06.04 godz. 19:55, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
1 : 6
( 0 : 3 )
Skład: Gołos, Sapa, Gołos, Hauzer, Anioł, Kalinowski, Kaban, Przybyszek, Kalinowski, Sokołowski, Witkowski
Skład: Luty, Asaad, Szeligowski, Syska, Kocur, Półtorak, Jański, Safi, Polak
4' Mariusz Przybyszek
11' Kamil Sokołowski
17' Arkadiusz Gołos
22' Mateusz Witkowski
34' Leszek Półtorak (Gol samobójczy)
39' Mariusz Przybyszek
31' Jerzy Luty
Zawodnik meczu: Mariusz Przybyszek (Po takim meczu ciężko wybrać MVP, dlatego tytuł trafia w ręce najskuteczniejszego strzelca. Aktywny z przodu, polował na bramki, uderzając z różnych pozycji. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie!)

Trzecia siła poprzedniego sezonu - Szpilmacherzy, również rozegra jedno spotkanie, z Visionicą. "Czerwoni" w poprzednim sezonie pokazali, że w piłkę grać potrafią i nie tylko dosyć szybko zapewnili sobie utrzymanie, ale grając z wyżej notowanymi przeciwnikami spisywali się dobrze i zabierali im punkty (np Budowlance). "Szpilki" chcąc tej wiosny do końca liczyć się w walce o złote medale - nie mogą pozwolić sobie na wpadkę z ekipą Marcina Malca. Ta dowodzona przez Nazada Asaada i Jacka Kocura na pewno łatwo się nie podda i będzie chciała napsuć krwi - jednej z najbardziej utytułowanych drużyn we wrocławskiej amatorskiej piłce. Czy będziemy świadkami sensacji? Czy jednak Paweł Kalinowski i jego kompani udanie rozpoczną sezon - od wygranej?

2’ Dobrze górne podanie Krzysztofa Kalinowskiego w pole karne Visionicy, tam dobrze odnajduje się Mateusz Witkowski lecz obrona czujna szybko doskakuje do napastnika i wybija piłkę.
4’ GOL! (0:1) - Faulowany Łukasz Hauzer tuż przed polem karnym, do rzutu wolnego podchodzi Mariusz Przybyszek i strzałem pod poprzeczkę nie daje szans bramkarzowi na skuteczną interwencję!
5’ Nażad Asaad podaje na prawe skrzydło lecz jego współpartner nie spodziewał się tego podania i od bramki rozpocznie bramkarz Szpilmacherów.
7’ W drybling przed polem karnym wdaje się Mateusz Wiktorowski który traci futbolówkę.
8’ Dobra akcja prawym skrzydłem w wykonaniu Łukasza Hauzera który ogrywał dwóch obrońców lecz jego podanie przecina przeciwnik.
9’ Miraj Safi przerywa korzystną akcję Szpilmacherów w kole środkowym boiska i sędzia tego spotkania przerywa grę i mamy faul.
11’ GOL! (0:2) - Kamil Sokołowski strzałem z lewej nogi nie daje szans bramkarzowi na skuteczną interwencję i zdobywa drugiego gola dla swojego zespołu.
13’ Kamil Sokołowski dostaje ostatnie ostrzeżenie od sędziego Tomasza Pondla za ciągnięcie przeciwnika za koszukę i przerwanie korzystnej akcji rywali.
15’ Dużo walki w środkowej strefie boiska, sędzia ma dziś dużo pracy.
17’ GOL! (0:3) - Krzysztof Kaban oddaje dwa strzały, pierwszy trafia w słupek a dobitka zostaje zablokowana, a piłka powraca pod nogi Arkadiusza Gołosa który umieszcza piłkę w siatce.
18’ Dobra interwencja Rafała Anioła który zbija piłkę na rzut rożny.
20' Koniec pierwszej połowy.
22’ GOL! (0:4) - Strzałem ze szpica pod poprzeczkę bramki popisuje się Mateusz Witkowski.
24’ Mocny strzał z okolicy 10 metra na wprost bramki, Miraj Safi minimalnie się pomylił i od bramki rozpocznie golkiper Szpilmacherów.
25’ Kamil Sokołowski trafia w poprzeczkę bramki Visionicy!
26’ Podanie w pole karne do Krzysztofa Kalinowskiego lecz ubiega go obrońca i wybija piłkę na rzut rożny.
28’ Niepewna interwencja Michała Anioła lecz napastnik Visionicy nie wykorzystuje tej okazji i piłkę przejmuje obrońca.
30’ W sytuacji 2 na 2 obrońców dobrze odczytuje zamiary przeciwnika Mariusz Przybyszek i przecina podanie do napastnika Visionicy.
31’ GOL! (1:4) - Aktywny Nażad Asaad podaje wzdłuż pola karnego do Jerzego Lutego który spokojnie posyła piłkę do pustej już bramki.
33’ Strzał Jacka Kocura na bramkę, piłkę jeszcze próbuje dotknąć Przemysław Pozowski i od bramki rozpocznie Michał Anioł.
34’ GOL! (1:5) - Strzał z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska autorstwa Kamila Sokołowskiego, piłka po jego strzale odbija się od poprzeczki i … pleców bramkarza i wtacza się do bramki!
36’ Arkadiusz Gołos zagrywa piłkę ręką w kole środkowym boiska, sędzia Pondel dyktuje rzut wolny.
39’ GOL! (1:6) - Mariusz Przybyszek wpisuje się na listę strzelców strzałem zza pola karnego po długim rogu.

Drużyna Szpilmacherów była w tym spotkaniu wyraźnie lepszym zespołem i zasłużenie zainkasowała komplet punktów. Już po pierwszej połowie wygrywali trzema bramkami i kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Zawodnikom Visionicy zabrakło zgrania i doświadczenia ligowego, liczyli na szybkie kontry lecz brakowało w tych atakach jakości i dobrego ostatniego podania. W kolejnym meczu Szpilmacherzy zagrają z FC Budowlanką, a Asplex będzie kolejnym rywalem Visionicy.