20.04 godz. 19:10, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
1 : 2
( 1 : 0 )
Skład: Luty, Asaad, Szeligowski, Pozowski, Półtorak, Sikorski, Fleming, Jański, Fleming, Safi
Skład: Biela, Ciupiński, Sierakowski, Smarzyński, Różewicz, Markowski, Fornal, Jaskowski, Korecki
29' Nażad Asaad (Rzut karny)
38' Szymon Sikorski
40' Cian Fleming
20' Grzegorz Korecki
Zawodnik meczu: Nażad Asaad (Kreator gry swojego zespołu, jeden z wielu autorów zwycięstwa nad pretendentem do mistrzowskiego tytułu! Na wyróżnienie zasługują również Miraj Safi oraz Leszek Półtorak.)

Drużyny, która w zeszłym sezonie potrafiła napsuć krwi faworytom nie przypomina narazie Visonica, która zamyka ligową tabelę i ciężko będzie zdobyć jej ligowe skalpy grając z wicemistrzem - Wielką Niewiadomą. Do składu tej ekipy wrócił po jednosezonowym rozbracie - Grzegorz Korecki i wraz z Andrzejem Jaskowskim i jego kolegami mają zneutralizować Speca i zdobyć swój pierwszy tytuł przy Skwierzyńskiej. Do tego potrzebne są punkty z teamem Marcina Malca, który jak zjawi się na meczu w najmocniejszym składzie z Nazadem Asaadem i Jackiem Kocurem to jest w stanie powalczyć. Liczymy na bardzo wyrównane widowisko, w którym losy tego, kto zwycięży, będą toczyć do ostatniego gwizdka sędziego.

2' Od pierwszych minut oglądamy natarcie graczy Andrzeja Jaskowskiego.
4' Techniczą próbę Asaada do boku paruje Maciej Sierakowski.
6' Po uderzeniu Seweryna Jańskiego mamy rzut rożny dla Visionicy.
8' Dwójkowa akcja Jaskowskiego z Koreckim i po uderzeniu tego drugiego mamy słupek!
10' Zabawił się z piłką oraz rywalami Asaad, po czym wrzucił futbolówkę wprost na głowę Lutego, lecz ten uderza minimalnie niecelnie.
12' To powinien być gol! Bartłomiej Biela odnajduje w polu karnym Grzegorza Koreckiego, a ten stojąc metr od bramki uderza wysoko nad poprzeczką.
14' Po strzale Nażada Asaada nogami interweniuje Maciej Sierakowski.
15' Najpierw w boczną siatkę uderza Ricky Fleming, a po chwili próbę Bieli chwyta Leszek Półtorak.
17' Jakub Fornal uderza bardzo mocno i futbolówka po rękach bramkarza zatrzymuje się na poprzeczce!
19' Zza pola karnego przymierzył Andrzej Jaskowski, lecz minimalnie się pomylił.
20' GOL! (1-1) - Biela zagrywa w pole karne, tam obrońcy wybijają futbolówkę zbyt krótka, a ta spada pod nogi Koreckiego, który precyzyjnym strzałem otwiera wynik spotkania!
21' Miraj Safi z autu zagrywa wprost na głowę Jańskiego, lecz to uderzenie okazuje się chybiona.
23' Kontra "WN"! Grzegorz Korecki zagrywa do Adama Smarzyńskiego, który oddaje strzał z pierwszej piłki i pewnie interweniuje Półtorak.
25' W dogodnej sytuacji niecelnie uderza Ricky Fleming.
27' Techniczne uderzenie Asaada okazuje się... bardzo nieudane i grę od własnej bramki wznowi Maciej Sierakowski.
29' W polu karnym Safiego fauluje Maciej Różewicz i mamy "wapno"!
29' GOL! (1-1) - Do "11" podchodzi Nażad Asaad i pewnym strzałem nie daje szans Sierakowskiemu.
31' Coraz więcej nerwów w obozie Wielkiej Niewiadomej, widać, że gracze Andrzeja Jaskowskiego są zaniepokojeni przebiegiem tego spotkania.
33' Po uderzeniu Ciupińskiego piłkę do boku zbija Leszek Półtorak.
35' Ależ oglądamy widowisko! Jedni i drudzy atakują, jedni i drudzy chcą "przechylić szalę" na swoją korzyść, lecz świetnie spisują się bramkarze obu ekip.
37' To mogło zaskoczyć Półtoraka, lecz błysnął refleksem po kąśliwym uderzeniu Fornala.
38' GOL! (1-2) - Po dograniu z rzutu rożnego R. Fleminga najwyżej w polu karnym wyskakuje Szymon Sikorski i uderzeniem głową nie daje szans goalkeeperowi Wielkiej Niewiadomej.
39' Seweryn Jański przegrywa starcie z Sierakowskim.
40' Żółta kartka dla Ciana Fleminga za faul na Grzegorzu Koreckim. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, lecz jego uderzenie trafia w mur, a po chwili Arbiter kończy to spoktanie!

Przed pierwszym gwizdkiem Sędziego nikt nie spodziewał się, że Wielka Niewiadoma może mieć problemy z ograniem Visionicy. Ba! Przebieg pierwszej połowy też na to nie wskazywał, zwłaszcza, że tuż przed przerwą gola "do szatni" zdobył Korecki i "WN" objęła prowadzenie. To co wydarzyło się po zmianie stron było wręcz nieprawdopodobne. Z minuty na minutę przewagę zaczęli osiągać "Czerwoni", którą udało się udokumentować zdobyczą bramkową po precyzyjnie wykonanym rzucie karnym przez Nażada Asaada. W drugiej połowie konsekwentnie grający zawodnicy Łukasza Półtoraka zdobyli jeszcze jedno trafienie i to Oni cieszyli się z kompletu punktów oraz pierwszego zwycięstwa w obecnej batali! O kolejne "skalpy" Asaad i spółka zagrają z SolidGrowth Finance, natomiast podrażniona porażką Wielka Niewiadoma rozegra hit z Asplexem!