06.04 godz. 20:15, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
3 : 2
( 2 : 1 )
Skład: Purtak, Samson, Sobolewski, Stokłosa, Król, Zając, Pierzchała, Prącik, Brożyński, Dyk, Kuś, Konkel, Serwata
Skład: Jakubowski, Smoter, Puchała, Olejnik, Słonecki, Zięcina, Toczek, Kos, Juchnowicz, Bodak, Wawrzyniak, Dancewicz, Żuk
18' Krzysztof Samson
21' Michał Stokłosa
11' Arkadiusz Wawrzyniak
14' Michał Kos
32' Grzegorz Dancewicz
Zawodnik meczu: Grzegorz Dancewicz (Motor napędowy Astechu, stworzył kilka groźnych akcji pod bramką rywala, strzelił gola na wagę trzech punktów.)

Po tym jak Astech zdegradował się do trzeciej ligi, wiadome było, że na wyniki będzie kładł mniejszy nacisk. Jednakże ambicje zawodników i historia tej drużyny nakazuje bić się o czołowe lokaty i właśnie to będzie cel tej ekipy. Po raz kolejny u "Niebieskich" doszło do kilku zmian kadrowych, ale nie były to transfery tak spektakularne jak te w edycji zimowej. Z nowymi twarzami zespół Roberta Puchały ma być równie groźny i do końca liczyć się w walce o promocje do wyższej klasy rozgrywkowej. Aby dobrze rozpocząć zmagania ligowe trzeba wygrać ze spadkowiczem - Capgemini. "Biali" w zeszłym sezonie pożegnali się z drugą ligą, tylko i wyłącznie ze względu na kłopoty kadrowe. Jeżeli grając w najniższej klasie rozgrywkowej będą na mecze przychodzić regularnie, w dobrym składzie, to powalczą o szybki powrót do wyższej ligi. Grę tej drużyny znowu ma ciągnąć Jacek Jakimczyk, ale czy uda mu się poprowadzić swoich kolegów do zwycięstwa nad nieprzewidywalnym Astechem?

4’ Michał Stokłosa oddaje strzał zza pola karnego, bez trudu broni Zięcina.
11’ GOL! – Zamieszanie w polu karnym Capgemini, Juchnowicz piętką kieruje piłkę w stronę Jakubowskiego, „Dzidek” natomiast skutecznie odwraca uwagę golkipera, przez co ten ostatni gubi piłkę a wszystko wykorzystuje dobrze ustawiony Arkadiusz Wawrzyniak, który posyła piłkę do pustej bramki i otwiera tym samym wynik spotkania. Astech – Capgemini 1:0!
13’ Dancewicz posyła piłkę obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Jakuba Króla.
14’ GOL! – W czternastej minucie uaktywnił się zawodnik z „14” na plecach – Michał Kos postanawia uderzyć zza połowy i ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych Król (który nie wiedzieć co robił na 13. metrze) kapituluje po raz drugi! Astech – Capgemini 2:0!
16’ Odpowiedź Capgemini – Paweł Kuś strzela, a futbolówka wędruje obok bramki Zięciny.
18’ GOL! – Zespół Capgemini strzela gola kontaktowego. Na listę strzelców wpisuje się Krzysztof Samson, który uderza zza pola karnego „po krótkim”. Astech – Capgemini 2:1.
21’ GOL! – Mimo wnikliwej analizy i wielu taktycznych wskazówek przekazanych drużynie w przerwie przez „Astechowego Mourinho” Jakubowskiego zespół „Niebieskich” wychodzi na drugą połowę nie do końca skoncentrowany, co owocuje stratą bramki (rzec by można babola). Fatalna interwencja Zięciny po strzale Stokłosy z ostrego kąta i mamy remis. Astech – Capgemini 2:2…
23’ Smoter dorzuca piłkę z narożnika boiska w pole karne, Dancewicz zamyka centrę głową, a piłka po jego uderzeniu uderza w poprzeczkę!25’ – Astech robi co może żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tym razem strzela Puchała, jednak niezbyt udanie przez co nadal mamy remis.
32’ GOL! – Konsekwentne starania „Niebieskich” w końcu się opłaciły. Kontra Astechu, napędzona lewym skrzydłem przez obchodzącego tego dnia urodziny Słoneckiego (Marku, jeszcze raz wszystkiego najlepszego!) kończy się strzałem Dancewicza. Astech – Capgemini 3:2!
40' Zespół Roberta Puchały nie dał sobie wyrwać zwycięstwa z rąk już do ostatniego gwizdka arbitra Malca i to na jego (zespołu, nie pana Andrzeja) konto wędrują ostatecznie trzy punkty!.

Legendarny zespół Astechu udanie zainaugurował sezon inkasując trzy punkty w meczu ze spadkowiczem Capgemini. W przyszłej kolejce drużyna „Niebieskich” podejmie Brak Sponsora, Capgemi natomiast zagra z nowo powstałą drużyną, o jakże oryginalnej nazwie – JaCierpieDole FC.