatki tuż przy słupku!
22' (7:2) - D.Wącior mija obrońcę i oddaje płaski strzał, który po pechowej interwencji Czuchraja ląduje w siatce.
24' Tomasz Gromko strzałem z dystansu stara się zaskoczyć bramkarza rywali, ale ten jest dobrze ustawiony i zbija futbolówkę do boku.
25' (7:3) - Grubiak pokonuje Kinala po raz drugi w tym meczu, zmiejszając tym samym przewagę Cloud FC.
28' Dwa grożne strzały SolidGrowth Finance. Pawłowski technicznie uderza - obok słupka. Po chwili strzela Gromko - wprost w koszyczek bramkarzowi.
31' Płaski strzał Pilarczyka nieznacznie mija dalszy słupek bramki "niebieskich".
31' (8:3) - Mikołajec z łatwością mija obrońcę, staje oko w oko z Czuchrajem i nie daje mu najmniejszych szans na udaną interwencje.
32' (9:3) - Precyzyjny strzał Adama Kubiczka ląduje w bramce tuż przy słupku obok bezradnie interweniującego Czuchraja.
33' Napierała z dystansu trafia w słupek!
35' Pawłowski oddaje kąśliwy strzał z ostrego kąta, który instynktownie zostaje obroniony przez Kinala.
35' Pilarczyk z powietrza uderza - Kinal zbija piłkę do boku.
36' Dawid Mrowiec idealnie zagrywa do D.Wąciora, a ten mając przed sobą tylko bramkarza - uderza minimalnie obok bramki.
36' (10:3) - Kubiczek mija obrońcę i oddaje mocny strzał, który wpada do siatki tuż pod poprzeczkę.
38' Grubiak z główki i Kinal na raty wyłapuje to uderzenie.
39' (10:4) - Krzyżanowski zagrywa na wolne pole do Pilarczyka, a kapitan SolidGrowth Finance oddaje strzał, który wpada do siatki tuż przy słupku!
40' (11:4) - Piotr Seifert dostaje piłkę w pole karne i strzałem obok wychodzącego Czuchraja kończy strzelanie w tym meczu!

Cloud doszczętnie wykorzystał kłopoty kadrowe rywala i odniósł wysoką wygraną. Jest to drugie zwycięstwo tej drużyny z rzędu, które pozwala realnie myśleć nad pozostaniem w elicie. Co do teamu Rafała Pilarczyka to jest w kryzysie, przegrywając piąty mecz z rzędu. Jeżeli "bordowi" chcą się w pierwszej lidze utrzymać - muszą w najbliższych meczach zacząć punktować, bo widmo spadku w ich przypadku - staje się coraz bardziej realne. Następne pary meczowe obu ekip to: SolidGrowth Finance - Asplex oraz Geostandard II - Cloud FC.