04.05 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Damian Pasternak
1 : 0
( 0 : 0 )
Skład: Nowotarski, Tyc, Pawlak, Tymieniecki, Polak, Różalski, Kubel, Wróblewski, Grygowski
Skład: Gołos, Sapa, Gołos, Hauzer, Masztalerz, Kalinowski, Przybyszek, Kalinowski, Sokołowski
17' Grzegorz Tymieniecki
32' Grzegorz Tymieniecki
38' Kamil Sokołowski
Zawodnik meczu: Miłosz Grygowski (Gdyby nie Jego świetne interwencje rywal zdobyłby o wiele więcej bramek i pewnie ograł "VW". Skapitulował dopiero w 38 minucie, gdy rywale wyszli "dwóch na jednego" i był kompletnie bez szans. Na wyróżnienie zasługuje Kamil Sokołowski.)

Nie ma mocnych na Szpilmacherów, którzy na starcie sezonu grają najlepiej, to znaczy najrówniej, zostawiajac kolejnych przeciwników w polu pokonanych. Efekt - komplet punktów i samodzielna pozycja lidera, która pozwala bardzo realnie myśleć o odzyskaniu mistrzowskiego tytułu. Teraz "Szpilki" będą chciały powiększyć swoją przewagę nad resztą stawki, ale do tego jest konieczna wygrana z ambitnym beniaminkiem - Victorią Wrocław. Po wygranej na inauguracje, w kolejnych trzech spotkaniach gracze Krzysztofa Tyca zanotowali trzy porażki i skazani jak na razie są na walkę o pozostanie w elicie. Jednakże terminarz tej drużyny do łatwych nie należał, bowiem minimalnie przegrali już z Wielką Niewiadomą i nawiązali walkę ze Specem. Teraz pora na brązowego medalistę z jesienii. Jeżeli "niebiescy" zjawią się na Skwierzyńskiej w najmocniejszym składzie, to powalczą o punkty, jeżeli nie - nie powinno być nadziei dla pierwszoligowego debiutanta. Czy najlepsza ofensywa w lidze zostanie zatrzymana przez Marcina Kitka i jego partnerów? Zobaczymy.

2' Kapialne podanie Łukasza Hauzera do Kamila Sokołowskiego, lecz popularny "Sokół" nie kończy strzałem dogrania kolegi.
4' Bardzo niecelnie z dystansu uderza Paweł Kubel.
6' Dwójkowa akcja Wróblewskiego z Różalskim i strzał tego pierwszego okazuje się chybiony.
8' Wrzutka z autu Pawła Kalinowskiego zatrzymuje się na plecach Tymienieckiego i spada pod nogi kapitana "Szpilek", który oddaje mocny strzał, lecz niecelny.
10' Po zagraniu z rzutu wolnego Kubela na uderzenie decyduje się Grzegorz Tymieniecki, lecz jego "bomba" zatrzymuje się na plecach defensora w czerwonej koszulce.
12' Krzysztof Kalinowski po minięciu rywala uderza tuż nad poprzeczką.
14' Odpowiedź Grzegorza Tymienieckiego także niecelna.
17' Zółta kartka dla Grzegorza Tymienieckiego za niepotrzebną dyskusję z Arbitrem!
19' Zagranie z rzutu rożnego K.Kalinowskiego wprost pod nogi Kamila Sokołowskiego, lecz uderzenie tego drugiego "piętką" pewnie broni Miłosz Grygowski.

22' Z rzutu wolnego tuż obok słupka uderza Kamil Sokołowski.
24' Paweł Kalinowski decyduje się na strzał z dalszej odległości i futbolówkę odbija Miłosz Grygowski.
26' Z rzutu wolnego pośredniego Kamil Sokołowski dogrywa do Krzysztofa Kalinowskiego i refleksem błysnął Grygowski, który zbił futbolówkę do boku!
28' Pawlak z dystansu i piłka ląduje w "koszyczki" Jakuba Masztalerza.
30' Rękoma strzał z pola karnego Huberta Nowotarskiego do boku zbija Masztalerz.
32' Za przerwanie kontry rywala żółtą kartkę ogląda Grzegorz Tymieniecki! Nieodpowiedzialne zachowanie gracza "VW", który miał już na swoim koncie żółty kartonik i w konsekwencji mamy czerwoną kartę oraz koniec meczu dla tego gracza!
34' Kąśliwie, ale minimalnie niecelnie z dystansu uderza Michał Wróblewski.
36' Strzał Sokołowskiego pewnie broni Miłosz Grygowski.
37' Bardzo niecelnie z rzutu wolnego uderza Przybyszek.
38' Złe wznowienie gry przez Grygowskiego, który zagrywa futbolówke prosto pod nogi Krzysztofa Kalinowskiego, a ten marnuje "prezent" i fatalnie kiksuje...
38' GOL! (1-0) - Kontra "Szpilek" i po dograniu Łukasza Hauzera bramkę zdobywa Kamil Sokołowski! Czyżby to trafienie zadecydowało o końcowym triumfie Szpilmacherów?
39' Z rzutu wolnego bardzo niecelnie uderza Hubert Nowotarski i grę od własnej bramki wznowi Jakub Masztalerz.
40'
Koniec spotkania.

O wyniku spotkania zadecydowała jedna akcja, którą skutecznie wykończyli gracze Szpilmacherów. Po raz kolejny bardzo ciężkim rywalem dla faworytów byli zawodnicy Victorii Wrocław, lecz po raz kolejny nie ugrali choćby punkty w tych starciach. Dla "Szpilek" była to szósta wygrana w tym sezonie i w następnym staciu z SolidGrowth Finance postarają się umocnić na pozycji lidera. O przełamanie pasma porażek "VW" zagra z FC Budowlanką i jeśli "Niebiescy" chcą myślęć o pozostaniu w pierwszej lidze muszą zacząć zdobywać punkty!