Skład: Wącior, Wącior, Napierała, Kubiczek, Jaworski, Wróbel, Mikołajec, Seifert, Kinal, Carvalho Leal, Jędrzejak, Bustamante
Skład: Luty, Asaad, Pozowski, Półtorak, Fleming, Fleming, Safi
31' Paweł Jędrzejak
38' Dominik Wącior
40' Dominik Wącior
36' Ricky Fleming
Zawodnik meczu: Piotr Mikołajec (Piotrek był jednym z głównych architektów ważnej wygranej. Mikołajec strzelił dwie bramki i zanotował dwie asysty. Wyróżnić trzeba również Pawła Jędrzejaka. )

Poniedziałek przyniesie inauguracje w rozgrywkach ligowych, a pierwsi na murawę boiska przy Skwierzyńskiej wybiegną zawodnicy Visionicy i Cloud FC. Jedni i drudzy na chwilę obecną skupieni są na walce o utrzymanie, a niżeli o coś bardziej górnolotnego. "Czerwoni" mają cztery punkty przewagi nad dawnym IBM Blue i to stawia ich w roli faworytów. "Niebiescy" muszą uważać, bo ofensywny duet przeciwników - Nazad Asaad-Jacek Kocur jest w stanie rozmonotwać każdą defensywę w lidze. Cloud jak zjawi się na meczu w optymalnym składzie to emocji zabraknąć nie powinno. Asaada i Kocura będą chcieli przyćmić Marek Napierała wraz z Piotrem Mikołajcem. Pytanie tylko czy dadzą radę? Przekonamy się już za 40 minut! Niestety "czerwoni" zagrają dzisiaj w mocno okrojonym składzie - bez ani jednej zmiany i bez jednego ze swoich liderów - Kocura.

3' Piotr Mikołajec dostaje piłkę w pole karne i decyduje się na uderzenie z dość ostrego kąta, które pewnie nogami broni Leszek Półtorak.
6' Ricky Fleming z główki strzela wprost w koszyczek Tomaszowi Kinalowi.
8' (0:1) - Mikołajec mija obrońcę i oddaje natychmiastowy strzał, który po interwencji bramkarza - wpada do siatki tuż przy słupku.
10' Nazad Asaad technicznie strzela z dystansu - przed siebie piłkę odbija Kinal.
11' Marek Napierała z woleja oddaje strzał na bramkę, który przelatuje nad poprzeczką.
12' R.Fleming sprzed pola karnego - uderza w słupek!
14' Ricardo Felipe Carvalho Leal sprzed pola karnego próbuje swoich sił, ale uderza tuż obok słupka.
15' Kolejne techniczne uderzenie Asaada - pewnie wyłapuje Kinal.
21' Kontra Cloud zakończona przez Mikołajca strzałem z powietrza, który przed siebie odbija Półtorak.
22' Asaad w tempo zagrywa do Jerzego Lutego, a ten z bliska oddaje strzał, który z trudem na raty wyłapuje Kinal.
23' (0:2) - Mikołajec dostaje piłkę od Jose Fernandeza Bustamante i sprytnym uderzeniem z piętki zaskakuje Półtoraka.
24' R.Fleming stara się zaskoczyć Kinala, ale uderza tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
24' (0:3) - Daleka piłka na pole karne Visionicy. Do takowej dopada Paweł Jędrzejak i strzałem obok starającego się interweniować Półtoraka - wpisuje się na listę strzelców.
25' Asaad do R.Fleminga i ten oddaje strzał z prawej strony, który przelatuje obok słupka.
29' (0:4) - Jędrzejak ładnym strzałem z woleja sprzed pola karnego pokonuje Półtoraka.
31' (0:5) - Zabójcza kontra Cloud. Dwóch zawodników tej drużyny staje oko w oko z bramkarzem Visionicy. Mikołajec w tempo podaje do lepiej ustawionego Jędrzejaka, a ten uderzeniem do pustej bramki podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
33' Bustamante sprzed pola karnego uderza - obok słupka.
35' Dominik Wącior z rzutu wolnego strzela. Ten strzał zamienia się w podanie do Napierały, który mając przed sobą tylko bramkarza - uderza minimalnie obok bramki.
36' (1:5) - Miraj Safi centruje piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Tam w zamieszaniu futbolówkę do siatki, z najbliższej odległości pakuje Cian Fleming.
38' (1:6) - Strzał Napierały Półtorak broni, ale wobec dobitki Dominika Wąciora jest już bezradny.
38' Kontuzji doznaje Safi, który walcząc o piłkę z rywalem - rozcina sobie łuk brwiowy.
39' Wącior staje oko w oko z Półtorakiem i przegrywa ten pojedynek.
40' (1:7) - Adam Kubiczek w tempo zagrywa do Dominika Wąciora, a ten strzałem przy słupku nie daje żadnych szans bramkarzowi rywali.

Poprzednio Awansowała FC zagrała najlepszy mecz w tym sezonie i nie dała żadnych szans osłabionej kadrowo Visionice. "Niebiescy" grali z polotem, bardzo ofensywnie i to się opłaciło. Tylko w pierwszej połowie team Marcina Malca stawiał opór przeciwnikowi, ale w drugiej odsłonie zabrakło już sił i stąd też wysoka porażka. Marek Napierała i jego koledzy poprzez wygraną przedłużyli swoje szanse na pozostanie w elicie, z kolei o takowe ciągle walczy ich rywal, który ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Cloud FC następnym razem o kolejne punkty powalczy z SolidGrowth Finance, zaś Visionica "skrzyżuje rękawice" z FC Budowlanką.