12.05 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Adrian Miedziński
( 0 : 3 )
Skład: Gołos, Gołos, Masztalerz, Kalinowski, Kaban, Przybyszek, Kalinowski, Sokołowski, Trebenda
Skład: Napierała, Wróbel, Mikołajec, Seifert, Carvalho Leal
9' Kamil Sokołowski
15' Kamil Sokołowski
16' Paweł Kalinowski
23' Tomasz Trebenda
25' Radosław Gołos
27' Paweł Kalinowski
32' Mariusz Przybyszek
33' Arkadiusz Gołos
35' Arkadiusz Gołos
39' Krzysztof Kaban
40' Krzysztof Kalinowski
29' Marek Napierała
Zawodnik meczu: Kamil Sokołowski (To właśnie Jego bramki oraz zagrania otworzyły wynik tej potyczki, która nie układała się po myśli "Szpilek", aż do trafienia Kamila. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobrze broniący Krzysztof Wróbel.)

Szpilmacherzy po zwycięskim spotkaniu z SolidGrowth Finance "skrzyżują rękawice" z przedostatnim zespołem w stawce - Cloud FC. Bukmacherzy są zgodni - "Szpilki" zgarną komplet punktów. Wszystkie aspekty przemawiają za nimi - team Pawła Kalinowskiego posiada najlepszą ofensywę (32 goli) i jedną z najbardziej szczelnych bloków obronnych (8 goli straconych). Ich rywale strzelili dotychczas siedem goli i aż dwadzieścia stracili (drugi najgroszy i trzeci wynik od końca). Potentat nie może jednak zlekceważyć outsidera, bowiem piłka nożna zna już wiele takich przypadków, że murowany faworyt gubił punkty. Ekipa Łukasza Jaworskiego musi jednak wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, zagrać ambitnie i skutecznie, a może napsuje krwi Szpilmacherom. Miejmy nadzieje, że nie będziemy świadkami meczu do jednej bramki i doświadczymy wielu emocji.

1' Cloud FC gółą piątką... to zwiastuje katastrofę dla tej drużyny.
3' Obok bramki uderza Piotr Mikołajec.
5' Obraz meczu prezentuje się następująco: Szpilmacherzy nie opuszczają połowy rywala, raz po raz uderzając na bramkę strzeżoną przez Krzysztofa Wróbla. "Niebiescy" nastawili się "murowanie bramki" oraz grę z kontry i jak na razie ta taktyka przynosi efekty.
6' Na rzut rożny uderzenie Krzysztofa Kalinowskiego paruje Wróbel.
7' Za zagranie ręką w polu karnym Henriqueza sędzia dyktuje "jedenastkę"! Do piłki podchodzi Arkadiusz Gołos i przegrywa starcie z Krzysztofem Wróblem!
8' Po strzale Kabana futbolówkę nad poprzeczkę przenosi Wróbel!
9' Dwójkowa akcja A.Gołosa z Kabanem i po uderzeniu tego pierwszego piłka odbija się od poprzeczki, następnie linii bramkowej i wraca do gry.
9' GOL! (0-1) - Po minięciu goalkeepera piłkę do pustej bramki pakuje Kamil Sokołowski.
11' Kolejna pewna interwencja Wróbla, tym razem po strzale Mariusza Przybyszka.
13' Z dystansu uderza Przybyszek i piłkę chwyta Krzysztof Wróbel.
15' GOL! (0-2) - Tomasz Trebenda zagrywa do Kamila Sokołowskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem przy słupku (oraz od słupka) pokonuje Krzysztofa Wróbla.
17' GOL! (0-3) - Kolejna bramka dla "Szpilek", a na listę strzelców wpisuje się Paweł Kalinowski.
19' Kontra "Chmur" i po uderzeniu Mikołajca futbolówkę na rzut rożny odbija Jakub Masztalerz.
21' Drugą odsłonę rozpoczynamy od niecelnego uderzenie z własnej połowy Henriqueza.
23' GOL! (0-4) - Wrzutkę Kamila Sokołowskiego strzałem głową na bramkę zamienia Tomasz Trebenda.
25' GOL! (0-5) - Po podaniu Arkadiusza Gołosa w samo okienko bramki uderza Radosław Gołos i mamy kolejne trafienie "Szpilek".
27' GOL! (0-6) - Paweł Kalinowski pewnym strzałem w krótki róg ponownie pokonuje Krzysztofa Wróbla.
29' GOL! (1-6) - Kontra Clouda i po dograniu Piotra Mikołajca bramkę zdobywa Marek Napierała.
32' GOL! (1-7) - "Na raty" bramkę zdobywa Mariusz Przybyszek.
33' GOL! (1-8) - Pogromu ciąg dalszy... Na listę strzelców wpisuje się Arkadiusz Gołos!
35' GOL! (1-9) - Drugie trafienie w tym spotkaniu Arkadiusza Gołosa.
37' Dogranie z autu Kamila Sokołowskiego i strzał A.Gołosa zatrzymuje się na słupku!
39' Minimalnie chybione uderznie lobem Piotra Mikołajca.
39' Indywidualna akcja Piotra Mikołajca zakończona strzałem w poprzeczkę.
39' GOL! (1-10) - Dziło zniszczenia ciąg dalszy! Tym razem bramkarza pokonuje Krzysztof Kaban.
40' GOL! (1-11) - Tuż przed końcowym gwizdkiem Arbitra K.Wróbla pokonuje Krzysztof Kalinowski i po chwili kończymy to spotkanie.

Zdziesiątkowany Cloud FC dość długo rozpaczliwie bronił się przed utratą bramek, a ogromny wkład miał w tym goalkeeper - Krzysztof Wróbel. Efekt? Tylko trzy do zera po pierwszej połowie. Druga odsłona to już totalna dominacja "Szpilek", które aż ośmiokrotnie pokonywały Wróbla i pewnie zwyciężyły grającego w piątkę rywala. "Niebiescy" mimo wysokiej porażki pokazali bardzo ambitną grę, a momentami ciekawy futbol i można gdybać, co by było, gdyby grali Oni w optymalnym składzie... Nie ma co gdybać, liczy się to co jest w sieci, a tutaj bezdyskusyjną dominację pokazali "Czerowni", którzy spotkanie zakończyli z jedenastoma trafieniami! Pewnie zmierzających po tytuł mistrzowski Szpilmacherów w następnej kolejce czeka potyczka z solidnym Tomtexem, natomiast jeśli "Chmury" chcą pozostać w elicie muszą zacząć punktować! Najbliższa okazja już w poniedziałek w straciu z Visionicą.