20.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
5 : 1
( 2 : 1 )
Skład: Szczurek, Szczurek, Gogół, Król, Dębowski, Mońko, Szczurek, Ponikowski
Skład: Gołos, Sapa, Gołos, Hauzer, Anioł, Kalinowski, Kaban, Przybyszek, Kalinowski, Sokołowski
12' Krzysztof Szczurek
14' Paweł Kalinowski
17' Arkadiusz Gołos
29' Arkadiusz Gołos
33' Łukasz Hauzer
39' Mariusz Szczurek (Gol samobójczy)
Zawodnik meczu: Paweł Kalinowski (Jak na kapitana przystało Paweł "pociągnął grę" swojej drużyny i poprowadził ją do zwycięstwa! Najpierw zdobył gola wyrównującego, a później dobrymi decyzjami na placu boju był ostoją swojej ekipy. Na wyróżnienie zasługuje również Arkadiusz Gołos.)

Po blamażu na inauguracje sportową złość wyzwolił Geostandard II Wrocław, który następne dwa spotkania wygrał i może zostać "czarnym koniem rozgrywek". Prawdziwym sprawdzianem dla tej drużyny będzie pojedynek z brązowym medalistą z jesieni - Szpilmacherami. "Szpilki" pragną w tym sezonie odzyskać tytuł mistrzowski i pierwsze spotkania pokazują, że są w formie. Ekipa Pawła Kalinowskiego lideruje w stawce pierwszoligowców i na pewno nie zlekceważy debiutanta. Czy ten stanie na wyżynach swoich umiejętności i sprawi, że będziemy świadkami sensacji? Czy raczej planowej wygranej hegemona?

2' Hauzer uderza sprzed pola karnego i świetnie broni Łukasz Gogół.
4' Uderzenie "fałszem" Pawła Kalinowskiego końcami palców broni Gogół.
6' Seria zablokowanych uderzeń graczy "Szpilek"!
8' Mariusz Szczurek bliski "swojaka", lecz po jego interwencji futbolówka trafia w poprzeczkę i wychodzi na rzut rożny!
10' Jak narazie dobra gra defensywna "Czarnych" sprawia, że Szpilmacherzy "walą głową w mur".
12' GOL! (0-1) - Ależ klepka Geostandardu II w polu karnym rywala! Krzysztof Sczurek zagrywa do Mariusza Szczurka, a po chwili otrzymuje podanie zwrotne i z zimną krwią pokonuje Anioła!
14' GOL! (1-1) - Krótka trwała radość Geostandardu II, bowiem chwilę później precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego do wyrównania doprowadz Paweł Kalinowski.
16' Z autu w pole karne zagrywa Radosław Gołos i futbolówka po uderzeniu Arkadiusza Gołosa o milimetry mija bramkę rywala.
17' GOL! (2-1) - Po dograniu Sokołowskiego przy słupku uderza Arkadiusz Gołos!
21' Z rzutu rożnego Paweł Kalinowksi podaje do A.Gołosa, a ten uderza tuż obok bramki.
23' Po strzale Piotra Szczurka "niczym struna" wyciągnął się Rafał Anioł i sparował to uderzenie na rzut rożny.
25' Hauzer do P.Kalinowskiego i piłka o milimetry mija bramkę "Czarnych".
27' "Na raty" strzał z dalszej odległości Krzysztofa Szczurka broni Rafał Anioł.
29' GOL! (3-1) - Z "czuba" prowadzenie "Szpilek" podwyższa Arkadiusz Gołos.
31' Trwa natarcie "Błękitnych".
33' GOL! (4-1) - Poślizgnięcie Mariusza Szczurka wykorzystuje Łukasz Hauzer, który po przejęciu futbolówki strzałem w długi róg zdobywa bramkę!
35' Kamil Sokołowski decyduje się na uderzenie z dystansu i Gogół paruje piłkę na rzut rożny!
37' Bardzo niecelnie sprzed pola karnego uderza Łukasz Hauzer.
39' Po złapaniu piłki i wznowieniu gry wykopem Sędzia odwizduje rzut wolny pośredni.
39' GOL! (5-1) - Po strzale z rzutu wolnego pośredniego Kamila Sokołowskiego, piłka odbija się od nogi Mariusza Szczurka i wpada do siatki!

Od samego początku drużyną dominującą byli Szpilmacherzy, lecz świetnie w defensywie spisywali się gracze Piotra Szczurka, którzy grając z kontry liczyli na zaskoczenie rywala. Po jednej z nich udało się pokonać Rafała Anioła, lecz były to "miłe złego początki". Na utraconą bramkę dość szybko odpowiedziały "Szpilki", a w kolejnych minutach sukcesywnie dokładali kolejne trafienia. Po końcowym gwizdku Sędziego na koncie "Błękitnych" widniały cztery bramki, a po stronie rywali dwie... lecz jedna samobójcza Mariusza Szczurka. Za sprawą tego zwycięstwa Szpilmacherzy awansowali na pozycję lidera, którą będą chciały obronić grając z "Królami Odszkodowań". Po "planowanej" porażce z wyżej notowanym rywalem o kolejne punkty Geostandard zawalczy z będącymi bez formy "Galacticos".