07.04 godz. 20:40, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
1 : 2
( 1 : 0 )
Skład: Kras, Kędzierski, Ciota, Nakielski, Matuszyk, Jankowiak, Rejmer, Brzęczek, Gilewski, Stachura
Skład: Gąsowski, Gawziński, Kwiecień, Garbarczyk, Sokalski, Żarecki, Lechowski, Zakrzewski, Rafalski, Łuczak, Walasek
25' Przemysław Matuszyk
27' Jakub Rejmer
30' Jakub Rejmer
20' Rafał Sokalski
25' Karol Rafalski
Zawodnik meczu: Jakub Rejmer (Bardzo aktywny przez całe spotkanie. Jakub dał sygnał do ataku, strzelając kluczowe i zarazem bardzo ładne gole. Rejmer najpierw doprowadził do wyrównania, a po chwili zdobył bramkę dającą 3 punkty. )

O mistrzostwo na pewno bić będą się; FC Spec, Wielka Niewiadoma i Szpilmacherzy. Pierwsi na inauguracje zmierzą się z Asplexem. W poprzedniej edycji w starciu obu ekip minimalnie lepsi okazali się "Spece", którzy wygrali 2:1. Wtedy wśród "Żółtych" brylował Jakub Rejmer, a teraz siła rażenia tej drużyny ma być zdecydowanie większa, bowiem na boiskach otwartych we Wrocbalu, ma zadebiutować król strzelców, niedawno zakończonej, pierwszej ligi w WOFC - Tomasz Moskal, który jest również byłym ligowcem, grającym kiedyś w polskiej Pierwszej Lidze. Bukmacherzy nie dają żadnych szans "Acerowcom", którzy nie tak dawno zostali rozbici przez Speca, pod balonem - 9:2. Teraz Rafał Garbarczyk i spółka będą chcieli wziąć odwet, ale czy uda im zatrzymać się fenomenalny duet przeciwników - Moskal-Rejmer?

Dużo szarpanej gry mamy na początku tego spotkania. Bez składnych akcji, ale z dużą dozą walki.
8' Strzał Rafała Garbarczyka przelatuje obok bramki strzeżonej przez Grzegorza Kędzierskiego.
12' Pierwsza składna akcja w tym meczu. Garbarczyk zgrywa piłkę do Jacka Lechowskiego, a ten uderzając sprzed pola karnego, przenosi futbolówkę obok bramki.
16' Uderzenie Łukasza Zakrzewskiego z dystansu przelatuje wysoko nad bramką.
17' Jakub Rejmer mając miejsce przed polem karnym - strzela na bramkę, ale robi to w sposób niecelny.
18' Rejmer z wolnego do Jerzego Cioty i ten przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
20' (1:0) - Michał Łuczak wbiega w pole karne i odgrywa do lepiej ustawionego pod bramką Rafała Sokalskiego, który pakuje piłkę do pustaka.
23' Franciszek Kras huknął z dystansu i świetną interwencją popisuje się Marcin Żarecki, który zbija piłkę do boku.
25' Rafalski i Matuszyk się ze sobą starli, zachowując się niesportowo i zostali ukarani żółtymi kartkami.
27' (1:1) - Rejmer dostaje piłkę w pole karne i pięknym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Żareckiemu. Mamy remis!
30' Rafalski z dystansu nad poprzeczką uderza.
30' (1:2) - Matuszyk do Rejmera, a ten strzałem z pola karnego, potężnym, przełamuje ręce Żareckiemu i ten musi wyciągać piłkę z siatki po raz drugi.
31' Gawziński wybija piłkę z pustej bramki po strzale Matuszyka.
34' Płaskie uderzenie Lechowskiego z dystansu przed siebie odbija Grzegorz Kędzierski.
35' Tomasz Nakielski z rzutu wolnego uderza, a przed siebie piłkę z trudem odbija Żarecki.
39' Lechowski oddaje płaski strzał z dystansu, który pewnie wyłapuje Kędzierski.
39' Kontra Speca i Jankowiak z bliska uderza wprost w Żareckiego.
40' Łuczak z rożnego do Garbarczyka, a ten z pierwszej piłki uderza obok słupka.
40'  Koniec spotkania.

Niezwykle zacięte widowisko, w którym sprawa, kto ostatecznie zwycięży ważyła się do ostatniego gwizdka sędziego. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali "Spece", którzy w miarę udanie inaugurują sezon, robiąc pierwszy krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. "Acerowcy" zagrali ambitnie i niewiele brakowało im do szczęścia. Tym samym Rafał Garbarczyk i spółka pokazali, że mogą jeszcze nie jednego zaskoczyć, odbierając mu punkty. Następne pary meczowe obu ekip to: Asplex - Visionica oraz FC Spec - Victoria Wrocław.