13.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Marcin Niciński
( 2 : 0 )
Skład: Nowotarski, Jakubowski, Pawlak, Tymieniecki, Polak, Kubel, Wróblewski
Skład: Kras, Kędzierski, Golińczak, Kruk, Nakielski, Matuszyk, Rejmer, Brzęczek, Moskal, Stachura, Galuś
35' Paweł Polak
36' Hubert Nowotarski
40' Hubert Nowotarski
17' Tomasz Moskal
19' Tomasz Moskal
25' Jakub Rejmer
26' Krystian Stachura
31' Krystian Stachura
39' Tomasz Moskal
Zawodnik meczu: Tomasz Moskal (Conajmniej 2 z 3 bramek nadają się do wrocbalowej nagrody Puskasa. Nic więcej nie trzeba dodawać. Klasa.)

Gracze Grzegorza Kędzierskiego z trudem ograli Asplex, a grając z Victorią Wrocław również na spacerek się nie zanosi. Obie te drużyny spotkały się ze sobą już tej zimy, w lidze pod balonem Olimpijskim. Wtedy nieznacznie lepsi okazali się "Żółci" zwyciężając - 4:2. Czy teraz "Niebiescy" się odgryzą i pokrzyżują plany faworytowi? Który z supersnajperów będzie noszony na rękach po środowej potyczce? Czy będzie to Jakub Rejmer czy może Hubert Nowotarski? Przekonamy się!

3' Brzydko wyglądający atak na nogi Grzegorza Tymienieckiego, w wykonaniu Przemysława Matuszyka. To już chyba ostatnia reprymenda ze strony sędziego Nicińskiego.
7' Piotr Brzęczek dosyć mocno uderza z rzutu wolnego, niewiele sprzed pola karnego, jednak strzał był mało precyzynjny i dobrze ustawiony bramkarz nie miał większych problemów, by złapać piłkę.
10' Moment zmasowanych ataków Speca. na bramkę rywali. Największym zagrożeniem wydaje się być Tomasz Moskal.
12' Przebudzenie Victorii, a dokładniej Mateusza Pawlaka, który stara się zaskoczyć Grzegorza Kędzierskiego strzałem zza pola karnego. Bramkarz Speca czujnie wybija piłką w bezpieczną strefę.
13' O przepisach obowiązujących w rozgrywkach WROCBAL zapomniał bramkarz VIctorii, jednak pamiętał o nich sędzia Niciński, który odgwizdał rzut wolny pośredni, po nieprzepisowym wznowieniu z rzutu od bramki.
13' Kombinacyjne wykonanie rzutu wolnego pośredniego przez Speca nie przyniosło żadnych efektów, wynik bez zmian.
16' Gra z obu stron zdecydowanie się ożywiła.
17' GOL! Wzorowe przyjęcie przez Tomasza Moskala górnego podania, odwrócenie się w strone bramki i obok bezradnego bramkarza. Bardzo ładnie :)
19' GOL! Ułamek sekundy po zapisaniu przeze mnie poprzedniego trafienia, Moskal trafia po raz drugi! Jeszcze ładniej! Przejął piłkę na własnej połowie i po przemierzeniu z nią kilkunastu metrów zdecydował się uderzyć na bramkę. Przymierzył bardzo dokładnie i ściągnął pajęczynę, wiszącą w górnym narożniku bramki, od sylwestra.
20' Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie! Najpierw sytuacynjną piłke dobrze uderza Grzegorz Tymieniecki, jednak jeszcze lepiej spisuje się na bramce Speca Grzegorz Kędzierski. Uruchamia szybkim podaniem kolegów z drużyny. Dwóch z nich Przemysław Matuszyk i Tomasz Moskal ruszają do szybkiej kontry, wychodzą 2 na 1 i wszystko zostaje zepsute przez niedokładne podanie Matuszyka.
25' GOL! Jakub Rejmer wykorzystuje złe wybicie bramkarza Victorii i pewnym uderzeniem podwyższa prowadzenie swojego zespołu.
26' GOL! SPEC w natarciu! Kolejna dobra akcja zespołowa. Prostopadłe podanie od jednego z kolegów odbiera w polu karnym Krystian Stachura i stając sam naprzeciw bramkarzowi wygrywa pojedynek.
31' GOL! Kolejne złe wybicie bramkarza VICTORII. Piłkę dostaje Stachura i lobem z dalekiej odległości, pokonuje golkipera rywali. Czyżby Victoria się poddała?
35' GOL! Błażej Różalski znalazł sobie miejsce za polem karnym, decyduje się na strzał. Kędzierski wypluwa piłkę i wobec dobitki Pawła Polaka z najbliższej odległości, jes bez szans.
36' GOL! VICTORIA obudziła się, jednak chyba nieco za późno. Hubert Nowotarski użył Michała Wróblewskiego jak ściany i po minięciu przeciwnika, pewnym strzałe z pola karnego pokonał bramkarza rywali.
39' GOL! Moskal studzi zapędy rywali. Bez mrugnięcia okiem wykorzystał poślizgnięcie się na piłce jednego z rywali w ich własnym polu karnym. Przejął piłkę i niemal od razu zdecydował się na precyzyjne uderzenie. Mamy hattrick!
40' GOL! Ostatni zryw VICTORII. Ponownie w swoje umiejętności uwierzył i zaprezentował Hubert Nowotarski, pokonując strzałem z dystansu stojącego na bramce SPECA, Grzegorza Kędzierskiego, pozwalając mu jedynie na muśnięcie futbolówki kóńcówkami palców.
40' Koniec spotkania, które przyniosło wiele bramek i zrywów akcji..

Dopóki "Żółci" mieli siły - prowadzili pięcioma trafieniami! Pod koniec spotkania złapali zadyszkę, którą wykorzystał rywal strzelając aż trzy bramki. Niestety zabrakło czasu oraz umiejętności, aby "doścignąć" jednego z głównych pretendentów do "złota". Mimo drugiej porażki w tym tygodniu, z bardzo dobrej strony pokazała się ekipa Victorii Wrocław, która jeszcze nie raz "napsuje krwii" swoim rywalom! Kolejnym rywalem "Mistrzów" będzie Real Compensación i nie trudno tutał wskazać faworyta tej potyczki. O przełamanie ligowej niemocy (dwóch porażek z rzędu) "VW" zagra z nieobliczalnym Cloudem, który tej wiosny jeszcze nie zapunktował.

autor: Jakub Lepianka