04.05 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
Wielka Niewiadoma
6 : 0
( 3 : 0 )
Skład: Skiba, Grubiak, Pilarczyk, Przydryga, Gromko, Szymański, Pawłowski, Krzyżanowski
Skład: Biegański, Biela, Smarzyński, Markowski, Fornal, Jaskowski, Korecki, Pilik
25' Tomasz Przydryga
10' Andrzej Jaskowski
12' Kamil Biegański
13' Grzegorz Korecki
17' Bartłomiej Biela
28' Tomasz Markowski
30' Jakub Fornal
36' Grzegorz Korecki
Zawodnik meczu: Grzegorz Korecki (Przez całe spotkanie był bardzo aktywny, raz po raz nękając strzałami goalkeepera rywali. Swój dobry występ udokumentował dwoma trafieniami, a jedno z nich było niebywałej urody.)

Dobrze po blamażu z Visionicą zareagował wicemistrz z poprzedniego sezonu - Wielka Niewiadoma, który ograł Asplex - 5:1 i wraca do walki o najwyższe cele. Żeby sobie sprawy jeszcze bardziej nie skomplikować trzeba pokonać w następnym meczu beniaminka - SolidGrowth Finance. "Złotówy" chociaż nie grają źle, to już trzykrotnie musiały uznać wyższość rywali i czeka ich zacięta walka o pozostanie w elicie. Grając z utytułowanym przeciwnikiem ekipa Rafała Pilarczyka nie stoi na straconej pozycji, ale musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby zaskoczyć potentata. Czy defensywie dowodzonej przez Marcina Krzyżanowskiego uda się zatrzymać tak bramkostrzelnych zawodników jak Andrzej Jaskowski, Tomasz Markowski czy Grzegorz Korecki? Czas pokaże!

1' "Złotówy" bez nominalnego bramkarza, a między słupkami oglądać będziemy Pawła Szymańskiego.
3' Mierzone uderzenie z dystansu Grzegorza Koreckiego ląduje tuż obok bramki.
5' Po strzale Markowskiego piłka odbija się od nogi obrońcy i mamy rzut rożny dla "Biało-czarnych".
7' W odpowiedzi nad bramką przelatuje próba Wojciecha Pawłowskiego.
8' Dwójkowa akcja Bieli z Jaskowskim i uderzenie tego drugiego nogami odbija Szymański.
10' GOL! (1-0) - Będący w polu karnym Andrzej Jaskowski uderza w długi róg i Wielka Niewiadoma wychodzi na prowadzenie.
12' GOL! (2-0) - Dogranie Tomasza Markowskiego "w uliczkę" do Kamila Biegańskiego i mamy drugą bramkę dla "WNu". Ależ "z wielkim spokojem" grający z numerem "4" zawodnik wykańcza to kapitalne dogranie!
13' GOL! (3-0) - Chyba mamy po meczu! Zabójcze trzy minuty w wykonaniu Wielkiej Niewiadomej i po precyzyjnym uderzeniu z dystansu Grzegorza Koreckiego mamy kolejne trafienie dla "Biało-czarnych"! Po uderzeniu Koreckiego piłka odbija się jeszcze od słupka i wpada do siatki!
15' Uderzenie Rafała Pilarczyka nogami odbija Michał Pilik.
17' Za złą zmianę żółtą kartę ogląda Bartłomiej Biela!
19' Po niesygnalizowanym strzale Wojciecha Pawłowskiego refleksem błysnął Michał Pilik i mamy rzut rożny dla "Solidu".

22' Biela zagrywa do Jaskowskiego, lecz ten drugi przegrywa starcie z goalkeeperem rywali.
24' Próbę z dystansu Wojciecha Pawłowskiego pewnie broni Michał Pilik.
25' Za uniemożliwienie wznowienia gry przez bramkarza, żółtą kartę ogląda Tomasz Przydryga.
27' Uderzenie Bartłomieja Bieli ląduje obok bramki.
27' Marcin Krzyżanowski decyduje się na uderzenie z dalszej odległości i mamy... piłkę za płotem...
28' GOL! (4-0) - Kontra "WNu' i po dogranu Bieli do siatki "na raty" trafia Tomasz Markowski.

30' GOL! (5-0) - Po puszczonej korzyści przez Arbitra bramkę zdobywa Jakub Fornal.

32' Ależ "poklepali" "Biało-czarni"! Trójkową akcję Smarzyńskiego-Markowskiego-Jaskowskiego zaprzepaszcza ten ostatni, który z najbliższej odległości trafia w bramkarza!
34' Ojejku co to się teraz stało!? Z kontrą z własnej bramki wychodzi goalkeeper, traci futbolówkę i mamy kontratak "WNu"! Andrzej Jaskowski podaniem mija obrońcę i Tomasz Markowski ma przed sobą pustą bramkę! Niestety gracz Wielkiej Niewiadomej przewraca się na piłcę i wracający obrońcy wybijają futbolówkę! To była sytuacja nie 100%, a raczej 1000%!!!
36' GOL! (6-0) - Finezja poniosła Grzegorza Koreckiego, który strzałem w stylu brazylijskich gwiazd futbolu ponownie wpisuje się na listę strzelców! (Bramka do obejrzenia w skrócie).

38' Sam na sam z bramkarzem wychodzi Rafał Pilarczyk i górą z tego starcia wychodzi Tomasz Pilik!
40' Po dograniu Andrzeja Jaskowskiego bardzo niecelnie uderza Jakub Fornal.
40'
Koniec spotkania.

Bez większych problemów Wielka Niewiadoma rozprawiła się z niżej notowanym rywalem i potwierdziła swoje mistrzowskie aspiracje. Niestety grające bez nominalnego goalkeepera "Złotówy" nie miały zbyt wiele z gry i zostały wypunktowane przez "WN". W następnej kolejce "Biało-czarni" zagrają z nieobliczalnym Tomtexem, natomiast walczący o utrzymanie SolidGrowth Finance zmierzy się z kolejnym pretendentem do "Majstra" - Szpilmacherami!